SAADET Partisi Genişletilmiş İl Divanı Toplandı…

SAADET Partisi Genişletilmiş İl Divanı Toplandı…

SAADET Partisi Genişletilmiş İl Divanı Toplandı…

Ersan Bilgin;

“Saadet Gardiyan değil; Garson Devlet anlayışını savunmaktadır”

Saadet Partisi İl Teşkilatı Ocak ayı Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Toplantı Salonu’nda yapıldı. Ocak ayında mahalle programları düzenleyen Arifiye, Pamukova, Sapanca ve Söğütlü ilçe teşkilat başkanlarına gayretlerinden dolayı, GİK Üyesi Eyüp Yıldırım, Erenler Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Talha Muti’ye de, Erenler İlçesi gençliğinde gösterdiği azminden dolayı, Saadet Partisi Genel Başkan Yrd. Ersin Bilgin birer teşekkür plaketi takdim edildi.

Sakarya İl Başkanı Hasan Zengin ve GİK Üyesi Eyüp Yıldırım partililere birer selamlama konuşması yaptı. Sakarya İl divan toplantısına misafir olarak katılan Genel Başkan Yrd. Ersan Bilgin, Türkiye’nin iç ve dış siyasetini, son dönemde yapılan zamlar ve geçim sıkıntısını, çarelerini anlattı. Ersan Bilgin, Ülkenin 80 yılda yaşamadığı pahalılık ve fatura artışları sebebiyle büyük bir geçim sıkıntısı darboğazına girdiğini, sorunların her kesime zarar verdiğini, adaletten; eğitime, ekonomiden; dış politikaya uzanan sorunların büyüyerek artmakta olduğunu kaydetti. Bir zamanlar gözünün içine bakılan TÜİK’in verilerine hiç güven kalmadığına dikkat çeken Genel Başkan Yrd. Ersan Bilgin, “TÜİK verileri iktidarın isteğine göre açıklanıyor. Gerçek enflasyon verileri saklanıyor. Kamu kuruluşlarına dolayısıyla iktidara hiç güven kalmadı. Saadet İktidar olursa kamu kurumlarına itibarını geri kazandıracağız.” dedi.

İktidara geldikleri vakit yapacakları icraatları da anlatan Ersan Bilgin, “Ensafın hali içler acısı. Asgari ücretlinin, memurun, emeklinin, işçinin öğrencinin dul ve yetimin ekmeğini büyüteceğiz. Tüketen kesimin geliri iyi olursa esnafın da yüzü gülecek. Havuz sistemi ile her kesim refaha ve saadete kavuşacak. Doğalgaz ve elektrik zamları vatandaşı zor durumda bırakıyor. İktidar hangi algıyı yönetirse yönetsin, bizim gündemimiz halkın gerçek gündemidir. Pahalılık, faturalara gelen zamlar ve itibarını ve güvenini kaybeden kamu kurumları, bizim gerçek gündemimizdir. Gardiyan değil; garson devlet anlayışının savunucusu bir partiyiz. Halkın çıkarlarını halkın hizmetine kullanacağız. Bankalar rant düzeni ile kazanmaya devam ediyor; bu düzeni ortadan kaldıracağız. İnsanımızın yarınından endişe etmeyecek bir devlet yönetimi vadediyoruz. Ahlaki değerlerimizi ihya edeceğiz. Siyasi şuur ve teşkilat bilincini bize miras bırakan Erbakan hocamız, asrı dönüştüren hizmetler yaptı ve bizde onun izinde bu hizmetleri yapacağız. Saadet Partisi bir umut ve ufuk hareketidir. Her şey bir insan ile başlar; bu harekette bir insanla başladı. 50 yılda bugünlere gelindi. Bu hareketin amacı; zulüm düzenini değiştirmek. Milli Görüş mayadır ne zaman koalisyon ortağı olsun, ülke insanı adına hayırlı ve yararlı hizmetler için aksiyon olmuştur. Hakkın tesir gücü vardır. Biz tek başına iktidara gelemedik ama biz siyaseti ilkeler üzerine ittifaklar kurarak en güzel hizmetleri yapmaya 50 yıldır çalıştık ve hak davamız iktidar olana kadar çalışmaya devam edecektir. Esaslarımız çerçevesinde birlikte yapmanız gereken çalışmaları devam edeceğiz. Davamız büyük ve güçlü partimizde güçlü teşkilatımızla beraber Fitneye fesata karşı uyanık olacağız. Mukavemetiz güçlü olacak, il, ilçe kadın kolları, gençlik kolları ile sizin duruşunuz çok önemli araziye çıkarak halkın arasında dik duracağız ve partimizi anlatacağız.” diye anlattı.

Fehmi Duman