ÖZKOÇ’TAN “SÜRTÜK” YANITI:

ÖZKOÇ’TAN “SÜRTÜK” YANITI:

ÖZKOÇ’TAN “SÜRTÜK” YANITI:

-“(CAMİDE İÇKİ) BU YALANI, 9 YIL ÖNCE SÖYLEMİŞTİ. CUMA GÜNÜ GÖSTERECEĞİM  DEDİĞİ VİDEOYU, 466 HAFTADIR BEKLİYORUZ”

-“ORTADA SÜRTÜK YOK, ÇÜRÜK YOK, MİLLETİNE SÜRTÜK VE ÇÜRÜK DİYEBİLEN, YALAN SÖYLEYEN BİR CUMHURBAŞKANI VAR”

-“ALLAH KORKUSUYLA ERDOĞAN’IN YALANINA ORTAK OLMAYAN CAMİNİN MÜEZZİNİ VE İMAMI, ERDOĞAN TARAFINDAN SÜRÜLDÜ.ERDOĞAN’IN DİNE BAKIŞI, VİCDANI BUDUR”

-“ERDOĞAN, 5’Lİ ÇETENİN ALACAKLARININ DERDİNE DÜŞTÜ, GİDECEĞİNİ BİLİYOR ÇÜNKÜ”

-“MİLLETİN HER KURUŞUNU SÖKE SÖKE GERİ ALACAĞIZ”

CHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Dolmabahçe Bezmialem Valide Sultan Camii’nin içinde bu eşkıyalar, bu teröristler, bira şişeleriyle, bira kutularıyla adeta caminin içini pislemişti. Bunlar böyle, bunlar çürük, bunlar sürtük” şeklindeki sözlerine ilişkin, “Ortada sürtük yok, çürük yok, milletine sürtük ve çürük diyebilen, yalan söyleyen bir Cumhurbaşkanı var” dedi.

Özkoç, Erdoğan’ın camide yaşananlarla ilgili bu iddiayı 9 yıl önce, 11 Haziran 2013 tarihindeki grup toplantısında da dile getirdiğini ve gelecek Cuma görüntüleri yayımlayacağını söylediğini hatırlatarak, “O videoyu, 466 haftadır bekliyoruz” dedi.

Erdoğan’ın videoyu yayınlayarak iddiasını açıklığa kavuşturmak yerine, yalanına ortak olmayan caminin müezzinini ve imamını sürdüğünü belirten Özkoç, “Erdoğan’ın dine bakışı, vicdanı budur” ifadesini kullandı.

Özkoç, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, gündemi değerlendirdi. Türkiye’nin bugün temel sorunun “ekonomi” olduğunu vurgulayan Özkoç, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Eylül ayından bu yana uygulamaya koyduğu ekonomik programın, yapısal sorunları büyüttüğünü, ülkeyi vaadedilen her noktanın gerisine sürüklediğini söyledi.

“YAŞADIĞIMIZ BUHRANIN TEK SORUMLU ERDOĞAN VE KİBRİ”

Özkoç, özetle şunları kaydetti:

“Erdoğan’ın ekonomik programını uygulamaya koyduğu Eylül ayında dolar, 8 lira 30 kuruşmuş, bugün 16 lira 45 kuruş. Tayyip Erdoğan ne demişti? Enflasyon düşecek demişti. Eylülde 19 olan enflasyon, bugün TÜİK’in rakamlarına göre 70, bilim insanlarının yaptığı araştırmaya göre yüzde 157. Yarın TÜİK mayıs enflasyonunu açıklayacak. Onun bile 80’i aşacağı söyleniyor. Onlar bile artık gerçekleri gizleyemiyorlar. Ne demişti Recep Tayyip Erdoğan? ‘İşsizlik azalacak’. Yüzde 23’e dayandı, yüzde 23… Döviz rezervi artacaktı. Eylül ayında bu modeli uygulamaya koyduğunda Merkez Bankası’nın net rezervi eksi 37 milyar dolardı, bugün eksi 57 milyar dolar. Dış ticaret açığı, cari açık azalacaktı; dış ticaret açığı yılın ilk 5 ayında yüzde 136 arttı. Yani arkadaşlar aldığımız mallarla, sattığımız mallar arasındaki yurtdışıyla yaptığımız ticari ilişkilerde denge allak bullak oldu. Cari açık da bugün itibariyle 18 milyar doları geçti. Bütün bunlar neden oluyor? Bir tek Recep Tayyip Erdoğan’ın kibri yüzünden… Erdoğan’ın bilimin dışında Türkiye’ye dayattığı ekonomi modeli yüzünden ve kibri yüzünden Türkiye geriye gidiyor. İnsanlar iflas ediyor, insanlar geçinemiyor.”

“MİLLET İTTİFAKI İKTİDARA GELDİĞİ GÜN, PİYASALAR NEFES ALIR”

Engin Özkoç, buhrandan çıkışın “millet ittifakı”yla mümkün olduğunu vurgulayarak, ”Biz, bir araya geldik, “birlikte Türkiye’yi kurtaralım” diyen bir masa oluştu. Biz yukarda birleştik, milletimiz de taban da birleşirse, bu iş ilk seçimde biter” dedi.

Millet ittifakının iktidara geldiği gün Türkiye’nin ve ekonominin nefes alacağını dile getiren Özkoç, ekonominin topyekün toparlanabilmesi için temelde adalet, istikrar ve öngörülebilir bir siyasi yapıya ihtiyaç olduğunu söyledi. Özkoç, özetle şöyle konuştu:

“Hukukun üstünlüğünün gerçekleşeceğine inanan piyasalar, bir anda Türk Lirası’nın değerini arttırır. Dövizin değeri düşmeye başlar. Adaletin ve hukukun tesis edileceğine inanan dış yatırımcılar, paralarını Türkiye’de değerlendirmeye başlar. Artık Türkiye’nin geleceğine güvenle bakanlar, Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya başlarlar. O zaman işte, o zaman dövizin değeri düşecek, TL’nin değeri artacak. Deponuza koyduğunuz benzin ucuzlayacak. Her gün aldığınız ekmek ucuzlayacak. Üretim başlayacak.”

“MİLLETVEKİLLERİ 51 İLDE ÇALIŞIYOR”

Engin Özkoç, partinin ekonomi politikalarını anlatmak, halkın derdini, çözüm taleplerini dinlemek üzere CHP milletvekillerinin 51 ilde görevlendirildiğini ve yarın çalışmanın başlatılacağını bildirdi. Bu ekonomik krizde ülkenin Cumhurbaşkanı’nın dünkü grup toplantısında işçiye, esnafa, öğrenciye tek bir çözüm önerisi sunamadığına dikkati çeken Özkoç, özetle şunları söyledi:

“Halkın ekonomisinin nasıl düzeltileceğiyle ilgili tek bir cümle kurmadı. İnsanlara hakaret etti, yalan söyledi…

“9 YILDIR, (VİDEOYU AÇIKLAYACAĞI) O CUMANIN GELMESİNİ BEKLİYORUZ”

‘Dolmabahçe Bezmi Alem Valide Sultan Cami içinde eşkıyalar, bu teröristler bira şişeleriyle, bira kutularıyla adeta caminin içini pislemişti. Bunlar böyle, bunlar çürük, bunlar sürtük’ cümlesini kurdu. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı bunu kime dedi biliyor musunuz? Milletimize, 84 milyon insana söyledi. Bunu hakkını, hukukunu arayan herkese söyledi. Üstelik de bir cinsiyetçi ayrım içinde yaptı bunu. Bu yalanı 11 Haziran 2013’te söylemişti ve “Elimizde görüntüler var, haftaya Cuma açıklayacağım. Milletim hepsini görecek” demişti. Aradan tam 9 yıl geçti arkadaşlar. Elindeki görüntüleri hala yayınlamasını bekliyoruz.  Recep Tayyip Erdoğan’ın yalanına karşılık, caminin müezzini açıklama yaptı: ‘Ben bir din adamıyım, yalan söyleyemem, camide içki içilmedi’ dedi. Ne oldu biliyor musunuz? Allah adına korkarak Recep Tayyip Erdoğan’ın yalanına katılmayan müezzini Recep Tayyip Erdoğan sürdürdü. Videoyu göstereceği yere, müezzini sürdürdü. Sadece o mu? İmam da mahkemede verdiği ifadede: ‘İçki içen kimseyi görmedim’ dedi. Müezzin ve caminin imamı, Recep Tayyip Erdoğan’ı yalanladı. Allah korkusu olan, vicdanı olan müezzin ve imam; Allah korkusu olmayan ve vicdanı olmayan Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan zat.

“ORTADA SÜRTÜK YOK, ÇÜRÜK YOK, YALAN VAR”

Müezzin ve imam, Allah korkusu yüzünden yalan söylemeyi reddetti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yalan söylemeye devam ediyor. İşte bu iktidarın ve Recep Tayyip Erdoğan’ın iman anlayışı tam da bu. İşte Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AKP iktidarının vicdanı tam da bu.

Ortada sürtük yok, ortada çürük yok ama milletine sürtük diyen, çürük diyen bir cumhurbaşkanı var.

Bir düşünün bakalım… Milletine sürtük diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a vatandaşın bir tanesi ‘sen sürtüksün’ dese, başına ne gelir? Hemen gözaltına alınır, cezalandırılır. Milletin itibarını saymayan bir cumhurbaşkanının itibarı, söz konusu olamaz. Milletine sürtük diyen, milletine çürük diyen bir cumhurbaşkanının itibarı söz konusu olamaz.”

YENİ “ZEKERİYA ÖZ”, ADALET BAKAN YARDIMCILIĞINA ATANDI

Engin Özkoç, Anayasa Mahkemesi’nin CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’na yönelik hak ihlali kararını tanımayan dönemin 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Akın Gürlek’in bugün Adalet Bakan Yardımcılığına atanmasını da eleştirdi. Özkoç, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözlerine atıfla “yeni Zekeriya Öz” dediği Akın Gürlek’in Enis Berberoğlu dışında, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, eski HDP eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı ve gazetecilerin mahkumiyeti kararlarında da imzası bulunduğuna dikkati çekerek, “HSK atama kriterlerinde; ‘AYM’ye kararlarına uymayan kişi terfi alamaz” diyor. Akın Gürlek, Enis Berberoğlu davasında AYM kararına uymadı, atama alabilir mi? Buna rağmen Akın Gürlek, HSK tarafından birinci sınıf hakimliğe yükseltildi. Şimdi de Adalet Bakan Yardımcısı oldu” dedi.

“5’Lİ ÇETENİN ALACAKLARI OLUNCA MI AKLINA HUKUK GELDİ, GİDECEĞİNİ SEN DE BİLİYORSUN”

Özkoç, şöyle devam etti:

“Erdoğan 5’li çeteye de böyle sahip çıkması gerekiyor. Çünkü onlarla iç içe, çünkü onlarla birlikte hareket ediyor; çünkü Tayyip Erdoğan, 5’li çeteyle geleceğini tesis ediyor. Onun için onların devletten alacakları Recep Tayyip Erdoğan için çok önemli. Recep Tayyip Erdoğan dünkü grup toplantısında diyor ki: ‘Ana muhalefet., yavru muhalefet, biz gelirsek bunların verdiği iş alan müteahhitlere ödemeler yapmayacağız demiş.Bu ülkede yargı var, bu ülkede hukuk var’ diyor… Yandaşlarının, 5’li çetenin alacakları olduğu zaman mı aklına hukuk geldi? Diyor ki: ‘Burada hukuk var, yargı var. Onlar alacaklarını kuruşuna kadar alacak.’ Niye bu kadar tereddüt ediyorsun? Ne oldu? Çünkü sen gideceğini biliyorsun.

“MİLLETİN HER KURUŞUNU SÖKE SÖKE GERİ ALACAĞIZ”

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden sesleniyorum: Gelecekteki Türkiye’de, Türkiye’nin kaynaklarına hukuksuz bir şekilde el koyanlardan; bu kaynakları hukuksuz  şekilde kendi çıkarları doğrultusunda kullananlardan, söke söke milletin her kuruşunu, hepsini alacağız, milletin tekrar hizmetine sunacağız.

O müteahhitlerden de hukuksuzluk yaparak ihale alanlardan da Hazine garantisine sırtını dayayıp milletin milyarlarca dolarını götürenlerden de; senin Man Adası’nda kardeşin, enişten, yakınlarınca kaçırılan vergilerin de, vakıflar kurarak kaçırdığınız milyar dolarların da hepsinin tek tek peşine düşeceğiz ve Türkiye’ye tekrar getireceğiz.

Türkiye için umut var, Türkiye için gelecek var. Türkiye sadece kendi umudunu, kendi geleceğini yaratabilmesi için birbiriyle olan farklılıklarını, bir ayrışma haline getirmeden birleşmesi gerekiyor. Türkiye’nin geleceği için elini taşın altına koyan masanın etrafında buluşması gerekiyor. Biz birleştik, taban birleşecek, birlikte kucaklaşacağız. Türkiye’de istikrar, Türkiye’de hukuk, Türkiye’de adalet tesis edilecek. Ekonomi düzelecek, hepimiz huzur bulacağız.”

Etiketler

Fehmi Duman