Muğla İl ve İlçeleri Kültür ve Tanıtım Derneği Yeni Yönetimi belirlendi

Muğla İl ve İlçeleri Kültür ve Tanıtım Derneği Yeni Yönetimi belirlendi

İstanbul’da bulunan Muğlalılar arasında birlik ve dayanışmayı sağlamak, İstanbul’da okuyan Muğlalı öğrencilere yardımcı olmak, İstanbul’da Muğla il ve ilçelerinin tanıtımıyla amacıyla kurulan ve 30 yıldır faaliyet gösteren Muğla il ve ilçeleri Kültür ve Tanıtım Derneği”nin genel kurulu yapıldı ve derneğin yeni yöneticileri belirlendi.

Dernekten yapılan açıklamada genel kurul süreciyle ve derneğin amacıyla ilgili olarak şu bilgiler verildi: “İstanbul’daki hemşehrilerimizin birbirleriyle bağlantılarını sağlamak, Muğla’mızın kültürünü İstanbul’da yaşatabilmek ve tanıtabilmek, Muğla’ dan öğrenim görmek için İstanbul’ a gelen öğrencilerimize rehberlik yapabilmek, Muğla’mız ve ilçelerimizdeki kurum ve kuruluşlar, STK’lar ile iş birliği ve iletişim içerisinde bulunarak ortak faaliyetler gerçekleştirebilmek, kısacası İstanbul’ da Muğla’yı ve Muğlalılığı bir kültür haline getirebilmek için çalışan Muğla İl ve İlçeleri Kültür ve Tanıtım Derneğimizin tüzüğü gereği 2 yılda bir yapılan ancak yaşanan Covid-19 pandemi süreci nedeniyle getirilen yasaklardan kaynaklı ertelenen seçimli olağan genel kurulu 24 Ekim 2021 Pazar günü gerçekleştirildi.”

 

Yapılan seçimlerde 2021-2023 dönemi Yönetim Kurulu’na şu isimler seçildi: Yönetim Kurulu Başkanı Makina Mühendisi Mustafa Ertürk, Başkan Yardımcısı Öğretim Üyesi Nimet Velioğlu, Başkan Yardımcısı Noter Ferah Türel, Sayman Mali Müşavir İlker Gören, Genel Sekreter Avukat Özgen Sevingül, Yönetim Kurulu Üyeleri: Makina Mühendisi Basri Akkoyun, Doktor Seçil Günay Avcı, Psikolog Öğretmen Gözde Demir, Öğretim Görevlisi Fizyoterapist Sergen Öztürk, Elektronik ve Haberleşme Mühendisi Gizem Gülçiçek, Avukat Taylan Gökmen, İşadamı Necati Şener.

Denetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu: Avukat Metin Çalış(Başkan), Mali Müşavir Duru Koçer, Avukat Şenol Özçakıcı, Finans Koordinatörü Süleyman Arıhan, Avukat Burcu Aslan ve Avukat Merve Yıldırım.

Genel kuruldan sonra dernek yönetimi tarafından şu açıklama yapıldı:

“Hem derneğimizin Muğla’da tanıtılması hem de Muğla protokolümüzün, belediyelerimizin, Ticaret ve Sanayi Odalarımız ile diğer STK’larımızın ve Muğla Medyamızın İstanbul’ da yapacağı her türlü ziyaret, fuar, proje çalışmalarında birlikte hareket etmek ve destek olmak için ilgili kurum, birim ve medyamızla iş birliği içerisinde olmak istiyoruz.

Bu çerçevede, Muğla protokolümüz, belediyelerimiz, Ticaret ve Sanayi Odalarımız ile diğer STK’larımız ve Muğla Medyamızla iletişimi Dernek Başkan Yardımcımız Nimet Velioğlu koordine edecek olup, kendisine 05052690943 numaralı cep telefonundan erişebileceğiniz gibi ayrıca gerektiğinde derneğimizle dernek Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Ertürk’ ün 05333482562 numaralı telefonu ve 05422753148 numaralı dernek telefonumuz, istanbuldakimuglalilar@gmail.com dernek e-posta adresimiz üzerinden iletişim kurabilirsiniz. Kurumlarınızın ve birimlerinizin İstanbul’a yapacağı ziyaretler ve programlar için derneğimize bilgi verilmesi ve işbirliği yapılması için ilgili yetkililerinizi yönlendirmenizi bekliyoruz.

Yönetim ve Denetim Kurulu olarak 2 yıllık görev süremizde hem derneğimizin 30. kuruluş yıldönümü hem de Cumhuriyetimizin 100. yılı çerçevesinde hemşehrilerimize ve memleketimize en iyi hizmeti sunmak için çalışacağız. Bu çerçevede iletişim ve iş birliği içerisinde olmak niyetimizi tekrar iletir, Derneğimize vereceğiniz destek ve yapacağımız iş birlikleri için teşekkür ederiz. Saygılarımızla.”

Kaynak :https://anterhaber.com/ Foto :Anter Haber

Etiketler

Haber Merkezi