Önder Aksakal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret etti.

Önder Aksakal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret etti.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret etti. DSP Genel Başkanı Aksakal’a; Parlamento ve Hükümetle İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Av. Hasan Erçelebi, DSP İstanbul İl Başkanı Çiğdem Mercan, Parti Meclisi Üyeleri Av. Murat Sarıçoğlu, Dr. Ahmet Maden ve Ersan Yılmaz eşlik etti.

Görüşmede DSP Genel Başkanı Aksakal, İstanbul’un Türkiye siyasetinde önemli yeri olan, 16 milyon nüfusu, 11 milyon seçmeni barındıran tarihi ve jeopolitik önemde en büyük metropol il olma özelliğinden bahsederek konuşmasına şöyle devam etti; “DSP, 12 Eylül’den sonra Türkiye siyasetinde önemli rol oynayan en kıdemli ve köklü bir partidir. Devlet yönetme tecrübelerine ve birikimine sahip bir partidir. DSP, zor dönemlerin partisidir. Bugün Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Bununla ilgili görüş ve düşüncülerimizi paylaşmak için geldik. Diyaloğu önemsiyoruz, İstanbul ve Türkiye gündemi ile ilgili fikir alışverişinde bulunduk.”

Görüşme sonunda, İBB Başkanı İmamoğlu, DSP Genel Başkanı Aksakal’a Atatürk’ün Nutkunu hediye etti. Aksakal da  İBB Başkanı İmamoğlu ve çalışma arkadaşlarına nezaket ve samimiyetlerinden ötürü teşekkür etti.

 

Etiketler

Fehmi Duman