Pronet, küresel insan kaynakları standartlarını ödülle tescilledi

Pronet, küresel insan kaynakları standartlarını ödülle tescilledi

Pronet, küresel insan kaynakları standartlarını ödülle tescilledi

 “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” listesinde başı çekti 

Great Place to Work Enstitüsü, ‘Türkiye’nin En İyi İşverenleri’ listesini açıklandı.  Liste, Great Place to Work® sertifikalı yerel ve uluslararası organizasyonlarındaki çalışan deneyimini ölçümleyen analizler sonucu hazırlandı. Ülkemizin lider güvenlik şirketi Pronet, yüksek güvene dayalı insan kaynakları uygulamalarını  bizzat çalışanlarının oylarıyla tescilleyerek, listede ilk 5’e giren tek Türk markası oldu.

06.04.2022, İstanbul

Great Place to Work Enstitüsü, ‘Better World For All’ temasıyla bu yıl 10’uncu kez ‘Türkiye’nin En İyi İşverenleri’ni açıkladı. Her yıl gerçekleştirdiği araştırmalarla 90’dan fazla ülkede farklı büyüklük, sektör, olgunluk ve yapıdaki binlerce kuruluşu 12 milyondan fazla çalışanın oylarıyla analiz eden Great Place to Work’un Türkiye 2022 listesinde, 8 kategoride üst düzey 147 şirket yer aldı. Ülkemizin lider güvenlik şirketi Pronet, listenin 1000-4999 çalışan kategorisinde ilk 5’e giren tek Türk markası olmaya hak kazandı.

“Tüm çalışanlarımızla birlikte büyümeye inanıyoruz”

Pronet İnsan Kaynakları Direktörü Elgin Karakaşoğlu, Türkiye’nin En İyi İşverenleri arasında bulunmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını ifade ederek, “Dünyanın önde gelen bağımsız araştırma enstitülerinden biri olarak kabul edilen Great Place to Work, şirketlerin insan kaynakları süreçlerini güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhu başlıkları altında değerlendiriyor. Küresel standartları kapsayan Trust Index© ile modeli çalışan ve bizzat çalışanlarımızın deneyimlerini yansıtan bu değerlendirmede ödüllendirilmek bizim için son derece önemli. Günümüzde şirketler için bir hazine konumunda olan  insan kaynağı işverene güvendiğinde, yapılan işten gurur duyduğunda ve takım ile uyum içinde ilerleme kaydettiğinde başarının en önemli fonksiyonu ortaya çıkmış oluyor. Kurumsal kültürünü bu temelde inşa eden bir  kuruluş olarak, çabalarımızın sonuç verdiğini görüyor, Pronet’i bu noktaya taşıyan tüm çalışanlarımıza birlikte büyümeye inancımıza ortak oldukları için  sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Pronet hakkında:

1995 yılında kurulan Pronet, bugün yaklaşık 200 bin aktif güvenlik sistemi kullanıcısı ile sektörünün lider şirketidir. Sunduğu güvenlik çözümleriyle kişi, kurum, kuruluş, öz varlık ve bilginin korunmasını sağlayan Pronet, ev ve işyeri güvenliğinin yanı sıra bankalardan perakende mağaza zincirlerine kadar birçok büyük kuruma yönelik çözümler üretiyor. Sunduğu çözümleri hırsızlığa karşı önleyici ve caydırıcı tedbirlerle sınırlı tutmayan Pronet, abonelerine ‘Tam Korumalı Güvenlik Sistemi’ ile hırsızlık, yangın, gaz kaçağı, su baskını gibi olayların yanı sıra acil sağlık ve panik durumlarına da müdahale edebiliyor. İnsana ve teknolojiye sürekli yatırım yapan Pronet, bunun bir sonucu olarak alarm sonrası aboneyi ortalama 10 saniyelik arama hızıyla dünya standartlarının üstünde çalışıyor. 2015’te Türkiye’de En İyi Müşteri Deneyimi Ödülü’nü kazanan Pronet, 2016’da da çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki en prestijli etkinliklerinden 11. Contact Center World Awards’ta, “En İyi Müşteri Deneyimi” kategorisinde önce EMEA Bölgesi (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) ve sonra dünya birincisi oldu. Pronet ayrıca, dünyanın en saygın iş ödülleri organizasyonlarından Stevie Awards 2016’da 4 altın, 3 bronz ödül kazanarak önemli bir başarıya daha imza attı. 2017’de “Yılın Müşteri Hizmetleri Ekibi” kategorisinde ödüle layık görülen Pronet, 2018’de ise Campaign Türkiye tarafından verilen Brand of the Year Ödüllerinde, “Hizmet” kategorisinde “Yılın Markası” seçildi. 2020 yılında kurum kültürü konusunda global bir otorite sayılan Great Place to Work Enstitüsü tarafından kapsamlı bir incelemeye tabi olarak “yüksek güven kültürüne sahip, harika iş yeri” kriterlerini sağlayan Pronet, “Great Place to Work Certified” unvanına layık görüldü. Social Media Awards Turkey 2021’de ise Social Brands Veri Analitiği Ödülleri dalında Altın kategoride ödüllendirildi. Pronet, 2022 A.C.E Awards, Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Başarı Ödülleri’nde “Güvenlik ve Alarm Sistemleri” kategorisinde sektör birinciliği elde ederek “Diamond Ödülü” sahibi oldu.

 

Etiketler

Fehmi Duman