SAÜ’de “BATIKAF” için Teşekkür İftarı Düzenlendi

SAÜ’de “BATIKAF” için Teşekkür İftarı Düzenlendi

SAÜ’de “BATIKAF” için Teşekkür İftarı Düzenlendi

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin koordinasyonunda 25-26 Mart tarihleri arasında Bolu’da gerçekleştirilen Batı Karadeniz Kariyer Fuarına (BATIKAF) Sakarya’dan destek veren kurum, kuruluş ve firma üst yöneticileri Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi rektörlerinin daveti ile Sakarya Üniversitesi personel lokalinde düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin koordinasyonunda Bölgesel Kariyer Fuarlarının sonuncusu olan; Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, 11 Valilik ve 17 üniversitenin paydaşlığıyla gerçekleşen Batı Karadeniz Kariyer Fuarı (BATIKAF) SAÜ ve SUBÜ öğrencilerinin yoğun katılımıyla gerçekleşmişti. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ile SUBÜ rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, 25-26 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen fuara destek veren kurum, kuruluş ve firmalarla iftar yemeğinde bir araya gelerek teşekkür plaketi takdim ettiler.

İftar programı öncesi bir konuşma yapan Prof. Dr. Savaşan, “BATIKAF gibi öğrencilerimiz ve işverenleri bir araya getiren organizasyonların sayıları arttıkça yeni fikirler meydana gelecektir. Kapsamlı desteklerinden dolayı İŞKUR, SATSO, SAMİB’e teşekkür ederim. Özellikle her konuda yanımızda olan firmalarımıza da ayrıca teşekkür ederim” dedi. “İş birliğinin devamını temenni ediyorum” diyen Savaşan, katılımcılara Sakarya Üniversitesi adına teşekkür plaketi takdim etti.

SUBÜ adına konuşan Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, katkı sağlayan kurum ve firmalara hitaben, “Yaptığımız katılım çağrısına Sakarya adına cevap verdiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Sizlerle beraber olmanın ayrıcalığını yaşamış olduk” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

BATIKAF, üniversiteli gençlerin yeteneklerini keşfetmesini sağlamak, iş ve staj imkânlarına erişimde fırsat eşitliği oluşturmak amacıyla düzenleniyor. Hiçbir aracı olmaksızın işveren ve gençlerin buluşturulduğu BATIKAF’ta öğrencilere, kurum ve kuruluşları yakından tanıma imkânı sağlanıyor.

SAÜ-SUBÜ’ye Batı Karadeniz Kariyer Fuarına (BATIKAF) destekte bulunan kurum ve firmalar:
SGK
İŞKUR
SATSO
2.OSB
SAMİB
KAYNARCA MOBİYA İHT. OSB
OPTİMAK STU
PİKDER
TOYOTA
BAŞAK TRAKTÖR
TÜRK TRAKTÖR

Etiketler

Fehmi Duman