Sapanca’da Villa ve Bungalov İşletmecileri Dernekleşiyor

Sapanca’da Villa ve Bungalov İşletmecileri Dernekleşiyor

Sapanca’da Villa Ve Bungalov İşletmecileri Dernekleşiyor

Sapanca’da bulunan villa ve bungalov işletmecileri dernek çatısı altında birleşme kararı aldı.

Sapanca Özkum Park’ta bir araya gelen 210 işletmecinin katıldığı toplantıda konuşan Sapanca Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Osman Kubilay, derneğin ilçeye olacak katkısının büyük olacağını düşündüklerini, kooperatif olarak her zaman destek olacaklarını ifade etti.

Gençlerimiz adına çok mutluyum

Programa katılan Sapanca Belediye Başkan Özen; “Pandemiyle değişin alışkanlıklar Sapanca için büyük fırsatlar doğurdu. Sapanca’mız Marmara’nın incisi. Doğamızla ve gölümüzle inanılmaz özel bir noktadayız. Geçiş lokasyonunda olmamız sebebiyle 30 milyonluk bir nüfusun ortasında bulunuyoruz. Pandemiyle birlikte turizm alanında bir çeşitlilik oldu. İnsanlar daha izole ve doğa ile iç içe olacağı alanlar tercih etmeye başladı. Buda Sapanca’da özellikle ahşap yapıları ön plana çıkarttı. Hem yurtiçinden hem de yurtdışından turizm anlamında Sapanca’mıza büyük bir talep oldu. Bu talep ilçe ekonomisine ciddi katkı sağlamaktadır. Gerek yeme içme gerekse konaklama sektörü ilçemizde çok gelişti. Bunun yanında ahşap sektörü de inanılmaz bir atılım yaptı. Sapanca’nın geçmişteki kötü talihi bu gelişmelerle tam tersine döndü. Eskiden vatandaşlarımız yerlerini satardı şimdiyse hem yerlerini koruyor hem de bu yerlerde işlerini kurup ailelerini geçindiriyorlar. Ben belediye başkanı olarak gençlerimiz adına gerçekten çok mutluyum” diye belirtti.

Sapanca Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, tüm yaşanan olumsuzluklara rağmen Sapanca’nın iç turizme hitap etmesi sebebiyle büyük bir avantaja sahip olduğunu ifade etti.

Sapanca’mız için en iyisini yapma arzusundayız

Kaymakam Canpolat; “Kamu kurumları olarak pandemiyle birlikte başlayan bungalov turizminin önünde engel değiliz. Kaymakamlık olarak konaklama turizmine yeni başlayan işletmecilerimiz için yardımcı olmak istiyoruz. Bunu tek tek görüşerek yapamayacağımız için dernekleşmenizi istedik. Karşımızda bir sivil toplum kuruluşu olursa sizlerin bizden bizlerin bizden talepleriniz konusunda daha verimli olabiliriz dedik. Kimseyi dışlamayacağız büyük küçük tüm tesislerimizle Sapanca’mız için en iyisini yapma arzusundayız” diye belirtti.

Gerçekleşen toplantıda kurulacak olan Sapanca Villa ve Bungalov İşletmeciler Derneği başkanı olarak Ali Safa Alaçam seçildi.

Etiketler

Fehmi Duman