Erenler Bağlar 5 milyon TL’lik yatırımla sil-baştan yenilendi

Erenler Bağlar 5 milyon TL’lik yatırımla sil-baştan yenilendi

Erenler Bağlar 5 milyon TL’lik yatırımla sil-baştan yenilendi

Büyükşehir Belediyesi kentin en işlek caddelerinden bir tanesini daha baştan sona yeniledi. Erenler’de her gün binlerce kişinin kullandığı Bağlar Caddesi 5 milyon TL’lik bir yatırımla yenilendi. Başkan Yüce,  “Erenler’e 3 yılda yol ve bakım için 41 milyon TL’lik yatırım yaptık. Son olarak yenilediğimiz Bağlar Caddesi’nde 770 metre menfez ve 1 kilometrelik yağmursuyu hattı inşa ettik ve 6 bin ton asfaltla buluşturduk. Sakarya’mız için yenilemeye, ürestmeye devam ediyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kentin altyapısını yenilemeye, güçlendirmeye devam ediyor. Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) tarafından yapılan son projeyle kentin en işlek caddelerinden bir tanesi daha baştan sona yenilendi. Her gün birlerce kişinin kullandığı Erenler Bağlar Caddesi’nde bir süre önce başlatılan yenileme çalışması son buldu. 1300 metrelik asfalt, 1000 metre yağmursuyu hattı ve tamamını kapsayan altyapı yenilemesi yapılan cadde hizmete açıldı.

Başkan Yüce direksiyona geçti

Yatırımın açılış programına Başkan Ekrem Yüce’nin yanı sıra Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Taraklı Belediye Başkanı İbrahim PİLAVCI, Kaynarca Belediye Başkanı Murat KEFLİ, Kocaali Belediye Başkan Ahmet ACAR, Arifiye Belediye Başkan İsmail KARAKULLUKÇU, Sapanca Belediye Başkanı  Özcan ÖZEN, Akyazı Belediye Başkanı BİLAL SOYKAN, Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven ÖVÜN,SASKİ Genel Müdürü Yiğit Turan, SAKARYA  Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur ile Büyükşehir bürokratları katıldı. Yatırımın açılış kurdelesini kesen Başkan Yüce, sonrasında direksiyona geçti ve yeni yüzüyle bölgeye uzun yıllar hizmet edecek olan caddede ilk sürüş deneyimini gerçekleştirdi. Yol boyunca araç kullanan Yüce, kendisine eşlik eden Başkan Fevzi Kılıç ile birlikte projeyle ilgili tüm bölümleri inceledi.

Bir 14 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Erenler’e 3 yılda 41 milyon TL’lik yol bakım yatırımı

Açılışta konuşan Başkan Yüce, 3 yıllık süreçte Erenler’de sadece yol bakım ve onarın için 41 milyon TL’lik yatırım yapıldığını belirterek, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bugüne; yaklaşık 3 yıllık süreçte hemşerilerimizin hayatını kolaylaştırmak ve şehrimizi mamur hale getirmek için gündüz gece demeden çalışıyoruz. Gönül Belediyeciliği şiarıyla ekonomi, sosyal yaşam, altyapı ve üstyapı, kültür ve sanat gibi alanlarda insana dokunan her konuda faaliyet gösteriyoruz. Hemşerilerimiz için hayata geçirdiğimiz projelerin hem bugünün ihtiyaçlarını karşılamasına hem de gelecek yıllarda ortaya çıkabilecek ihtiyaçları karşılamasına özen gösteriyoruz. Bu bakış açısıyla özellikle altyapı ve üstyapı projelerimizde paydaşlarımızla birlikte hareket etmeye gayret ediyoruz. Yaklaşık 3 yıllık süreçte Erenler’de pek çok faaliyeti ve projeyi hayata geçirdik. Bu süre içerisinde yol bakım ve yapım çalışmaları için toplamda 41 Milyon 959 bin 346 lira yatırım yaptık. 75 km’ye tekabül eden 105 bin 705 ton asfalt çalışması yaptık” dedi.

Bir 1 kişi, ayakta ve şunu diyen bir yazı 'HER Büü Erenler Bağlar Yeni Y Hizme Hayrli EKREM BELEDİYE YÜCE Olsun BUYÜKŞEHİR BAŞKANI KARYA BÜYÜ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ' görseli olabilir

Güvenli ve rahat bir ulaşım

Sakarya’da güvenli ve rahat bir ulaşım için çalıştıklarını belirten Yüce,  “Şehrimizin trafik yoğunluğunu azaltmak, hemşerilerimize güvenli ve rahat bir ulaşım imkânı sunmak için şehrimizin tamamında sorumluluğumuz altındaki yolları yeniliyoruz. Hemşerilerimizin yakıttan, zamandan tasarruf etmesi ve araçlarını koruması için gerçekleştirdiğimiz projelerden biri de Bağlar Caddesi Yenileme Projesi oldu.  Bağlar Caddesinin önce altyapısını yeniledik. 770 m menfez, 90 m uzunluğunda 400’lük boru, 180 m uzunluğunda 300’lük boru kullanarak 1 km’lik yağmur suyu hattı ve menfez inşa ettik. Daha sonra üstyapı çalışmalarına başladık. Bağlar Caddesinde 6 bin ton asfaltlama çalışması yaptık. Toplamda 1.3 km uzunluğa sahip asfaltlama çalışması yaptık” diye konuştu.

Bir 2 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Bir 4 kişi, oturan insanlar ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Bir 7 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Bağlar’a 5 buçuk milyon TL’lik yatırım

Caddenin alt ve üst yapı yenilemesine ve ayrılan bisiklet yoluna 5 buçuk milyon TL yatırım yaptıklarını belirten Başkan Yüce, “Yine aynı şekilde toplam uzunluğu 1.3 km olan 3 bin 807 m2’lik alanda kaldırım çalışması yürüttük. Bunun bin 307 m2’sini bisiklet yolu, 2 bin 500 m2’sini de baskı beton olarak ele aldık. Böylece Bağlar Caddesinin altyapı ve üstyapı işlemleri için toplam 5 buçuk milyon lira yatırım yaptık. Hemşerilerimizin hayatını kolaylaştırmak için gündüz gece demden gayretle mücadele ediyoruz. Bağlar Caddesi Yenileme Projesi başta olmak üzere Sakarya ve Sakaryalılar için yaptığımız tüm çalışmaların hayırlı uğurlu olmasını diliyor, sizleri saygıyla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür

Söz alan Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç ise desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek,  “Bugün Erenler için gerçekten güzel bir gün. Sizler de buraya gelerek bugünü güzelleştirdiniz. Büyükşehir belediyemiz şehrin her bölgesinde çok güzel işlere imza atıyor. Erenler de yaşayan insanların yaşam kalitesini ciddi manada yukarı çıkarttık. Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği halinde projelerimizi hayata geçiyoruz. Yapılan hizmetler kendini ciddi manada gösteriyor. Bu yolun üstünün güzel olduğu kadar altı da sağlam. Ekipler gece gündüz özverili bir şekilde çalıştı. Büyükşehir belediyemize ve katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir 15 kişi, ayakta duran insanlar ve şunu diyen bir yazı 'Büyükşehir FRD ER' görseli olabilir

Fehmi Duman