MHP lideri Devlet Bahçeli , Avrupalı Türklere seslendi

MHP lideri Devlet Bahçeli , Avrupalı Türklere seslendi

Devlet Bahçeli, Avrupalı Türklere seslendi

MHP lideri Devlet Bahçeli, Avrupa’da yaşayan Türklere çağrıda bulundu. Bahçeli, “Onların sandığa yansıyacak iradeleri tarihi önemdedir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Avrupa’da yaşayan Türklere ‘seçim’ çağrısı yaptı. Bahçeli, Avrupa’daki Türklerin oylarının önemine vurgu yaparak şunları söyledi:

“BU SEÇİMLER AVRUPA TÜRKLÜĞÜNÜN GELECEĞİNİ YAKINDAN ETKİLEYECEKTİR”

“Bu seçimler Avrupa Türklüğünün geleceğini de yakından etkileyecektir. Sayıları 6 milyona ulaşan Avrupa Türklüğü bizim için dünyaya çevrilen yüzümüz, milli ve manevi değerleriyle duruş göstermeye çalışan zenginliğimiz, pek çok olumsuz tesire rağmen kaynağından ve kökünden kopmayan gurbet ellerdeki cevherimizdir.

“SEÇİMLERDE YÜKSEK KATILIM SAMİMİ DİLEĞİM VE TEMENNİMDİR”

Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımız Türk milletinin gönül ve kültür elçileridir. Onların sandığa yansıyacak iradeleri tarihi önemdedir. Bu nedenle 14 Mayıs 2023 tarihinde Avrupa Türklüğünün seçimlerde yüksek bir katılım göstermeleri samimi dileğim ve temennimdir.

Gün birleşme günüdür, gün zillete karşı Cumhur İttifakı’nda buluşma günüdür. Avrupa Türklüğünün hassasiyet, beklenti ve özlemlerini istişare etmek, görüş alışverişinin yanı sıra 14 Mayıs seçimleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunmak maksadıyla arayış ve çalışmalarımız elbette yoğun bir şekilde devam etmektedir. Bu maksatla Avrupa Türk Konfederasyonu’nun başkan ve yönetimiyle birlikte, bu konfederasyona bağlı farklı Avrupa ülkelerinde teşkilatlanmış olan Türk federasyonlarının başkan ve yönetimleri 15 Nisan 2023 tarihinde bizzat şahsım tarafından Ankara’ya davet edilmişlerdir. Avrupa Türklüğünü hasretle, hürmetle ve muhabbetle selamlıyor, hep birlikte çok daha güçlü olduğumuzu bilhassa paylaşıyorum.”

Etiketler

Fehmi Duman