SATSO Kadın Girişimciler Kurulu Sanayide Kadın Eli Projesi İçin Muhtarlar İle Güç Birliği Yapıyor

SATSO Kadın Girişimciler Kurulu Sanayide Kadın Eli Projesi İçin Muhtarlar İle Güç Birliği Yapıyor

SATSO bünyesinde faaliyetlerini yürüten TOBB Sakarya İl Kadın Girişimciler Kurulu, Adapazarı Kaymakamlığı koordinesinde gerçekleştirilen Adapazarı Mahalle Muhtarları İstişare Toplantısına katıldı.

Adapazarı Kaymakamı Dr. Oktay Kaya ev sahipliğinde SBB Sosyal Gelişim Merkezi konferans salonunda gerçekleşen toplantıya Sakarya KGK’yı temsilen Başkanı Zehra Dirim ile Kurul Üyeleri iştirak ederken toplantıda Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, kurum ve kuruluşların temsilcileri ile Adapazarı ilçesinde bulunan Mahalle Muhtarları iştirak ettiler.

Konuşma ve sunumlarla birlikte karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı toplantıda konuşan TOBB Sakarya İl KGK Başkanı Zehra Dirim, kurulun oluşma aşamasında bu yana yapılan genel faaliyetler hakkında bilgiler vererek Sanayide Kadın Eli Projesine yönelik tanıtım gerçekleştirdi ve salondaki katılımcıların iş birliğinin önemine değinerek şunları dile getirdi: “TOBB Sakarya KGK olarak kadın girişimcilere eğitim, kapasite geliştirme desteği ve girişimci fikirlerini hayata geçirmelerinde destek sağlamak üzere kurulmuştur. Sakarya’da kadın istihdamının arttırılması, kadın emeğinin ön plana çıkarılması ve ekonomiye kadın üretiminin katkısını sağlamak adına özel projeler üretiyor, çalışmalar yürütüyoruz. Geyve yöresel ürünler üretim merkezi gibi ülkemize örnek olmuş birçok çalışmamız var.

Bizler ilimizde kadın istihdamını sanayide artırarak kadınlarımızın ekonomiye daha fazla katkı vermesini, sanayide nitelikli istihdam ihtiyacının karşılanmasını ve yine sanayide rol model kadın sayısını arttırmayı hedeflemekteyiz. Hedef kitlemiz; eğitim almış ancak istihdama katılamamış ve çalışmaya istekli kadınlar, meslek lisesi, lise mezunu ve eğitimi devam eden genç kadınlarımızdır.

 

 

Bu doğrultuda, bizim için çok heyecan verici bir proje. Hep birlikte çalışmak isteyen kadınlarımızı sanayide üreten kimliği ile geliştirebiliriz. Projemizi hedefine ulaştırmak ve daha fazla kadınımızın iş hayatına katılmasını sağlamak için en önemli köprümüz muhtarlarımız olacaktır. Muhtarlarımızın mahallerinde iş arayan kadınlara hep birlikte ulaşıp, kadınların sanayi iş kollarının hepsinde çalışabilme olanağı oluşturmak için adına iş birlikleri bizim için önemli olacaktır.” dedi.

Başkan Dirim’in konuşmasının ardından salondaki tüm muhtarlara mahallerindeki kadınların doldurması için özgeçmiş formları dağıtılarak iş birlikleri için teşekkür edildi.

Toplantının sona ermesinin ardından Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, projenin ciddi bir öneme sahip olduğuna vurgu yaparak kurul üyelerini federasyon ofisinde toplantıya davet etti. KGK Başkanı Dirim ve Kurul Üyeleri ile Muhtarlar Federasyonu Yönetimi arasında istişare toplantısı yapılarak yol haritası çizildi.

Etiketler

Fehmi Duman