Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin yeni başkanı Ali Tamer Birlik oldu.

Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin yeni başkanı Ali Tamer Birlik oldu.

SASİAD’da bayrak değişimi!

Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (SASİAD) yeni başkanı Ali Tamer Birlik oldu.

SASİAD’ın 16. Olağan Genel Kurulu SASİAD merkezinde gerçekleştirildi. Yapılan Genel Kurul toplantısında önceki dönem başkanlık görevini yürüten Ümit Karayaka, bayrağı Ali Tamer Birlik’e devretti.

1991 yılında Sakarya’nın ilk SİAD’ı olarak kurulan ve 31 yıldır Sakarya Sanayi ve iş dünyasının tarihsel dönüm noktalarında önemli görevler üstlenen SASİAD’ın 16. Olağan Genel Kurulunda yeni yönetim şu isimlerden oluştu: Ali Tamer Birlik (Başkan), Şevket Çalışkan, Mehmet Suat Müctehitzade, Ahmet Öztürk Hacıeyüpoğlu, Bülent Esmer, Ümit Karayaka, Sercan Kaldan, Ceyhun Eser, Zafer Şükür, Murat Şimşeker, Yavuz Fidanoğlu, Nizamettin Sarı, Emrah Şendoğan, Gökhan Ahmet Bayrak, Timuçin Mert Çelikkoparan..

Genel Kurul Divan Başkanlığını dönem başkanlarından Hakan Alkan, Yardımcılıklarını Necmettin Kırık ve Ahmet Bayraktar yaptı. Toplantısında konuşan Ümit Karayaka, “SASİAD olarak görev süresi içerisinde yönetim ve üye arkadaşlarımızla beraber güzel çalışmalar yaptık. Bu bir bayrak yarışıdır. SASİAD’ın yeni seçilen başkan ve yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte yüksek bir enerji ile Sakarya’mıza daha iyi hizmetler yapacağına inanıyoruz ve görevi üstlenecek olan Sayın Ali Tamer Birlik ve yönetim kuruluna başarılar diliyorum. SASİAD, kuruluşundan buyana üyelerimizin, şehrimizin ve ülkemizin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla çok sayıda toplantı, etkinlik, yurt içi ve yurt dışı iş gezileri, seminerler ve fuarlar düzenlemiştir. Ayrıca, çatı kuruluşumuz Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, ekonomi tabanlı STK’lar, Üniversiteler ve yerel yönetimlerle iş birliği yapılarak birçok projenin hayata geçmesine katkıda bulunmuştur. Bu anlamda bir sivil toplum kuruluşunun 31 yıl boyunca gücünü günden güne artırarak var olması önemlidir. SASİAD kurulları ile her zaman önemli bir STK olmayı başarmıştır.’’ dedi.

Yapılan Genel Kurulda yeni başkan seçilen Ali Tamer Birlik ise yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kulandı: “31 yıllık bir geleneğe sahip olan Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneğimizde yapılan istişareler sonucunda 16’ıncı dönem başkanı olarak görev almış bulunuyorum. Görevi devraldığım, çalışma arkadaşım 15’inci dönem başkanım Sayın Ümit Karayaka’ya bugüne kadarki katkı ve hizmetlerinden ötürü teşekkür ediyoruz. Bu bir bayrak yarışıdır, bir hizmet yarışıdır. Tüm üyelerimizle birlikte şehrimiz için çalışmaya, üretmeye ve de istişarelerde bulunmaya devam edeceğiz. Hedefimiz, yeni dönemde çalışma arkadaşlarımız ile birlikte SASİAD’ı ve Sakarya’mızı ileriye taşıyacak projelerde bir araya gelerek bayrağımızı ileriye taşımaktır.”

24 Temmuz 1991 yılında kurulan SASİAD’ın 7 bin 300 kişiye istihdam sağlayan ve 100’den fazla ülkeye ihracat yapan 132 nitelikli üyesiyle Sakarya sanayisinin hatırı sayılır bir kısmını temsil ettiğini de belirten başkan Ali Tamer Birlik, ‘’SASİAD sadece Sakarya değil ülke ekonomisine de önemli bir katma değer sağlamaktadır. Kuruluşumuzdan bu yana; ilkelerimizden, misyonumuzdan taviz vermeden politik ve ideolojik angajmanlardan uzak güçlü bir SASİAD vizyonu oluşturma hedefimizi kendimize ilke edinerek çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

Etiketler

Fehmi Duman