Prof.Dr. Ümit Özdağ “KARŞIMIZDA AKP, AK-CHP VE AK-İYİ PARTİ VAR”

Prof.Dr. Ümit Özdağ “KARŞIMIZDA AKP, AK-CHP VE AK-İYİ PARTİ VAR”

Prof.Dr. Ümit Özdağ

“KARŞIMIZDA AKP, AK-CHP VE AK-İYİ PARTİ VAR”

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, diğer partilerin adayları hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Dr. Ümit Özdağ: “Bugün sizlerle 14 Mayıs seçimlerine yaklaşırken seçimlerle ilgili ilk değerlendirmemi yapmak istiyorum; seçimlere 3 ittifak katılıyor. Cumhur İttifakı, Ak-Millet İttifakı ve Ata İttifakı. Seçimlere AKP’nin girdiğini görüyoruz. AK-CHP’nin ve AK-İyi Parti’nin girdiğini görüyoruz. Fetö, Ergenekon kumpasının önde gelen isimlerinden Bekir Bozdağ, AKP adayı. Balyoz, casusluk, Ergenekon kumpasının ve İçişleri Bakanlığının bütün vali ve kaymakamları, bütün il ve ilçe emniyet müdürlerini fetöcülerden atayan ve İçişleri Bakanlığını bir “fetö bakanlığına” dönüştüren İdris Naim Şahin de İyi Parti Ordu 1. sıra adayı”.
Ergenekon balyoz kumpasının AKP’li Adalet Bakanı da CHP Ankara 1. bölge adayı. Bundan dolayı çok net biçimde ifade edebiliriz ki; karşımızda AKP, AK-CHP ve AK-İyi Parti var. Ata İttifakı’nın karşısında Cumhur İttifakı ve AK-Millet İttifakı var. İyi Parti’nin İstanbul ikinci bölge ikinci sıra adayı; Salim Ensarioğlu. Salim Ensarioğlu, “Ne mutlu Türk’üm diyene” diyemiyor. Bunun da yanlış olduğunu, herkesi kapsamadığını söylüyor. Şimdi, Salim Ensarioğlu’na İstanbul’da sevgili İyi Partililer nasıl oy verecekler?
Buradan hem bütün Türkiye’deki hem de Gaziantep’teki sevgili İyi Partililere sesleniyorum; Gaziantep’te İyi Parti bir borsa spekülatörü olduğu iddia edilen Mehmet Mustafa Gürban’ı koymuş birinci sıraya.
CHP’de pkk sempatizanı
Ankara CHP 1. bölge 3. sıra adayı Okan Konuralp açık bir PKK sempatizanı. Bunu ben söylemiyorum, bunu CHP genel başkanlık ofisinden söylediler bana. Bende yazısı var. Bu bilgi bu sabah bana yazılı olarak geldi. Diyeceksiniz ki, “Cumhur İttifakı listelerinde kötü bir şey yok mu?” Kötü bir şey yok mu demeyelim de “İyi bir şey yok.” Onları zaten Türkiye aşmak zorunda. Erdoğan Türkiye için bir milli güvenlik tehdidi olmuştur. Türkiye bu milli güvenlik tehdidini aşmak zorunda. Listelerin neresinden tutarsanız elinizde kalıyor.
Iğdır’da AKP adayı; covid salgını sırasında Sinovac aşısını Çin’den getiren kişi ve bir tek yetkiyi ona vermişlerdi. Birinci sıraya koymuşlar. Iğdır konusunda bir uyarı yapmıştık, “Biz, Kars ve Iğdır’da Zafer Partisi olarak seçimlere girmeyeceğiz, HDP’nin kazanmaması için vatansever adayı destekleyeceğiz” demiştik. Çok güzel gösterdiniz kimin vatanı sevip sevmediğini…
“Ata İttifakı, “Ne mutlu Türk’üm diyene” diyebilen tek ittifaktır”
Meselenin özü Ata İttifakı, “Ne mutlu Türk’üm diyene” diyebilen tek ittifaktır. Zafer Partisi listelerinde bölücü, fetöcü olmayan tek ittifaktır. Gözümüzden kaçan, araya sızan varsa hemen ihraç ederiz. Bunu da hiç tereddütsüz saniye geçirmeden yaparız,
Zafer Partisi’nin, Ata İttifakı’nın Atatürk konusunda, Cumhuriyet konusunda tavizsiz tutumu bütün Atatürkçüleri, bütün vatanseverleri HDP ile HÜDA PAR arasına sıkışmaktan kurtarıyor.
Listeler açıklanmadan önce bize “oyları bölmeyin” diye sitemde bulunan birçok insanın şimdi arayarak “kusura bakmayın iyi ki varmışsınız, iyi ki yola çıkmışsınız, iyi ki aday göstermişsiniz, gönül rahatlığı ile oy verebileceğim bir Zafer Partisi var” diyorlar.
“Erdoğan’ı tarihin çöplüğüne yollayacağız.”
Biz, zafer partisi olarak Saray rejimini aşmakta kararlıyız. Erdoğan’ı Suriyelilere, Afganlara, Pakistanlılara Türkiye’yi işgal ettiren adam olarak görüyoruz. Türk halkını ekonomik krize sürükleyen cahil, sözde ekonomi politikalarıyla adam olarak görüyoruz. Türk haznesini 5’li çetelere soyduran adam olarak görüyoruz. Türk devletini önce fetö sonra pkk ve sonra diğer cemaat ve tarikatlarla iş birliği yaparak kurumsal anlamda yıpratan ve yıkan adam olarak görüyoruz. Erdoğan’ı aşacağız, ait olduğu yere tarihin çöplüğüne yollayacağız. Bunu yapmak için ne HDP ile yan yana geleceğiz, ne fetö ile yan yana geleceğiz ne Atatürk’ten, “Ne mutlu Türk’üm diyene” demekten vazgeçmeyeceğiz.
“Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve Meral Akşener’i de eleştireceğiz”

Kimse ben muhalefetim diye eleştiriden hem de ağır eleştiriden kurtulacağını zannetmesin. Siz, muhalefet değil sarı muhalefetsiniz. Sözde muhalefetsiz. Siz Erdoğan’ın en iyi payandalarınız. Erdoğan’ı iktidarda tuttu sizin muhalefet tarzınız. Listelerini fetöye ve pkk sempatizanlarına açan Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve Meral Akşener’i de eleştireceğiz. Kimse uyguladıkları ambargolarla, kuşatmalarla, psikolojik operasyonlarla Zafer Partisi’ni, Ata İttifakı’nı yok saymasın. Türk milliyetçilerini siyasetten tasfiye etmeyi denemesin. Bunu yaptırtmayacağız. Her oy için savaşarak büyük tasfiye operasyonuna direneceğiz.

Etiketler

Fehmi Duman