Ferizli Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi Sevinci

Ferizli Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi Sevinci

Ferizli Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi Sevinci

Ferizli Belediyesi ile HAK-İŞ’e bağlı Hizmet-İŞ Sendikası Sakarya Şubesi arasında imzalanan ve 1 Ocak’tan itibaren 2 yıl geçerli olacak toplu iş sözleşmesiyle çalışanların ücretlerine yüzde 156 oranında zam yapıldı.

İmzalanan toplu iş sözleşmesine, çocuklu aileyi desteklemek amacıyla en az 5 çocuklu belediye personeline 500 TL ilave çocuk yardımı verilmesi yönünde ek madde eklendi.

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, tarafların taleplerini ve tekliflerini ortak paydada buluşturduklarını aktararak, “önümüzdeki 2 yılı kapsayacak güzel bir sözleşmeye imza attık. Bu sözleşmenin bütün çalışma arkadaşlarıma ve sendikamıza hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Gündoğdu’dan Çocuklu Aileye Destek

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, toplu iş sözleşmesine ilave bir madde eklettirdi. Bu maddeye göre 5 çocuklu bir çalışan, aile geçim ücretine ek olarak 500 TL. fazla ücret alacak.

Toplu İş Sözleşmesi ile Yeni Haklar da Kazanıldı

41 şirket çalışanını ilgilendiren sözleşmede özlük hakları iyileştirmeleri, yemek, yakacak, çocuk ve öğrenim yardımları ile ikramiyeler ve mesai ücretlerinde büyük oranda artışlar yapıldı.

6 aylık periyotlarla yapılacak ücret zamları yeni sözleşmeye eklendi. Buna göre enflasyon ve hayat pahalılığına karşı 6. ayda ek zamlar yapılacak. Önceki sözleşmede yıllık 26 gün olan ikramiye ise ilk yıl için 40 güne, ikinci yıl için 52 güne çıkarıldı.

Emek Bizim İçin En Yüce Değer

İmza töreninde konuşan Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, “Bugüne kadar çalışanlarımızın alın teri soğumadan maaşlarını zamanında ödedik. Her zaman işçinin ve emekçinin yanında olduk” dedi.

Çalışanların ücretlerinde ve sosyal haklarında büyük oranda iyileştirme yaptıklarını belirten Başkan Gündoğdu, “Ferizli Belediyesi olarak her zaman emeğin en yüce değer olduğunu savunduk ve çalışanlarımıza emeklerinin karşılığını verme gayreti içerisinde olduk. Toplu iş sözleşmesinin çalışan emekçi arkadaşlarıma ve sendikamıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Gökdemir’den Başkan Gündoğdu’ya Teşekkür

İşçiler adına güzel bir sözleşmeye imza attıklarını ifade eden HAK-İŞ Konfederasyonu Sakarya İl Başkanı ve HİZMET-İŞ Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, “Ferizli Belediyesi ile bir süredir devam eden Toplu İş Sözleşmemizi imzaladık. Ferizli Belediyesi çalışanlarımız için yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalıştık. Bu sebeple sürecin başından beri iyi niyetli bir çaba ortaya koyan kıymetli Belediye Başkanımız Sayın İsmail Gündoğdu’ya teşekkür ederim. İnsana ve Emeğe verdiği değeri bir kez daha gösterdi. Toplu İş Sözleşmemiz Ferizli Belediyemize, değerli üyelerimize ve Ferizli’ye hayırlı olsun” dedi.

Etiketler

Fehmi Duman