Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır “DAYISI ADALET, DEVLET OLAN BİR SİSTEM KURACAĞIZ”

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır “DAYISI ADALET, DEVLET OLAN BİR SİSTEM KURACAĞIZ”

Milli Yol Partisi (MYP) 1. Olağan Sakaarya İl Kongresi’ni bugün, Ankara Altınpark Fuarı ve Kongre Merkezi’nde yaptı. Kongrede konuşan MYP Genel Başkanı Remzi Çayır şunları söyledi:

MİLLİ Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, ‘Milli Yol Partisi iktidarında derhal hesap verebilen, şeffaf, milletin kontrolüne açık, yargının bağımsız olduğu bir sistem, vekalet sistemlerinin reddedildiği bir düzen kuracağız.

“MİLLETİN ZAMDAN, YOKSULLUKTAN, ÜÇKAĞITTAN ANASI AĞLADI, BAĞRI YANIYOR”

“Ülkücülük adına, milliyetçilik adına ortaya çıkan hiçbir parti, milletten iktidar talep ediyor mu? MHP’nin milletten ‘bize oy verin Türkiye’yi yöneteceğiz, cumhurbaşkanı adayımız şudur, kendim cumhurbaşkanı adayıyım, MHP’den bir cumhurbaşkanı adayı çıkacak’ diyor mu? Gidiyor başkasını işaret ediyor. İşaret etmekle de kalmıyor. Kitlelere sanki 20 yıldır bu adam ülkeyi idare etmemiş, yeni gelmiş, millet tanımıyormuş gibi millete tavsiyelerde bulunuyor. 15 Temmuz günü İstanbul’da herkes kendisini övmesini, geçmişteki lideri, geçmişini övmesini beklerken; o, ‘Ey Ankaralılar, ey İstanbullular Recep Tayyip Erdoğan’ı anlayınız, anlatınız, öğreniniz’ dedi. 20 yıldır bu millet, zaten öğrendi. Milletin zamdan, yoksulluktan, üçkağıttan anası ağladı, bağrı yanıyor. Daha öğrenmediler de senden mi öğrenecekler. Bir daha söylüyorum, bu millet öğrenecekse Muhsin Yazıcıoğlu’nu, Alparslan Türkeş’i öğrenecek, öğretecek. Bize niye çıktınız diyenlere tek sözümüz var: bu saltanatı, bu sistemi değiştireceğiz.

“HER GİTTİĞİMİZ YERDE TOPLUMUN BİR DEĞİŞİM İSTEDİĞİNİ GÖRDÜK”

Arkadaşlarımla birlikte yola çıktık. Her gittiğimiz yerde toplumun bir değişim istediğini gördük. Türkiye’de siyaset kurum olarak rezil durumda. Allah için, millet için siyaset yapan parti sayısı yok denecek kadar az. Çok partili hayata geçtiğimizden bu yana iktidarlar kendi zengin sınıfını, kendi saltanatını, kendi sadakat sistemini oluşturmuşlar. Peki fakir fukara bu işin neresinde? Tiyatro oynuyorlar, millet hiçbir yerinde yok. Onun için arkadaşlara siyaset sistemini değişime uğratalım, genel başkanların ağalık sistemine son verelim.

Eğer ben, size rağmen; sizin sözcülüğünüzü, duygularınızı temsil etmiyorsam beni de alaşağı etme hakkınız olmalı.

“DAYISI ADALET, DEVLET OLAN BİR SİSTEM KURACAĞIZ”

2002’yi hatırlayın. Şimdiki iktidar cumhurbaşkanı o zaman kendisine ait olmayan bir şiirden dolayı ceza aldı. Sonra siyasi yasaklı oldu, siyasi yasağı kalktı. ‘Bu ülkede yolsuzluk var’ demişti, yıl 2002. Şimdi yıl 2022 yüksek sesle onun söylediğini hiçbir şey değiştirmeden tekrar ediyorum. Bu ülkede yolsuzluk var. ‘Bu ülkede yoksulluk, hayat pahalılığı var’ demişti. 20 yıl sonra aynısını söylüyorum. Bu ülkede yoksulluk var, hayat pahalılığı var. ‘Yasaklar kalkacak’ demişti. Çünkü demokrasi yasaklıydı. Ben de 20 yıl sonra diyorum ki; Bırakın insanlar özgür olsun, bırakın insanlar kavga etmeden düşüncelerini söylesinler. Bırakın insanlar istediği hayatı başkasına zarar vermeden yaşasınlar.

“ÜLKÜCÜ CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZI MİLLETİMİZLE BULUŞTURACAĞIZ”

Biz milletin önüne iktidar koyacağız. İlk kez eylülde büyük kongrede ülkücü cumhurbaşkanı adayımızı milletle buluşturacağız. Dayısı olmayan ne yapsın bu ülkede? Tanıdığı yok ne yapsın bu ülkede ölsün mü? Onun için dayısı adalet, devlet olan bir sistem kuracağız. Bu sistemin adı insan ve merhamet sistemi olacak.

“20 YILDA ÇUKURA SOKTU, 5 YILDA GERİ ÇIKARACAKMIŞ”

Tayyip Bey, ‘Ben 20 yıl bu ülkeyi yönettim 5 yıl daha verin sizi düzlüğe çıkartayım’ diyor. Lafa bak. 20 yılda çukura soktu, 5 yılda geri çıkaracakmış. Bu kadar işin uzmanıydın, iktisat profesörüydün bizi niye yoksulluğun batağına koydun, niye bizi hayat pahalılığı çukuruna attın? Uzman olan başkasından akıl toplar, başkasının aklına müracaat eder. Uzman olmayan kendi aklını her şey sanır. Adam kendi aklını her şey sanıyor. Türkiye’de bu sistemi değiştireceğiz, siyasi partiler yasasını değiştireceğiz, adalet sistemini değiştireceğiz, üretim sistemini değiştireceğiz. Borca dayalı değil üretime dayalı bir sistem getireceğiz.

“SİYASET HİZMET YOLU OLMALI, ADALET HERKES İÇİN OLMALI”

Dün, ‘Bu Suud’ların eli kanlı’ dedi. Bir baktık Suud Kralı Salman’la sarmaş dolaş. Neyin aşkı bu? Borç aşkı.  ‘15 Temmuz’un ardında Birleşik Arap Emirlikleri var’ dedi. Bir baktık onlarla da sarmaş dolaş, borç aşkı. Çünkü hazine yok. Bir bakıyorsun Rusya’yla bir şöyle bir böyle, Amerika’ya laf ediyor sonra gidip borç para istiyor. Biz memleketin menfaati neyi gerekiyorsa hiçbir ülke dostumuz, hiçbir ülke düşmanımız değil, menfaat neyi gerektiriyorsa onu yapacağız konuşacağız. Suriye’yle de konuşacağız. Burada bulunan Suriyelileri doldurup göndermeyeceğiz, oturup Esad’la ensesine çökeceğiz evlerine barklarına götüreceğiz. Siyaset hizmet yolu

MİLLİ Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, ‘Milli Yol Partisi iktidarında derhal hesap verebilen, şeffaf, milletin kontrolüne açık, yargının bağımsız olduğu bir sistem, vekalet sistemlerinin reddedildiği bir düzen kuracağız.

MİLLİ Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, ‘Milli Yol Partisi iktidarında derhal hesap verebilen, şeffaf, milletin kontrolüne açık, yargının bağımsız olduğu bir sistem, vekalet sistemlerinin reddedildiği bir düzen kuracağız. Yaptığımız her değişiklik ve her reformun temelinde insanın bu ülkede birinci sınıf olarak yaşaması var’ dedi.

Milli Yol Partisi Sakarya 1. Olağan İl Kongresi Duygular Funda Düğün salonunda gerçekleştirildi.Kurucu Başkan Soner Ekşioğlu Başkan seçildi

Milli Yol Partisi lideri Remzi Çayır, Partisinin  Sakarya İl Konresinden çıkarken sakarya54.net Genel Yayın Yönetmeni Fehmi DUMAN’ın  sorularını cevaplandırdı

Çayır, pandemi nedeniyle sadece Türkiye’de değil, dünya ülkelerinde de ekonominin durgunluğa girdiğini anımsatarak, ‘Şu anda gelişmiş ve ortak akılla hareket eden toplumlar yeniden normalleştiler. Türkiye’de gittikçe ekonomide, yoksulluk, yolsuzluk anlamında irtifa kaybetmekteyiz. Ben Sayın Cumhurbaşkanımıza bir öneride bulunmak istiyorum. ‘Ekonominin başına ekonomiden anlayan bir heyeti kayyum olarak atamasıdır.’ Sayın Cumhurbaşkanı ülkeye hizmet etmek, ülkeye iyilik yapmak istiyorsa, geleceğimizin kurtuluşuna vesile olacak ise, ekonomiden anlayan bir heyeti kayyum olarak atasın. Bakın neler oluyor, yarınımız dünden daha iyi olacak? diye konuştu.

 

‘BU İNANÇLA YOLA ÇIKTIK BAŞARACAĞIZ’

Çayır, Milli Yol Partisi iktidarında bireysel hak ve özgürlükler, düşünce, inanç, seyahat özgürlüğünün yerine oturacağını ifade ederek, şunları söyledi:

‘Kimse etnik kimliğinden, inancından, fikrinden dolayı kınanmayacak. Birliğimizi, dirliğimizi, geleceğimizi bozmamak şartıyla. ‘Millet olma, bir olma’ özelliğimiz yok edilmediği müddetçe herkes renkli bir şekilde yaşasın. Milli Yol Partisi iktidarında derhal hesap verebilen, şeffaf, milletin kontrolüne açık, yargının bağımsız olduğu bir sistem, vekalet sistemlerinin reddedildiği bir düzen kuracağız. Mutlak anlamda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) birinci derece rol aldığı bir yönetim biçimi kuracağız. Yaraları saracağız, bu gücümüz var. Yargı reformu, tarım reformu, yapısal reformlar Türkiye’yi insanının onurlu, şerefli yaşamasına hizmet edecek

Etiketler

Fehmi Duman