Kılıçdaroğlu: 2022 yılında önceliğim mutfak ekonomisini korumak olacak

Kılıçdaroğlu: 2022 yılında önceliğim mutfak ekonomisini korumak olacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından ev emekçisi kadınlar ile yaptığı görüşmeden bölümler içeren bir video paylaştı. Kılıçdaroğlu, paylaşımına “2022 yılında önceliğim mutfak ekonomisini korumak olacak” ifadelerini kullandı.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “2022 yılında önceliğim mutfak ekonomisini korumak olacak. Saray güdümünde mutfak ekonomisine zarar veren kurumlara önerim bolca zincir ve kilit depolamalarıdır, çünkü mutlaka tanışacağız” dedi.

Kılıçdaroğlu, ev emekçisi kadınlarla bugün yaptığı görüşmeden bölümler içeren bir videoyu, “2022 yılında önceliğim mutfak ekonomisini korumak olacak. Saray güdümünde mutfak ekonomisine zarar veren kurumlara önerim bolca zincir ve kilit depolamalarıdır, çünkü mutlaka tanışacağız” notuyla sosyal medya hesabında paylaştı.

Anka’nın aktardığına göre, Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı videoda ev emekçisi kadınların şu sözlerine yer verildi:

– “Ne yapacağımızı şaşırdık. Bir karanlıktayız. Bize yardım edecek bir el bulamıyoruz. Biz, çocuklarımıza mahcup oluyoruz. Çocuklarımız bize mahcup oluyor. Evimizi döndüremiyoruz. İş yok, çocuklarımız işsiz.

– Benim de işsiz evladım var. Kirada oturuyorum. Ben de çok zor şartlarda yaşıyorum. Sürekli karanlığa gidiyoruz, artık yeter.

– 2 bin 250 lir maaşla geçinmeye çalışıyorum, eşim engelli. Akşam saatlerini bekliyoruz pazar için, onu da yapamıyoruz. Eskiden kalan yağları yemeğimize damlatmak zorunda kalıyoruz.

– Ben üç çocuk annesiyim. Eşim özel sektörde çalışıyor. Çocuklarıma istediği gibi eğitim aldıramıyorum.

– Evden atıldım. Sağ olsun bir hayırsever bize ev verdi. Ama doğal gazımızı açtıramadık. Dün yağ almak için komşudan 30 milyon (30 lira) para aldım, çocuklarıma yemek yapmak için. Süt bile alamıyorum. Bu hükümet artık gitsin. Yoksa millet artık gidiyor.”

Etiketler

Fehmi Duman