Merkez Parti Kurban Bayramı dolayısıyla partiler arası bayramlaşma programı gerçekleştirildi

Merkez Parti Kurban Bayramı dolayısıyla partiler arası bayramlaşma programı gerçekleştirildi

Siyasi partilerde bayramlaşma ziyaretleri

Kurban Bayramı dolayısıyla partiler arası bayramlaşma programı gerçekleştirildi

Merkez Partisi  Genel Başkan Yardımcısı Hüsnü DÖĞER  Türkiye’nin önünde önemli bir seçim olduğunu belirterek, “Adil bir yarış olsun. Siyaset çok hızlandı. Türk halkı siyaseti seviyor, siyasetin yüz yüze, gülerek yapılmasını tercih ediyor. Bu yıl her birimizin çok çalışacağı bir sene olacak.” dedi.

Merkez Partisi  Genel Başkan Yardımcısı Hüsnü DÖĞER  Merkez Disiplin Kurulu Bşk.Yaşar ER, MKYK ÜyesiEtimesgut ilçe Başkanı Nizam ÖZKAN,Genel Başkan Danışmanı Yusuf Ziya KIVANÇ , Genel Başkan Danışmanı Nevzat BERİTANLI Müşavir  Yusuf KÖYCE katıldı

BAYRAMLAŞMA VE ZİYARETLERİ

 Merkez Parti Genel Merkezimizde Partililer ve vatandaşlarımız ile bayramlaşma gerçekleşti. Daha sonra

– Bağımsız Türkiye Partisi

– Milli Yol Partisi

-Saadet Partisi

– İyi Parti

– Gelecek Parti ziyaret edildi.

BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ
Halis DİLMEÇ Gen.Bşk.Yrd.
ve heyeti,

MİLLİ YOL PARTİSİ
Yunus EKŞİ Gen.Bşk.Yrd.
ve heyeti,

SADET PARTİSİ
Birol AYDIN Parti Sözcüsü ve heyeti,

İYİ PARTİ
Şenol SUNAT 27.Dönem Ankara Milletvekili ve heyeti,

GELECEK PARTİ̇
Prof.Dr.Selçuk ÖZDAĞ
Gen.Bşk.Yrd.24-25-26 Dönem MANİSA Milletvekili
ve heyeti,

Kurban Bayramı dolayısıyla partiler arası bayramlaşma programı gerçekleştirildi

Merkez Parti Bayram ziyaretine gelen Siyasi partiler;

MİLLİ YOL PARTİSİ Abdussamet ELÇİ Gen.Bşk.Yrd.ve heyeti,

BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ Heyet 3 kişi,

SAADET PARTİSİ Mustafa KAYA Gen.Bşk.Yrd. ve heyeti,

GELECEK PARTİ Sema Silkin ÜN Gen.Bşk.Yrd. ve heyeti,

“Bazılarının iddia ettiği gibi çok büyük kriz olduğunu düşünmüyoruz”

HÜDA PAR da AK Parti’yi Genel Sekreter Şehzade Demir’in başkanlığındaki heyetle ziyaret etti.

Genel Başkan Zekeriya Yapıcıoğlu’nun selamını ileten Demir, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şahsında AK Parti’nin bayramını kutladı.

Sahada yoğun bir şekilde çalıştıklarını anlatan Demir, şunları aktardı:

“Memleketin sorunlarıyla yüzleşiyoruz. Ekonomik sıkıntılar önümüze çıkıyor. Elbette bazılarının iddia ettiği gibi çok büyük kriz olduğunu düşünmüyoruz. Milletimiz sıkıntıların üstesinden gelmeyi bilir ama sıkıntıların olduğu da gerçek. Bu anlamda ciddi, kalıcı çözümlere ihtiyaç var. Hepimizin, bütün bu sorunların çözümü için elimizi taşın altına koyması lazım.”

Özlem Zengin de ekonominin son derece önemli olduğunu, bu meseleye dair çözüm üretme gayretlerinin devam ettiğini vurguladı. Bu konuda Türkiye’yi yok edecek tarzda bir muhalefet yapmanın fayda getirmediği kanaatinde olduğunu kaydeden Zengin, Türkiye’nin bu sıkıntılı dönemden çıkacağını ifade etti.

Bayramlaşma heyetlerinde gençlerin ağırlığı

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya’nın başkanlığındaki heyet de AK Parti’ye bayram ziyaretinde bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zengin, Saadet Partisi yöneticilerinin ve partiye gönül verenlerin bayramını tebrik etti. Parti bayramlaşma heyetlerinde gençlerin ağırlıkta olduğuna dikkati çeken Zengin, her kuşakta siyasetin büyük ilgi gördüğünü, bunun sevindirici olduğunu belirtti.

AK Parti teşkilatlarının bayramını tebrik eden Kaya, “19 partiyle bayramlaşıyoruz. Bayram vesilesiyle kendi iç dünyamızda yolculuk yapıyoruz. Bayram ile helalleşiyoruz, dertleşiyoruz, sorumluluklarımızı hatırlıyoruz.” dedi.

Yazıcıoğlu’nu andı

BBP de Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yelis’in başkanlığındaki heyetle AK Parti’yi ziyaret etti.

Yelis, bayramın birleştiriciliği, güzelliği, kutsallığı ve insanlar arasındaki husumetleri yok ediciliğinin tüm günlere sirayet etmesini diledi. Kapitalizme karşı milli ve manevi değerlerin hakim olması temennisinde bulunan Yelis, Türkiye’nin ve dünyanın buna ihtiyacı olduğunu anlattı.

Özlem Zengin de BBP’lilerin bayramını tebrik etti, BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmetle andı.

“Türkiye, demokrasisi kendi içinde pek çok yöntemi deneyerek buraya gelme ihtiyacını gördü”

Demokratik Sol Parti (DSP), Demokrat Parti (DP), İYİ Parti, Vatan Partisi, Anavatan Partisi ve Yeniden Refah Partisi heyetleri, AK Parti Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

Siyasi parti heyetlerini, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, Ankara Milletvekili Orhan Yegin ile Genel Merkez Kadın Kolları MYK Üyesi Ayten Aydın ve Genel Merkez Gençlik Kollar MYK Üyesi Osman Ertuğrul Yörük karşıladı.

Genel Başkan Yardımcısı Dilara Tambova’nın başkanlığındaki DSP heyetinin ziyaretinde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zengin, gelecek yaz yapılacak seçime ilişkin çalışmaları sürdürdüklerini ve bayramın ardından tam anlamıyla sahada olacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne bir günde gelinmediğini ifade eden Zengin, “Türkiye, demokrasisi kendi içinde pek çok yöntemi deneyerek buraya gelme ihtiyacını gördü. Kendi yaralarına baktı, sık seçimler, yaşanan problemler, bunun neticesinde buraya gelinmiş oldu. Bütün ülkelerin aradığı şey aslında daha güçlü hükümet, daha güçlü parlamento, hepsi beraber aslında aranan bir şey. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin geldiğimiz noktası, vatandaşın bu arayışıyla alakalı.” diye konuştu.

Tambova da parti olarak 2023 seçimlerine ilişkin çalışmaları sürdürdüklerini belirtti.

Günübirlik söylemlerden ziyade daha kalıcı, yapıcı ve çerçevesi geniş muhalefet etmek gerektiğini kaydeden Tambova, oy oranlarına bakıldığında etkin bir muhalefet yapılmadığının görülebildiğini söyledi. Tambova, şu görüşleri dile getirdi:

“Mevcut başkanlık sisteminin, Türkiye’ye çok uygun olmadığı düşüncesindeyiz. Ama baktığınızda ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’ söylemi tamam doğru ama şöyle bir eksiği var, tam bir temele oturmuyor. Onlarla da bu görüşümüzü paylaşıyoruz. Ayrıca ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’ diye bir sistem zaten yok, dünyada üç tane sistem var. Mutlaka iyi nedenlerle söylem geliştiriliyor ama bunu net olarak açıklayamadığınızda ya da dolu bir zeminde olmadığında ikna edici olmuyor.”

“Masada altı tane parti var, yedinci yok”

Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Aysal’ın başkanlığındaki DP heyeti de AK Parti’yi ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Aysal, bayram dolayısıyla hem ziyarette bulunmak hem de ekonomideki gelişmelerin yanı sıra göç konusuyla ilgili ne gibi çözüm önerilerinin getirilebileceğine ilişkin bilgi edinmek istediklerini söyledi.

Altı siyasi partiyle iş birliği yaptıklarını anımsatan Aysal, önceliklerinin Türkiye’nin ileri gitmesi ve kalkınması olduğunu ifade etti.

Emeklilikte yaşa takılanlar konusu ve emekli maaşlarındaki farkların henüz hesaplara yatmadığına ilişkin kendilerine çok fazla telefon geldiğini aktaran Hasan Aysal, bu konularla ilgili bilgi sordu.

Aysal, Zengin’in, “Altılı masada ne var?” sorusuna, “Masada 6 tane parti var. Yedinci yok yani. Yedinci diyorlar. Yedinci vallahi billahi yok. Onların bir araya gelmesi manifestodur. Yemek yiyip dağılsalar bile bir manifestodur.” yanıtını verdi.

“Yeni ekonomi modelinin sıkıntılardan kurtaracağına inanıyoruz”

Özlem Zengin ise Aysal’ın kendisine yönelttiği soruların çok kapsamlı konulara ilişkin olduğunu belirterek, kendilerinin de altılı masada, kamuoyuna yansıyan dışında ne olduğunu öğrenmek istediklerini kaydetti.

Demokrasi için muhalefetin önemine işaret eden Zengin, dar gelirli vatandaşları rahatlatmak için asgari ücrete yapılan zamları hatırlatarak, memur maaşlarına ilişkin farkların da muhakkak hesaplara yatacağını söyledi.

Göç meselesinin dünyanın meselesi olduğunu belirten Zengin, Türkiye’nin düzenli göç almadığını, ülkeye gelenlerin geçici sığınma statüsüyle geldiklerini dile getirdi.

İYİ Parti’nin ziyaretinde eğitim konuşuldu

Eğitim Politikaları Başkanı Sevinç Atabay’ın başkanlığındaki İYİ Parti heyeti de AK Parti’ye bayram ziyaretinde bulundu.

AK Parti’li Zengin, eğitimin öneminden bahsederek, salgınla birlikte okulların öneminin anlaşıldığına işaret etti.

Atabay da ülkenin eğitim sisteminin sorunlarına ilişkin tespitlerde bulunduklarını ve bunlara ilişkin çözüm önerileri getirdiklerini anlattı.

“Türkiye’nin ekonomik darboğazı aşmasını diliyoruz”

Vatan Partisi, Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Bayram Yurtçiçek’in başkanlığındaki heyetle AK Parti’yi ziyaret etti.

Yurtçiçek, ekonomi sorunlarının çözümüne ilişkin parti olarak “Üretim Devrimleri Programı” hazırladıklarını ve bu programa dair kurultaylar yaptıklarını anlattı.

Türkiye’nin ekonomik darboğazı aşması temennisinde bulunan Yurtçiçek, yatırım için önce tasarruf yapmak gerektiğini dile getirdi.

Ülkenin sorunlarıyla mücadelede dışarıdan destek alınmasına karşı olduklarını ifade eden Yurtçiçek, “Biz onlara ‘Biden çetesi’ diyoruz, o altılı masaya. Batı’nın talimatları çerçevesinde mücadele ediyorlar. Biz ona katılmıyoruz. Ama hükümete de özellikle ekonomide, dış politikada eleştirilerimizi söylüyoruz.” dedi.

Özlem Zengin ise yaşanan sıkıntıların farkında olduklarını, bunların aşılacağını belirterek, “Türkiye, müstakil bir ülke olmak için gayret gösteriyor. Eğer öyle olmasaydı başımıza bu kadar iş gelmezdi. Bu 15 Temmuzlar falan niçin oldu? Türkiye’nin kendi değerlerinden yola çıkarak müstakil bir ülke olma iddiası bunları ortaya koydu. Aynı şekilde PKK terörü de buradan neşet ediyor zaten.” şeklinde konuştu.

“Türklükle alakası olmayan Türk Tabipleri Birliği gibi birliğimiz var”

Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Onur Aydın’ın başkanlığındaki Anavatan Partisi heyeti de AK Parti’ye bayram ziyaretinde bulundu.

Aydın, yaşanan küresel sıkıntılar arasından Türkiye’nin bugünlere gelebilmesinin kendileri için de mutluluk verici olduğunu ifade etti.

Her alanda uygulanan tedbirlerin ülkeyi daha iyi bir noktaya getireceğine inandıklarını belirten Aydın, “İsimlerinin önüne Türk ifadesini alıp daha sonra Türklükle alakası olmayan Türk Tabipleri Birliği gibi birliğimiz var. Daha fazla milletimizi rahatsız etmeden, zedelemeden bu işlerin netlik kazanmasını istiyoruz. Bu konuda kararlıyız.” dedi.

Zengin de Türk Tabipleri Birliğinin öncelikli vazifelerinin, kendi mesleklerinin geleceğine ilişkin işler yapmak olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Meslek örgütlerinde kurulma amacının ötesinde o kadar siyasi yüz ortaya çıkıyor ki o zaman artık sizin yaptığınız mesleki örgüt faaliyeti olmaktan çıkıyor. O sebeple bu işleri yaparken önce o mesleği hem icra edenler için hem de o mesleğin icrasının gerekliliğine dair işleri ortaya koymak gerekiyor. Yapacağınız eylemlerin her iki tarafın hukukunu koruyarak yapılması gerekiyor. Meslek örgütleri bir siyasi partinin tetikçisi gibi davranıyor. Çok sıkıntılı bir şey, biz bunu istemiyoruz.”

Yeniden Refah Partisi de Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin’in başkanlığındaki heyetle AK Parti’yi ziyaret etti. Bekin, Özlem Zengin nezdinde tüm AK Parti teşkilatının Kurban Bayramı’nı tebrik etti.

Etiketler

Fehmi Duman