Hak ve Adalet Partisi Genel Başkanı Yenilik Partisi Ağrı Milletvekili Adayı Burhan ATAŞ Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Hak ve Adalet Partisi Genel Başkanı Yenilik Partisi Ağrı Milletvekili Adayı Burhan ATAŞ Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Hak ve Adalet Partisi Genel Başkanı Yenilik Partisi Ağrı Milletvekili Adayı Burhan ATAŞ memleketi Ağrı’daki seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Adayların açıklandığı ilk günden bu yana Ağrı’da çalışmalarını sürdüren ATAŞ, Ağrı İl Merkezinde çalışmalarını sürdürüyor

Program kapsamında bir dizi ziyarette bulunan ATAŞ, öncelikle Ağrı’da   esnaflarla ve vatandaşlarla buluşmaya devam edeceğim dedi.

Ardından teşkilat mensupları ile bir araya gelerek bölgedeki gelişmeler ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı.  Esnafıyla bir araya gelen ATAŞ, burada yoğun bir ilgiyle karşılandı.

Ata toprağı Ağrı’da, içinden çıktığı milletine hizmet edecek olmaktan büyük bir heyecan duyduğunu dile getiren ATAŞ, “Başta Ağrı halkı olmak üzere bu aziz millete hizmet edecek olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu aziz millete hizmetle bizleri vazifeli kılan Rabbime ne kadar şükretsem az. İnşallah, seçimlerin ardından milletimizin teveccühleri ile milletvekili olacağıma gönülden inanıyorum. Seçim neticesi belli olduktan sonra hemen kolları sıvayıp bölge halkımızın sorunlarını gidermek için çalışmalara başlayacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

EDİTÖR

EN TEMEL SORUN: “İŞSİZLİK”

Güneşli bir günde Ağrı sokaklarını gezme, gözlemleme imkanım oldu. Yer yer coşku, yer yer derin bir sessizlik hâkim Ağrı sokaklarında. Ağrı’nın en temel sorunu işsizlik ve bu sebeple uyuşturucu müptelası olan bir genç nüfustan bahsediliyor, sağlık ve ulaşım gibi diğer talepler sonra geliyor.

“AĞRI’DA GELECEĞİ KARŞILAMAK ZOR”

Bir bölge yetkilisinin kanaati ürkütücüydü doğrusu: ”Hadi orta yaşlarla anlaşıyoruz ama ileride bizi ciddi bir kriz bekliyor; bölgeye gerekli yatırım ve imkanlar sağlanmazsa Ağrı da geleceği karşılamak biraz zor olacak.”

Ağrı Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde Yukarı Murat-Van Bölümü’nde bulunan bir ildir. Adını kısmen sınırları içerisinde bulunan Ağrı Dağı’ndan almıştır. 1834 yılında bucak, 1869 yılında ilçe olan Ağrı, 1927 yılında il olmuştur

Ağrı, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir ildir. Toplam yüzölçümü 11376 km2 olan Ağrı’nın rakımı ise 1640 metre olarak ölçülmüştür. Posta kodu 04000, il alan kodu 472, plaka kodu ise 04’tür.

Fehmi Duman