Merkez Parti Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hüsnü Döğer, Merkez Parti Genel Başkan Danışmanı Nevzat Beritanlı Sakarya’da

Merkez Parti Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı  Hüsnü Döğer, Merkez Parti Genel Başkan Danışmanı Nevzat Beritanlı Sakarya’da

Merkez Parti Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hüsnü Döğer, her geçen gün daha da büyüdüklerini söyledi.

sakarya54.net Genel Yayın Yönetmeni Fehmi DUMAN’ın gündeme dair sorularını cevaplayan DÖĞER”2014 yılında kurulan Merkez Parti, hiçbir parti ve misyonun devamı olmayan; etnik, ideolojik ya da mezhepsel ayrımı reddeden, yıllardır izlenen yanlış ve güdümlü politikalar nedeniyle, özellikle son yıllarda kamplaştırılan, ötekileştirilen, aldatılan, kandırılan, dışlanan, cahil ve fakir bırakılan insanımızın talepleri çerçevesinde, her kesimi kucaklamayı amaç edinmiş, asil milletimizi uyandıracak ve onun sözcülüğünü, liderliğini yapacak, olan bir siyasi partidir. Merkez Parti; bir ideoloji partisi değil, bir program ve kitle partisidir, bir merkez-demokrat harekettir.

Partimizin hedefi, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümü olan 2023’te, bugünkünden çok farklı, çok daha kalkınmış, barış ve refah dolu, bölgesel bir güç ve küresel etkinliği artmış bir Türkiye’dir.

Merkez parti olarak, temel ilkelerimiz ülkemizin kuruluş değerlerine dayanmaktadır. Bu doğrultuda, özellikle son 20 yılda hızla bu değerlerinden uzaklaşan ülkemizi, tekrar aynı eksene oturtmayı amaçlamaktayız.

İdeolojik, etnik ve mezhepsel temellere dayanan partilerin oluşturduğu Türkiye siyaseti artık halkımızdan rağbet görmüyor. Tam da bu noktada Merkez Parti’nin önemi ortaya çıkıyor. Biz halkımızın tüm bu karşıtlıkların dışında buluşacağı ortak bir noktayız, kapımız hangi düşünce, inanç ve görüşten olursa olsun herkese açıktır.

Bir 1 kişi görseli olabilir

Merkez Parti; İdeolojiyi değil, HİZMETİ, partiyi değil İNSANI merkeze alan, katılımcı bir siyasetin adresi olmak için çalışan, ülkemizde yaşayan herkese BİZ BİR AİLEYİZ şuuruyla bakan bir partidir.

Merkez Parti; hiçbir parti ve misyonun devamı değildir, hiçbir yerli yahut yabancı güç, siyasal, ideolojik merkez, kurum, kuruluş ve hiç kimseyle hiçbir ilgimiz ve bağımız yoktur.

Bir yönetim zafiyetinden çok, bir takım talihsizliklerin üst üste gelmesinden kaynaklanıyor bu durum. 7 Haziran 2015 seçimlerine çok kısa bir süre önce kuruluşumuzun yapılmış olması, kendimizi tanıtmak için yeterli zamanı bizlere tanımamıştır. Akabinde ise Genel Başkanımız Prof. Dr. Abdurrahim Karslı’nın geçirdiği üzüntü verici rahatsızlık, yaklaşık 8 ay yoğun bakım,3 yılda irili ufaklı, karaciğer nakli dâhil 8 operasyon içeren hastalık süreci bizleri uzun süre siyasetin dışına itmiş oldu. Malumunuz olduğu üzere ülkemizde siyasi partiler, özellikle yeni kurulan partiler lidere dayalı faaliyet yürütürler. Geçen yılın başından itibaren Genel Başkanımızın sağlığına kavuşmasıyla birlikte, sönmeyen ateşi alevlendirdik, kopan ipi düğümledik yolumuza devam ederek siyasette eskisinden daha iddialı olduğumuzu söyleyebilirim.

Genel başkanımız Ülkemiz adına atılan her adımı, kim tarafından atılırsa atılsın desteklemektedir. Ak Partinin kuruluşunu da birçok vatandaşımız gibi ülkenin menfaatine olacağını düşünmüştür. Ancak bu iktidarın ülkemize faydadan çok zararı dokunduğunu ve daha da zarar vereceğini düşünen genel başkanımız 2011 yılından itibaren siyasi çalışmalarına başlamış ve 07.07.2014 tarihinde Merkez Parti’yi kurmuştur. Buradaki amaç ülkemizi, sürüklendiği felaketlerden korumaktı. Bugün bakıldığında ne kadar haklı olduğunu görebiliyoruz.

Merkez Parti; güven ve istikrarın bozulduğu, ayrışmanın ve ötekileştirmenin zirve yaptığı, devletin, ordunun, hukukun ayaklar altına alındığı, siyasetin, dinin rant aracı olarak kullanıldığı bir dönemde aziz milletimizin siyasi iradesini hakkıyla temsil etmek için kurulmuştur.

Din, felsefi inanç, milli değerler, demokrasi, insan hakları gibi değerlere saygılıyız ve bunların istismar aracı olarak kullanılmasına karşıyız.

Kurucuları ve mensuplarıyla farklı fikri altyapılardan, farklı inançlardan ve farklı bölgelerden gelmiş insanların ortak dost çatısıdır.

Din üzerinden, tarihe mal olmuş kişiler üzerinden, milli ve manevi değerler üzerinden siyaset yapmayacağız.

Millete yalan söylemeyeceğiz, şahsi menfaatlerimizi gözeten bir siyaset üretmeyeceğiz.

Partimiz, milletimizin kültür değerlerine, inançlarına saygılı ve bağlıdır.

Partimiz en üst kimliğimiz olan insan merkezli insan merkezli bir politikayı, “ halka hizmet hakka hizmettir “ siyasetini, barışçı ve uzlaşmacı fikir anlayışını esas alır.

Biz sadece parti değil, Türk siyasetinin aynı zamanda gönül ve ahlak ocağı olmasını hedefliyoruz, sözde siyaset yapmayacağız.

Bütün bu düşüncelerle Merkez Parti, BÜYÜK TÜRKİYE’nin kurucu iradesi ve savunucusu olmak, BU VİCDANSIZ ÇAĞIN VİCDANI OLMAK için yola çıkmıştır.

Etiketler

Fehmi Duman