FESPA Eurasia 2021 fuarı yine unutulmaz bir Mimaki şovuna sahne olacak

FESPA Eurasia 2021 fuarı yine  unutulmaz bir Mimaki şovuna sahne olacak

Mimaki Eurasia 2-5 Aralık tarihleri arasında katılacağı FESPA Eurasia fuarında, dört adacıktan oluşan 624 m2’lik standıyla dijital baskıya dair en kapsamlı çözümlere sahip olduğunu gösterecek.

Geniş format inkjet baskı makinelerinin ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, Türkiye pazarıyla özlenen buluşmasını FESPA Eurasia 2021 fuarında gerçekleştirecek. 2-5 Aralık tarihleri arasında IFM’de düzenlenecek olan fuarda, Mimaki Eurasia, 10. Salon’daki A20 / B20 / C20 / D20 numaralı stantlarında yeni modellerinin yanı sıra, daha önce pazarda büyük beğeni kazanan diğer baskı ve kesim çözümlerini de sergileyecek. Çeşitli uygulamalarla renklendirilmiş göz alıcı bir stant konseptiyle fuarda yer alacak olan Mimaki Eurasia, ayrıca kullanıcılarının ürettiği baskılı objelerden oluşan sergi alanıyla da ziyaretçileri kendisine çekecek.

624 m2’lik alanıyla fuarın en büyük standında ziyaretçilerini ağırlayacak olan Mimaki Eurasia, dört adacık konseptiyle ziyaretçilerin konforunu artırmayı ve zamanlarını daha iyi değerlendirmelerini sağlamayı amaçlıyor. Ziyaretçiler; Tabela ve Reklam (SG), Endüstriyel (IP), Tekstil ve Giyim (TA) alanlarının yanı sıra 3D baskı alanında da gelişmiş Mimaki çözümlerini çalışırken deneyimleyebilecek. Adeta bir oturma odası gibi tasarlanan tekstil adacığının yanı sıra, stant duvarlarını süsleyen aydınlatmalı baskı uygulamaları da oldukça dikkat çekici olacak. Ayrıca fuar boyunca ziyaretçilere sürpriz baskılar da hediye edilecek.

Mimaki Eurasia Bölge Satış Müdürü Hüseyin Şarerler baskı ve reklamcılık endüstrisine yeni fırsatlar sunmak için ciddi bir hazırlık yaptıklarını söyledi. En son FESPA Eurasia 2019 fuarına katıldıklarını ve pandemi nedeniyle geçen yıl fuarın yapılamadığını hatırlatan Şarerler; “Baskı endüstrisi pandemi etkilerini çok çabuk atlatmayı başardı ve hızla büyüme sürecine girdi. Birçok pazarda görülen canlanma elbette baskı endüstrisine olan talebi artırıyor ve bu da yeni yatırımları teşvik ediyor. Mimaki olarak, kullanıcılarımıza baskı hızları ve kalitesi konusunda sunacağımız yeniliklere ek olarak, daha uygun yatırım bütçeleri oluşturulması için ciddi indirimler hazırladık. Reklamdan tekstile, endüstriyel uygulamalardan 3D baskıya kadar birçok alanda gelişmiş baskı çözümlerimizle yer alacağımız FESPA Eurasia 2021 fuarında kullanıcılarımızla katma değer yaratma fırsatlarını konuşmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Yeni modeller ilk kez FESPA Eurasia’da

Mimaki’nin geliştirdiği birçok yeni UV baskı modeli Türkiye’de ilk kez FESPA Eurasia 2021 fuarında pazarla buluşacak. Fuar ziyaretçileri JFX600-2513 UV-LED flatbed baskı makinesi, UJF-3042MkII e ve UJF-6042MkII e UV-LED baskı makineleri ve UJF-7151plus II UV-LED baskı makinesini deneyimleme şansı elde edecek. Ayrıca fiyatı güncellenen TS55-1800 süblimasyon transfer baskı makinesi de yeni yatırım avantajlarıyla baskıcıların dikkatine sunulacak.

JFX600-2513 UV-LED flatbed baskı makinesi, artan baskı kafası sayısı ve güçlenmiş donanımıyla üretim hızını geçmiş modellere kıyasla %300 artırıyor. Baskı hizmeti sağlayıcılarının birçok talebini karşılamak üzere geliştirilen model, reklam ve dekorasyon işlerinde kullanılan reçine, ahşap, cam ve metal gibi 6 cm kalınlığa kadar çok çeşitli malzemelere baskı imkanı sunuyor. Üretkenlik konusunda önemli bir gelişmeyi temsil eden JFX600-2513 ayrıca renk skalasını da oldukça genişletiyor. Altı renk konfigürasyonu ile birbirinden farklı boya setleriyle çalışılabiliyor ve çok daha zengin bir renk gamutuna ulaşılabiliyor. 2.5D baskıları da başarıyla gerçekleştirebilen bu model, yine Mimaki Çekirdek Teknolojileri ile güçlendirildi. Ayrıca baskıda kullanılan Mimaki’nin GREENGUARD Gold sertifikalı UV boyaları çevre ve insan sağlığı için gerekli güvenlik kriterlerinin karşılanmasını da garanti ediyor.

Mimaki’nin küçük format ürünlere doğrudan baskıda büyük bir kapasite sunan yeni UJF-MkII e Serisi baskı makineleri de stantta hazır olacak. 300 x 400 mm baskı alanına sahip olan UJF-3042MkII e UV-LED baskı modelinin yanı sıra, 610 x 420 mm baskı alanı ile UJF-6042MkII e UV-LED baskı makinesi de birçok yenilikle donatıldı. Malzemenin kontrollü şekilde algılanmasını sağlayan lazer sensör ile baskı kafasının malzemeye temas etmesi önleniyor. Şeffaf malzemelerde bile üstün doğrulukla malzemeyi algılayan bu boşluk kontrol sensörü birçok sorunu daha oluşmadan engelliyor. 3,45 inçlik tam renkli ekranlar, operatörlerin işlerini kolaylaştırıyor. Deri, ahşap, akrilik, metal ve cam dahil olmak üzere çok çeşitli esnek ve sert malzemeye fotoğraf kalitesinde baskıyı mümkün kılan UJF-MkII e Serisi’ndeki baskı makineleri, kullanıcıların katma değer yaratmasına ve yaptıkları yatırımın dönüşünü hızlı almalarına fırsat tanıyor.

FESPA Eurasia ziyaretçilerini bekleyen bir başka Mimaki yeniliği de UJF-7151plus II UV-LED baskı makinesi olacak. Çift dört renkli (CMYK) boya konfigürasyonu sağlayan 8 adet baskı kafasına sahip bu model, bir önceki versiyona göre üretim hızını %190 artırıyor. UJF-7151plus II kullanıcılarına daha fazla hız ve yepyeni baskı olanakları sunuyor. MFD2 (yarım tonlama) fonksiyonu görüntü kalitesini geliştirirken, baskılarda daha keskin kenarlar, ince / hassas çizgiler ve azaltılmış renk düzensizlikleri gibi avantajlar yakalanıyor. 1080p dpi’a varan üstün görüntü kalitesi sunan UJF-7151plus II, yenilikçi Colour Gloss (renk parlaklığı) fonksiyonuyla baskılara verniksiz parlak görünümler verebiliyor, ayırt edici dokular yaratabiliyor.

Endüstriyel reklam ve farklı uygulamalar için sunulacak diğer çözümler arasında ise şunlar bulunuyor; JV100-160 eko-solvent baskı makinesi, UJV100-160 UV-LED rulodan ruloya baskı makinesi, CJV150-160 entegre bas/kes makinesi, JFX200-2513 EX UV-LED baskı makinesi, CG-130SRIII kesim plotterı ve LA-160W laminasyon makinesi.

TS55-1800 tekstil baskısında yatırım cazibesini artırdı

Mimaki Eurasia Türk baskı sektöründe büyük talep gören modeli TS55-1800 süblimasyon transfer baskı makinesini de sürpriz bir indirimle sunacak. Güncellenen fiyatıyla yatırım cazibesi artan TS55-1800, yeni 2 litrelik Sb614 boyalarıyla üretim maliyetlerini de aşağıya çekiyor. Transfer kağıdına tek pass baskı modunda saatte 140 m2’ye varan hızlara çıkan bu baskı makinesi, giriş ve orta seviye pazar segmentleri için oldukça zengin uygulama fırsatları sağlıyor. Hem düşük hem de yüksek metrajlı işlerde üstün kaliteli sonuçlar garanti eden TS55-1800; çarşaf & yastık kılıfı, masa örtüsü, spor ve moda kıyafetleri, bayrak, halı ve iç mekan kumaşları gibi birçok farklı uygulama için cazip bir seçenek oluşturuyor. Bu süblimasyon transfer baskı makinesi, diğer Mimaki çözümlerinde olduğu gibi; Nozül Kontrol Ünitesi (NCU), Nozül Kurtarma Sistemi (NRS), Mimaki Gelişmiş Pass Sistemi (MAPS4) gibi Mimaki Çekirdek Teknolojileri’yle donatıldı. Böylece kullanıcılar kesintisiz, hatasız, güvenli ve yüksek kalitede baskı işlemlerini en düşük maliyette gerçekleştirebiliyor.

Fuar ziyaretçileri ayrıca esnek kumaşlara doğrudan baskı yapabilen TX300P-1800B baskı makinesini ve 100 serisinin uygun maliyetli süblimasyon transfer baskı makinesi TS100-1600’ü yakından inceleyebilecek.

Ulaşılabilir 3D çözümleri Mimaki standında

3D baskı alanında uygun maliyetli çözümler görmek isteyen ziyaretçileri Mimaki Eurasia standında farklı çözümleri ve bunlarla üretilmiş numuneler bekliyor olacak. 2021 yılı başında pazarla buluşan 3DUJ-2207, 10 milyondan fazla renge sahip dünyanın ilk giriş seviyesi 3D baskı makinesi unvanına sahip. Kompakt ve kullanışlı bir tasarıma sahip bu 3D baskı makinesi hem alandan hem de maliyetten tasarruf sağlıyor. 203 x 203 x 76 mm boyutlarında modelleme alanıyla birçok farklı objenin üretilmesini mümkün kılan 3DUJ-2207 ile, suda çözünebilen destek malzemeleri sayesinde en hassas parçalar bile basılabiliyor. Kullanıcılar Mimaki’nin ticari markalı şeffaf reçineleri ile farklı derecelerde şeffaf, yarı şeffaf ve tam renkli modelleri kolayca üretebiliyor.

Mimaki, 3DUJ-2207 kullanıcını deneyimi daha da geliştirmek için ürün portföyüne eklediği yeni 3DCS-322 otomatik son işlem ünitesini de FESPA Eurasia’da tanıtacak. AM Solutions ile iş birliği içinde geliştirilen bu destek malzemesi çıkartma sistemi, yüksek verimlilik sağlamanın yanı sıra Endüstri 4.0’a da hazır durumda. Yazılım odaklı bu yeni teknoloji, kullanıcılara geleneksel yöntemlerden daha yüksek bir hızda, sorunsuz ve kontrollü bir proses sunuyor. Üstelik bunu yaparken 3D parçaların en hassas, ayrıntılı geometrileri ve renk nüansları gibi özellikleri korunuyor. Fiyat-performans açısından oldukça cazip olan 3DCS-322, Mimaki’nin 3D baskı alanındaki kapsamlı pazar iddiasını güçlendiriyor.

3DFF-222 masaüstü erimiş filament üretim (FFF) 3D baskı makinesi de bir diğer çözüm olarak ziyaretçileri karşılayacak. Mimaki, uygun maliyetli bu modelle üç boyutlu tabelaların firma içi üretimi ve vakumlu şekillendirme için kalıp imalatı gibi çok çeşitli uygulamalara hitap ediyor.

Mimaki kullanıcılarının özel sergisine hoş geldiniz!

Mimaki Eurasia, bu yıl fuarında bir ilke imza atıyor. Tekstilden ayakkabıya, endüstriyel reklamdan hediyelik eşyaya ve halıya kadar farklı segmentlerde, Mimaki baskı makineleriyle üretim yapan kullanıcıların hazırladığı birçok baskılı obje Mimaki Eurasia standında özel bir alanda sergilenecek. Fuar ziyaretçilerine ilham vermeyi amaçlayan bu sergi, ayrıca kullanıcılarla Mimaki arasındaki bağı daha da güçlendirmeyi hedefliyor. Fuar boyunca Mimaki Eurasia teknik ekibi hem ürünler hem de uygulamalar hakkında ziyaretçileri bilgilendirmek için hazır olacak.

Mimaki’nin gelişmiş baskı teknolojileri hakkında daha fazla bilgiye resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz; http://www.mimaki.com.tr/

Etiketler

Fehmi Duman