İsrail’in sadece İslam dünyasını değil, insanlıktan nasibini almış herkesi ayağa kaldıran alçak saldırılarını şiddetle lanetliyoruz

İsrail’in sadece İslam dünyasını değil, insanlıktan nasibini almış herkesi ayağa kaldıran alçak saldırılarını şiddetle lanetliyoruz

Yeniden Refah Partisi Sakarya  İl Başkanlığı Orhan Cami önünde basın açıklaması yaptı.

Yeniden Refah Partisi Sakarya  İl Başkanlığı Bayram Budak BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM;
Bugün ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa, peygamberler şehri Kudüs ve bereketli Filistin toprakları işgal atındadır.  Bu Mübarek Ramazan günlerinde, yine terör estiren İsrail’in sadece İslam dünyasını değil, insanlıktan nasibini almış herkesi ayağa kaldıran alçak saldırılarını şiddetle lanetliyoruz.”
Yönetim krizi, siyasi istikrarsızlık ve iç çatışmalardan dolayı iyice bunalan terör devleti İsrail, çareyi İşgal altındaki Doğu Kudüs’te Mescid-i Aksa’ya ve Müslümanlara alçakça saldırmakta buldu.

Kıble Mescidi’ne sığınan Filistinlilere ses bombaları, kauçuk kaplı mermilerle saldıran terör devleti İsrail’in polisi, yüzlerce Filistinli’yi gözaltına aldı ve alçakça zulüm uyguladı.

İçeride büyük kriz yaşayan ve Savunma Bakanı ile bile karşı karşıya gelen terör devleti İsrail’in Başbakanı Netanyahu, insanlık suçlarına bir yenisini ekledi.

Mescid-i Aksa, Müslümanların kırmızı çizgisidir. Efendimiz (sas), ‘Mescid-i Aksa’ya gidin ve içinde namaz kılın. Eğer oraya gidemez ve içinde namaz kılamaz iseniz kandillerinde yakılmak üzere oraya zeytinyağı gönderin’ buyurmuşlardır.

 Zeytinyağı bir semboldür. Bize düşen tarih boyunca vahyin, tebliğin ve mücahedenin merkezi olmuş bir beldeye sahip çıkmak, oranın bir İslam şehri olması için her türlü desteği o topraklara vermektir.

Kudüs’e yürümek, Müslümanları;  Firavunların, Nemrutların, Ebu Leheblerin zulümlerinden, ve  dünyayı siyonizmden kurtarmanın en önemli sembolüdür.

Terör örgütü İsrail, ‘çok yakında nasıl bir inkılâba uğrayıp devrileceğini’ görecektir.

 Terör örgütü İsrail’in Kudüs’ten ve işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacağı günler çok yakındır.

 Sadece güçten anlayan, insanlıktan nasibini almamış, her gün onlarca insanı gözünü kırpmadan öldüren ve yaralayan, gözü yaşlı Filistinli annelerin acılarına acı katan, genç çocukları öldürmekten çekinmeyen, bebek, kadın, yaşlı demeden kan döken terörist örgüt İsrail, hak ettiği tokadı Allah’ın izniyle bir araya gelmiş, birlik olmuş Müslümanlar tarafından yiyecektir. Bölgeye ve Dünya’ya huzur ancak bu şekilde gelecektir.”Terör örgütü İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yapmış olduğu haince saldırıları kınıyor ve lanetliyoruz. Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu, verdikleri diriliş mücadelesinde onlarla birlikte saf tuttuğumuzu bir kez daha belirtmek isteriz.

Bu vesileyle bütün Müslüman devletleri, Siyonizm’e karşı tek yürek olmaya, Terör Devleti İsrail’in zulümlerine son verilmesini sağlamak için “sözden” öteye geçmeye ve D-60’ın kurulması için adım atmaya davet ediyoruz.”

Filistin ve Kudüs davasının yılmaz savunucusu Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın; ‘Zafer inananlarındır ve zafer yakındır.  inancıyla Filistinli kardeşlerimizi ve Kudüs davasını savunanları selamlıyoruz”ve son sözümüz şudur ki
KAFİRLER İSTEMESEDE, Allah nurunu tamamlayacaktır’

Etiketler

Fehmi Duman