İYİ Parti Sakarya’da Selçuk Kılıçaslan Veda etti Fatih Akgün dönemi başladı!

İYİ Parti Sakarya’da Selçuk Kılıçaslan Veda etti Fatih Akgün dönemi başladı!

İYİ Parti Sakarya’da Selçuk Kılıçaslan Veda etti Fatih Akgün dönemi başladı!

HABER-FEHMİ DUMAN-FOTOĞRAF-NECLA BAKAN

İYİ Parti Sakarya İl Başkanlığı’nda 3. Olağan Kongresi gerçekleşti. İl Başkanlığı görevine seçime tek listeyle katılan Fatih Akgün geldi.

İYİ Parti Sakarya İl Başkanlığı 3. Olağan Kongresi Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti. Selçuk Kılıçaslan’ın yerine İl Başkanlığı görevine seçime tek listeyle katılan Fatih Akgün geldi.

542 delege oy kullanacağı kongrenin Divan Başkanlığını Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu, Çevre Komisyonu ve Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Parlamenter Asamblesi Türkiye Delegasyonu Üyesi İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Divan Başkan Yardımcılığını Serdivan İlçe Başkanı Ahmet Uçak yaptı. Kongre açılış konuşmasını yapan Lütfü Türkkan, “Ben bu salonu görünce çok duygulandım. Bırakın bize salon vermeyi, yurt gezilerinde çay bile vermediler. Sayın başkanımızın konuşma yapacağı salon bulduk 4 saat sonra iptal ettiler. Salonun elektriğini kestiler çöp arabalarıyla yolunu kestiler. Çöp arabalarının üstünde konuştuk. Parti kuramazsınız, seçilemezsiniz dediler hepsini yaptık. Şimdide iktidara geliyoruz, seni başbakan yapacağız sayın başkanım bizim sözümüz olsun. Türkiye’nin bir anne sevgisine ihtiyacı vardır. Kimse yarınlar ne olacak diye düşünmesin sizi çok güzel bir gelecek bekliyor. Tenceremiz kaynayacak, faturaları düşünmeyeceksiniz. Çocuklar boş çantayla okula gitmeyecek.14 Mayıs’tan sonra millet ittifakı bunları alaşağı edecek. Yolsuzluğun hesabı sorulacak. Sayın genel başkanım İstanbul’a aynı gün olduğu için gelemedi ama kalbi burada hepinize çok selamı var” dedi. Açılış konuşmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Meral Akşener’in mesajı okundu.

İYİ VE CESUR İNSANLAR

Fatih Akgün; “Siz olmazsanız hiçbir şeyin anlamı yok. Burada iyi ve cesur insanların hareketi var. Birileri iyi dinlesin bu salonu gördükten sonra birilerinin gözüne uyku girmeyecek. Biz çalışmaktan onlarında korkudan gözlerine uyku girmeyecek. Ben buradakilerin gözünde cesaret, umut ve inanç görüyorum. Buradaki herkes hiç bir menfaat beklemeden bu harekete can verdi. Bizi başkanlarından ayıran en önemli şey budur. Her şey bir inançla başladı. Sımsıkı tutundum hayallerinize. Korkutmak istediler korkmadık. İftira attılar yılmadık. Bu ülkenin geleceği için tüm değerlerimiz için buradayız. Başarmaktan başka şansımız yok. Çanakkale’de olduğu gibi Sakarya’da da mutlaka kazanacağız.

Hiç evladın yatağa aç girmediği bir ülkeye talibiz. Demokrasi, eğitim, sağlık ve adalette eşitlik sağlayacağız. Türk kimliğini yeniden kıymetli ve itibar sahibi yapacağız. Genel başkanımız bu yolda kararlı adımlarla yürüyor. Devasa maddi imkanımız, basın gücümüz yok ama. Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur. Salonlar almıyor artık bizi. Cesareti korkusundan büyük insanlarız. Engel büyük ama liderimiz çok daha büyük. Umut etmek bize yakışır. Allah bizi çıktığımız yolda mahcup etmesin. Başaracağız, hep birlikte başaracağız” dedi.

“İKTİDARDA OLACAĞIZ”

Selçuk Kılıçaslan; “Bugün çok farklı duygularla partinin il başkanı sıfatıyla son defa buradayım. Görev sürem boyunca sorumluluk duygum eksilmedi. Aksine arttı. Partimizi bir adım ileriye taşımak için çalıştık. Bugün yine dönüm noktasındayım. Arkama dönüp baktığımda büyük bir teşkilat görüyorum. Ben sizi o kadar sevdim ve alıştımki git deseniz de gidemem. Vefat eden tüm dava arkadaşlarıma rahmet diliyorum. Büyük emeklerle büyüttüğümüz partimizin iktidar olmasına az kaldı. Önümüzdeki ilk seçimde iktidarda olacağız ve hizmet nasıl olur beceriksizlere göstereceğiz.  Her birimiz hep birlikte çalışarak çocuklarımızın açlıktan ölmediği, gençlerimizin mutlu olduğu, emeklilerimizin bir tas çorbaya muhtaç olmadığı bir ülke için çalışacağız. Aileme çok teşekkür ediyorum. Onlar inanamasaydı burada olamazdım. Siyasete girmeseydim doğduğum ve doyduğum bu şehri bu kadar seveceğim düşünmezdim. Genel başkanımız iyi ki bu partiyi kurmuş çok teşekkür ederim. Bugün büyüyerek ve olgunlaşarak veda ediyorum. Rabbim bizleri hep hayırla yad edilen kişilerden etsin. Rabbim bizlere iktidarla taçlandırılan günler göstersin” dedi.

“5 BİLLBOARD VERDİLER”

Ümit Dikbayır; “Koskoca Sakarya’dan 5 tane billboard verdiler bize. O kadar korkmuşsunuz ki. Ekrem Başkan anlıyoruz bizden korkuyorsunuz da biz sizi seviyoruz yapmayın. O billboardlara ‘Ekrem Başkan sizi seviyoruz, bizden korkma’ yazacağız” dedi.

“VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞTIK”

Konuşmasının devamında Dikbayır; “Biz genel başkanımızla 2016 yılında bir yola çıktık. Bu yolda başımıza gelmeyen kalmadı. Biz genel başkanımızla dolaştık, bu sistemin ülkeye zarar vereceğini görmüştük. Anladık ki biz ya bir yol bulacağız ya bir yol açacağız. Çünkü biz biliyoruz ki cebinde nüfus kağıdı taşıyan her bir vatandaş bu ülkenin sahibidir. Bu ülkeye kimseye peşkeş çektirmeyeceğiz dedik. Bizlere seçime giremezsin dediler girdik. TBMM’de söz verdiğimiz gibi vatandaşımızın haklarını korumak için soru önergeleri verdik. Komisyonlarda çalıştık. Ancak bu tekliflerinden bir tanesi bile kabul edilmedi. Ben milletvekili olduğum sürece söylemeye devam edeceğim. 2018 seçimlerinde hiç hak etmediğimiz halde bize FETÖ’cü dediler. Biz asgari ücretten vergi alınmasın dedik hayır dediler. Şehit ailelerine TOKİ’den ev verin dedik hayır dediler. Ben ve arkadaşlarım bütün gücümüzle çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Hükümetin yapamadığını seçimde aldığımız belediyeler yapıyor. Bu belediyelerimiz öğrencilere destek oldu. Bizim bu hükümetten kurtulmamız gereken çok neden var. Çözüm süreci yaptılar 793 şehit verdik. Kozmik odamıza girdiler vatan evlatlarımız şehit oldu. Biz savaşta mıyız sizin beceriksizlikleriniz yüzünden neden bizim evlatlarımız öldü?Sert konuşuyorum sonra savcılara gidiyorum. Cenabı Allah bize bunlardan hesap sormayı nasip etsin. Cenabı Allah bize iktidar nasip edecek biz inşallah vatandaşımızın helal oyuyla iktidar olacağız. Sayın genel başkanımızı başbakan yapacağız. Ant olsun şart olsun başaracağız. Yedek akçemize el sürenden, tohum bankasını kapatan dan hesap soracağız. Parasızlıktan üniversiteye gidemeyen evlatlarımıza sahip çıkacağız. Evlatlarımıza sadece okuyun Türkiye Cumhuriyeti arkanızda olacak, kadınlarımıza kalkan eli kıracağız. Bugün şiddete uğrayan kadın sığınma evine gidecek. Kadın niye gidiyor erkek gidecek. Ak parti hükümetinin indirdiği TC tabelalarını yere göğe asacağız. İktidarımız yakın.Sakarya’da Katarlılar’a peşkeş çekilen Tank Palet Fabrikasını elinden alıp TSK’ya teslim edeceğiz. Raylı sistemi Sakarya’ya kavuşturacağız. Sakarya birçok konuda yetim kaldı. Hepsinin hesabını soracağız.  Peşini bırakmayacağız.  EYT çıktıysa bu inanın ki İYİ Parti sayesinde. Asgari ücretten vergi kaldırıldıysa İYİ Parti sayesindedir” dedi.

     

          

KATILANLAR

Kongreye katılımı beklenen isimler ise şu şekilde;

Sakarya Milletvekili ve İYİ Parti Mali İşler Başkanı Ümit Dikbayır, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Efsane Belediye Başkanı Mehmet KIR,İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, İYİ Parti Sakarya İl Başkan Adayı Fatih Akgün, İYİ Parti İlçe Başkanları, İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Bolu İl Başkanı, Ahmet Örnekbaş, Yalova İl Başkanı Ersin Akyüz, CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, Gelecek Partisi İl Başkanı Fatih Sevindik, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı, Hidayet Kaya, Demokrat Parti İl Başkanı Zafer Adalet, DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan, BTP İl Başkanı Mehmet Sağlam, Saadet Partisi İl Başkanı Hasan Zengin, Milli Yol Partisi İl Başkanı Soner Ekşioğlu,STK temsilcileri, Oda Başkanları.

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı  Fatih Akgün·  Bugün, Genel Başkan Yardımcımız, Sakarya milletvekilimiz Sn.Ümit DİKBAYIR’ın ve Kocaeli milletvekilimiz Sn.Lütfü TÜRKKAN’ın katılımlarıyla Sakarya 3. Olağan İl Kongre’mizi gerçekleştirdik. Sakarya’mıza sonra Vatanımıza Milletimize hayırlı olmasını dilerim.#AzKaldı #Geliyoruz

Fatih Akgün’ün listesi şu şekilde;

Yönetim Kurulu: Ahmet Eyüpoğlu, Alper Alpay, Arda Subaşı, Arzu Akçalışkan, Aytekin Karlıdağ, Burak Bıçkıcı, Burcu Hepdiker, Burcu Yapıcıoğlu, Emre Durmaz, Engin Gülseven, Esra Karaarslan, Fatih Tepe, Fatma Kılınçer, Fikri Alemdaroğlu, Fuat Saltık, Gökhan Kaçar, Gülden Meriç, Hasan Balkan, Hilal Doğanay, İlkay Kaya, İshak Çetin, Kerem Durmuş, Mehmet Fatih Küçük, Melike Umay Türk, Mustafa Özdemir, Mustafa Yavuz, Müfit Güreş, Naci Kıral, Okan Çelebi, Osman Özbayraktar, Ömer Erol, Selahattin Mungan, Selçuk Kara, Şebnem Arapoğlu, Tayfun Zeki, Tuğrul Aşık, Ümit Gürkan, Yüksel Erdağ, Yüksel Esmeroğlu

İl Disiplin Kurulu: Hamza Kaya, Enver Albayrak, Zafer Şen, Asuman Oktay, Mustafa İnce, Hanife Köksal Şahin, Ahmet Küçükmehmetoğlu, Naci Öziş, Cemal Şenol

ÜST KURUL DELEGELERİ: Fatih Akgün, Gökhan Kaçar, Selahattin Mungan, Yüksel Esmeroğlu, Arzu Akçalışkan, Fatih Bayındır, Fatih Çakmak, Ahmet Uçak, Melike Umay Türk, Yusuf Baran, Kemalettin Yörük, Hasan Sarıoğlu, Fatma Kılınçer, Doğan Şen, Nihat Çatalbaş

Etiketler

Fehmi Duman