SAKARYA’DA ET’E YÜZDE 30 ZAM GELİYOR!

Sakarya Kasap Esnafları Odası Başkanı Levent Büyükdemir, Ekim ayından itibaren Sakarya’da et fiyatlarına en az yüzde 30 oranında zam geleceğini söyledi.

Enerji, yem, mazota gelen zamlar ile kur artışı temel gıda ürünleri et ve sütte yeni zamların da kapısını araladı. 1,5 ay içinde et ve süt ürünlerine en az yüzde 30-35 zam geleceği kaydedildi. Konu ile ilgili olarak Medyabar editörleri Sakarya Kasap Esnafları Odası Başkanı Levent Büyükdemir’e bu konuyu sordu.

YÜZDE 30 ZAM

Büyükdemir, ”Önümüzdeki haftadan itibaren et fiyatlarında bir kıpırdamanın yaşanacağını Ekim ayı ile birlikte bu ete gelen zam en az yüzde 30 oranında olacak. Şua an Sakarya’da etin kilosu 140-150 lira bandı arasında. Fiyatların bu şekilde ilerlemesi ile eğer daha kötü olmazsa altını çiziyorum Sakarya’da et fiyatları 180 lira bandında gezecek. Eğer ki besiciler ucuz yem alır ve bazı sorunlar çözülürse bu sıkıntının çözüleceğini düşünüyorum.” dedi.

MENÜ FİYATLARI DA GÜNCELLENECEK

Ete gelen zamların ardından domino etkisi yaşanmayan devam edecek. Sakarya’da lokanta ve restoranların da bu fiyatlardan etkileneceği ve menü fiyatlarını güncelleyeceği öğrenildi.

Etiketler

Fehmi Duman