İYİ Parti Kızıltepe İlçe  Teşkilatı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutladı

İYİ Parti Kızıltepe İlçe  Teşkilatı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutladı

İYİ Parti Kızıltepe İlçe  Teşkilatı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutladı

İYİ Parti Kızıltepe İlçe Başkanı Fahrettin CEVHEROĞLU 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mesajı

Dünya Emekçi Kadınlar Günü  münasebetiyle İYİ Parti Kızıltepe İlçe Başkanı Fahrettin CEVHEROĞLU bir mesaj yayımladı.

Başkan Cevheroğlu  , Gelişmiş bir toplum olma yolunda mesafe kat etmek için kadınlarımızın, toplumsal hayatta hak ettiği yere gelmesi katılımcı, üretken ve eşit bireyler olarak toplumda kabul görmesi tüm toplumun sorumluluğundadır. Toplumumuzda şefkat ve fedakarlığın timsali olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlar; kadınların daha çok önemsenmesi ve korunması aynı zamanda beklenti ve taleplerinin karşılandığı bir gün olmasını dilerim” dedi.

İYİ Parti Kızıltepe Kadın Politikaları Başkanı  Hicran Kurt’un8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mesajı

İYİ Parti Kızıltepe Kadın Politikaları Başkanı  Hicran Kurt, “Parti olarak kadınların kanunlarla tanınmış haklarının metinlerde kalmayıp gerçek hayatta uygulanabilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, 8 Mart’ı kadınların 365 gün karşılaştıkları sıkıntıları, sorunları, şiddeti, engellemeleri ve ayrımcılığı yüksek bir sesle dile getirmek için vesile olmasından dolayı önemli gördüklerini ifade etti.

Kadınların aile içinde, toplumda ve iş hayatında hak ettiği şartlarda yaşamak istediğini belirten Hicran Kurt, şunları kaydetti:

“En önemli hak olan yaşam hakkı için dahi maalesef çok büyük mücadeleler veriyoruz. Kendilerinde kadını öldürmeyi hak gören bir zihniyet ile hala bu yüzyılda dahi mücadele ediyoruz. Biz kadınlar ayrıca hayatımızın her alanında ve anında var olma savaşı da veriyoruz. En büyük arzumuz ve çabamız aile, iş, sosyal ve siyasal yaşantımızda eşit hakların bizlere lütuf olarak sunulması değil, hak olarak sağlanmasıdır. Ekonomik özgürlüğümüz olmadan var olamayız. Güçlü Türkiye için güçlü kadın şarttır. O nedenle çıkış noktası Dünya Emekçi Kadınlar Günü olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm kadınlara kutlu olsun.”

Hicran Kurt, kurucu genel başkanı bir kadın olan ve cinsiyet kotasına önem vererek daha kuruluş aşamasında kadınların siyasi hayatta varlığı için mücadele eden İYİ Parti’nin, Kadın Politikaları Başkanı olmaktan gurur duyduğunu da belirterek, “İYİ Parti olarak kadınların kanunlarla tanınmış haklarının metinlerde kalmayıp gerçek hayatta uygulanabilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Öteyandan  İYİ Parti Kızıltepe İlçe  Teşkilatı önünde İYİ Parti Kızıltepe Kadın Politikaları Başkanı  Hicran Kurt ve  teşkilat üyeleri karanfil dağıttılar.

Fehmi Duman