Sakarya Kent Konseyi 2. Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

Sakarya Kent Konseyi 2. Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

Sakarya Kent Konseyi 2. Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

 Sakarya Kent Konseyi 2. Olağan Genel Kurulu’nda Sinan ÇİLELİ, yeniden başkan seçildi. Genel kurulda ayrıca 13 kişilik yönetim kurulu da seçildi.

Sinan Çileli başkanlığa getirildi Yönetim kurulu üyeliklerine Mustafa Ak ,Furkan Beşer ,Nedim Arsal ,İsmail Hakkı Demir, Osman Kırtel,Erdal Erdem ,İsmail Eminler ,Önder Döker, Doğukan Erdem ,Yahya Bakır, Hümeyra Yavuz, Rahmi Can Şeşen seçildi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi’nde gerçekleştirilen genel kurul toplantısına Sakarya Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Mustafa AK, Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nedim ARSAL , SASKİ Genel Müdürü Yiğit TURAN, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ecevit KELEŞ,Hakİş Konfederasyonu Sakarya İl Başkanı ve Hizmet- Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR, FE&SA Bilişim Limited Genel Müdürü Fehmi DUMAN,Dernektürk Genel Koordinatörü Necla BAKAN, Genel kurul ve birlik temsilcileri, oda ve vakıf temsilcileri, ilçe kent konseyi temsilcileri, muhtarlar, dernek ve STK temsilcileri katıldı.

            Sinan ÇİLELİ’nin tek aday olduğu  Genel Kurulda 13 yönetim kurulu üyesi seçildi. Kongre öncesi delegelere üye kartlarının yanı sıra maske dağıtımı yapıldı. Genel kurulun divan başkanlığını Sakarya Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Mustafa AK  yaptı

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda açılış konuşmasını yapan  Sakarya Kent Konseyi Başkanı Sinan Çileli “Millet olarak pandemi dönemini aşmaya çalışıyoruz. Görevde bulunduğumuz sürece, çok değerli yürütme kurulu üyelerimiz ile birlikte güzel işlere imza attık. Yeni yönetimin de aynı istikrar ve özveri ile çalışacağına eminim. Kongremizin başta Sakarya  olmak üzere, ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

 ‘DESTEĞİNİZE İHTİYACIMIZ VAR’

ÇİLELİ, “Gönül elçilerine şehrimiz adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şimdi bizler de bu şemsiye altında, kadın, gençlik, engelli, emekli meclisleri ve çeşitli çalışma gruplarımızla belediyeler ve diğer yerel paydaşlarla şehrimiz için ortak aklın oluşturulmasını sağlamak adına  çalışıyoruz”

Sakarya Muhtarlar Federasyon Başkanı Erdal ERDEM “Sakarya Kent Konseyi’nin 2019/2022 Dönemi İkinci Olağan Genel Kuruluna aldığımız davet üzere katıldık. Önceki dönem Başkan olan Sinan Çileli’nin listesi Divan Başkanı Mustafa Ak Başkana ulaşan tek liste idi. Yeniden Sakarya Kent Konseyi Başkanlığına seçilen Sinan Çileli Başkanı  ve değerli yürütme kurulunu tebrik ediyoruz”

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya Kent Konseyi 2019/2024 Dönemi 2. Olağan Genel Kurulu’na iştirak etti.

Başkanı A. Akgün Altuğ”Sakarya’nın serbest bölge ilan edilmesiyle alakalı açıklamalarda bulundu. Serbest bölgenin üretim anlamında birçok avantajının olduğunu, ciddi istihdam sağlanan ticaretlerin gerçekleştiği bölgeler olduğunu belirten Başkan Altuğ;‘’Tükettiğimizden fazlasını üretmeliyiz, ülke olarak da, şehir olarak da, firmalar olarak da…. Bu münasebetle, ürettiğimiz mala baktığımızda, biz ülke olarak ürettiğimiz malın çoğunu Avrupa’ya satıyoruz. Bizim gümrük kapılarımız dünyanın en iyi işleyen gümrük kapıları… Karayolundaki tıkanlıklığı aşmamız  gerekiyor. Bunu nasıl aşacağız? Karasu Limanı’yla ya da Çeşmedeki Ro-Ro Limanı’yla aşacağız. Avrupa’nın içlerine kadar Karadeniz’den Tuna Nehri aracılığıyla tırlarımızı araçlarımızı sokarak aşacağız. Başka türlü bu kadar malı oraya zamanında yollama şansımız yok. Şu anda en önemli şey zaman, dolayısıyla lojistik… Bizim Karasu Limanı’nın önemi her geçen gün artıyor. Böyle bir bölge yanında bu önemde bir liman, neden orası bir serbest bölge olmasın?Çarşamba  günü Ankara’da  Bakanlıklarla  görüşme  yapacağız.İlde  kenetlenmemiz  gerekiyor.Destek olmadan olmaz desteğinizi bekliyorum. Konseyin yeni döneminde şehrimiz adına çalışmalarının hayırlı olmasını dilerim.”

‘HEMŞEHRİMİZİ DİNLEYECEĞİZ’

Sakarya Kent Konseyi olarak her görüşü dinleyeceklerini belirten Çileli, “Şehrimiz için ülkemiz için yol gösterici olmaya çalışacağız. Sakarya Valiliği, belediyelerimiz, üniversitelerimiz, sendikalarımız, meslek kuruluşlarımız, siyasi partilerimiz, mahalle muhtarlarımız, kısaca kentimizin tüm bileşenleriyle birlikte olacağız. En önemlisi ‘Şehrim için bir fikrim var’ diyen eleştirisi, önerisi, düşüncesi, projesi, çözümü olan değerli hemşehrilerimizi de can kulağıyla dinlemeye hazırız. Bu şehir hepimizin diyerek yola çıkıyoruz. Farklı ve üretken bir döneme imza atmak istiyoruz. Şimdiden destek olan herkese teşekkür ederek kongremizin tekrar şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.Fehmi Duman