JCR Eurasia, A1 Capital’in Uzun Vadeli Ulusal Notunu Yükseltti!

JCR Eurasia, A1 Capital’in Uzun Vadeli Ulusal Notunu Yükseltti!

Kredi derecelendirme şirketi JCR Eurasia Rating, 22 Nisan tarihinde gerçekleştirdiği kredi derecelendirme çalışmaları sonucunda Türkiye’nin önde gelen aracı kurumlarından A1 Capital’in uzun vadeli ulusal notunu A (TRK) düzeyinden A+ (TRK) düzeyine yükseltti.

22 Nisan tarihinde kredi derecelendirme çalışmalarını tamamlayan JCR Eurasia tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin önde gelen aracı kurumlarından A1 Capital’in uzun vadeli ulusal notunu A (TRK) düzeyinden, A+ (TRK) düzeyine yükseltildi. Nota ilişkin durum görünümü ise ‘’Stabil’’ olarak değerlendirildi.

JCR Eurasia tarafından A1 Capital’in uzun vadeli uluslararası yabancı para kurum kredi rating notu ‘’BB’’, uzun vadeli uluslararası yerel para kurum kredi rating notu ‘’BB’’, uzun vadeli ulusal ihraç notu ise ‘’A+’’ olarak değerlendirildi.

‘’Derecelendirme notumuz emeklerimizin somut bir göstergesi oldu’’

JCR Eurasia Rating’in değerlendirdiği A1 Capital’in uzun vadeli ulusal notu ile ilgili olarak A1 Capital Genel Müdürü M. Serkan Esenpak, “A1 Capital olarak teknolojik altyapımız ve dijital varlıklarımız sayesinde yatırımcılarımıza özel çözümler sunuyoruz. Kredi derecelendirme şirketi JCR Eurasia tarafından geçtiğimiz günlerde A1 Capital’in uzun vadeli ulusal notu ile ilgili değerlendirme yapıldı. Yapılan değerlendirmelerin hem sermaye piyasalarının gelişimine katkı sağlaması hem de yatırımcılara ülke piyasası hakkında ön bilgi niteliğinde bilgi vermesinden ötürü şirketler açısından oldukça önemli bir çalışma. Yapılan çalışmalar sonucunda A+ düzeyine yükseldiğimizi belirtmekten gurur duyuyorum. Derecelendirme notumuz, çalışmalarımızın somut bir göstergesi oldu.’’ dedi.

Etiketler

Fehmi Duman