Hak ve Adalet Partisi Genel Başkanı Burhan ATAŞ ’ın “14 Mart Tıp Bayramı” Mesajı

Hak ve Adalet Partisi Genel Başkanı Burhan ATAŞ ’ın “14 Mart Tıp Bayramı” Mesajı

Hak ve Adalet Partisi Genel Başkanı Burhan ATAŞ ’ın “14 Mart Tıp Bayramı” Mesajı

Hak ve Adalet Partisi Genel Başkanı Burhan ATAŞ “İnsan hayatı için, tüm zorluklara rağmen özveriyle çalışan başta hekimler olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.”

Dünyanın en zor ve en onurlu işlerinden birini yapan, sabırla, hoşgörüyle, fedakârlıkla çalışarak insanlığa hizmet eden tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını tebrik ediyorum.

Ülkelerin gelişmişlik düzeyinin en temel göstergelerinden birisi de sağlık hizmetlerinde ulaşılan noktadır. İnsan Sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve toplumun önemli hedeflerinden biridir. Bu nedenle hekimlik mesleği her zaman kutsal, saygın ve onurlu bir meslek olarak görülmüştür.

İnsanların vazgeçemeyeceği temel hak olan sağlıklı hayat, nitelikli bir toplumun en önemli şartıdır. Sosyal devletin en önemli özelliklerinden birisi de tüm vatandaşlarına yeterli ve zamanında sağlık hizmeti verebilmesidir. Bu insan ve insan hayatına verilen önemin bir göstergesidir.

Ülkemizde son yıllarda yapılan çalışmalarla birlikte sağlık sektöründe çok önemli gelişmeler yaşanmış, bu gelişmelere bağlı olarak vatandaşlarımıza sunulan hizmet kalitesi de yükselmiştir. Sağlıklı bir toplum meydana getirmenin sağlıklı bireyler yetiştirmekle mümkün olacağının bilincinde olan devletimiz, tüm ülkeyi kuşatan sağlık yatırımlarıyla vatandaşlarımızın sağlık ihtiyaçlarına vatandaş odaklı ve kaliteli hizmet anlayışıyla cevap vermektedir.

Etiketler

Fehmi Duman