Muharrem İnce: Adaylıktan çekiliyorum, bunu memleketim için yapıyorum

Muharrem İnce: Adaylıktan çekiliyorum, bunu memleketim için yapıyorum

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, düzenlediği basın açıklamasında adaylıktan çekildiğini duyurdu.

Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenleyerek adaylıktan çekildiğini duyurdu. İnce, “Adaylıktan çekiliyorum, bunu memleketim için yapıyorum” dedi.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ İTİBARIMI KORUYAMADI”

Sabah saatlerinde parti genel merkezine gelen İnce, saat 14.00’te açıklama yaparak “Adaylıktan çekiliyorum, bunu memleketim için yapıyorum” dedi.

İnce, açıklamasında şunları kaydetti:

“40 yılın içerisinde haksızlık yaptığım insanlar olmuş olabilir, bana da haksızlıklar yapılmış olabilir. Ama bu son 45 günde gördüklerimi son 45 senede görmedim. Sahte dekontlar, sahte cipler, olmayan bacanaklar, olmayan görüntüler, fotoğraflar… İsrailli bir porno sitesinden alıyor görüntüyü, benim kelleyi kesiyor oraya koyuyor, bunu FETÖ’cüler yapıyor. Ama ne yazık ki Türkiye’de de muhalif olacağım diye bunu paylaşanlar var. Böylesi bir iftira furyasını cumhuriyet tarihi boyunca hiçbir siyasetçi görmedi. Bunlar olurken bu ülkenin savcıları, gazetecileri bunlara değinmediler Odatv hariç. 45 gündür itibar suikastı yapılıyor, saldırılıyor. Emniyet bulmuyor. Gazeteci İnce’ye iftira atılıyor yazmıyor. Yazanlar da ortak gibi yazıyor. Ne yazıyor? Özel hayatın gizliliği diye yazıyor. Geçmişte yaşanmıştı bunlar. Gizlice çekilmişti. Benimkisi öyle değil ki. Benim böyle bir görüntüm yok ki. Bu iftira. ‘Gerçek ya da montaj fark etmez’ diyor. Diyemezsin. Gerçek değil! Yani Türkiye Cumhuriyeti Devleti benim itibarımı koruyamamıştır. Bir yurttaşın, cumhurbaşkanı adayının…”

“MAL VARLIĞIM ORTADA”

“Ben bu ülkede kamyoncu Şerif’in oğlu fizik öğretmeni Muharrem İnce olarak yaşadım. Her şeyim ortada. Benden başka mal varlığını açıklayan kimse yok. Ben açıklıyorum, bana çamur atıyorlar. Adam çıkıyor video düzenliyor, evini nereden aldın diyor. 2016’da almışım. Ne kadar kaçak FETÖ’cü varsa yurt dışından saldırıyor. Döne döne vuruştum bunlarla. Bu kadar dayanıklı olduğumu ben de bilmiyordum.”

“MEMLEKET PARTİSİNE OY İSTİYORUM, ADAYLIKTAN ÇEKİLİYORUM”

“Pazar günü sandığa gideceğiz. Memeleket Partisi mutlaka o Mecliste olmalıdır. HDP var, CHP listelerindeki 77 Saadetli, DEVA’lı, Gelecekli var, bir de AKP var. Atatürkçüler azınlıkta olacak. Atatürkçülerin o Mecliste olması lazım. Memlekeet Partisi mutlaka o Mecliste olmalıdır. Memleket Partisine her evden bir oy istiyorum. Bunu başarmalıyız.

Bu atılan iftiralara, ‘Saraya giden CHP’li’den başlayarak, ‘O görevini yapıyor, sarayda para aldı, çekilemez’ diyenlere, bu alçaklığı yapanlara sesleniyorum. Bakın benim bu kumpaslardan, bu montajlardan, sahte dekontlardan korktuğum falan yok. 45 gündür buna direniyorum zaten. En son geldikleri nokta ‘O çekilemez, saraydan para aldı, parayı geri mi ödeyecek’ diye soranlar var. Adaylıktan çekiliyorum. Bunu memleketim için yapıyorum. Türkiye’ye üçüncü bir seçenek önerdim. ‘Ne Cumhur ne Millet, tek yok Memleket’ dedim, ‘Ne sağdan ne soldan, Atatürk’ün yolundan’ dedim. Bir kanal açmaya çalıştım. Bu kanalı başaramadık. Başaramadık. Bahaneleri kalmasın. Yoksa seçimi kaybettiklerinde, seçimin sabahı bütün suçu bize atacaklar. Hiçbir bahaneleri kalmasın. Memleket Partisine her evden bir oy istiyorum, cumhurbaşkanlığı adaylığından çekiliyorum.”

PROGRAMLARINI İPTAL ETMİŞ, KILIÇDAROĞLU’NDAN ÇAĞRI GELMİŞTİ

Muharrem İnce, dünkü İzmir ve Manisa programlarını sağlık sorunları gerekçesiyle iptal etmişti.

Memleket Partisi Sözcüsü İpek Özkal Sayan, “Hastaneye yatırılmadı, evde dinleniyor kendisi. Tansiyonu yükseldiği için bugünkü mitinglerini iptal etti. Sağlık durumu yarın tekrar gözden geçirilecek” açıklamasında bulunmuştu.

Dün akşam gazeteci İsmail Saymaz’a yaptığı açıklamada İnce’nin geçirdiği rahatsızlık ve özel hayatıyla ilgili sosyal medyada yapılan paylaşımlara değinen Kılıçdaroğlu ise “Buradan net söylemek istiyorum ki Halil İbrahim soframız ona hep açıktır. Gelmek istiyorsa otursun soframıza değişimi birlikte getirelim. Bu pislikleri birlikte temizleyelim siyasetin içinden” çağrısında bulunmuştu.

Etiketler

Fehmi Duman