Sektör Lideri Hareket ve Katarlı Lojistik Devi Milaha Arasında Güçlü Stratejik İş Ortaklığı

Sektör Lideri Hareket ve Katarlı Lojistik Devi Milaha Arasında Güçlü Stratejik İş Ortaklığı

Sektör Lideri Hareket ve Katarlı Lojistik Devi Milaha Arasında Güçlü Stratejik İş Ortaklığı

65 yıldır faaliyet gösteren “Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği Şirketi” olarak, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da lider entegre lojistik çözümleri sağlayıcısı “Milaha” ile stratejik iş ortaklığımızı duyurmaktan gurur duyuyoruz.

1957 yılında yaklaşık 1.136 milyar Katar Riyali sermaye ile kurulan ve 11.27 milyar dolar piyasa değeriyle Katar Borsası’nda yer alan “Qatar Navigation (Milaha)” ile birlikte; enerji, petrol & gaz, altyapı ve sanayi sektörlerindeki projelere ve müşterilerimize Katar’da çok çeşitli ağır yük kaldırma ve proje taşımacılığı hizmetleri sunarak katkıda bulunacağız.

Ortaklığımız ile ilgili heyecanını ve faaliyet alanlarımızı paylaşan “CEO”muz Abdullah Altunkum” “Bu anlaşma, hizmetlerimizi genişletmek ve müşterilerimize daha geniş bir çözüm yelpazesi sunmak için heyecan verici bir fırsat. “Hareket” 65 yıllık tecrübesiyle, Katar’da hızla yoğunlaşan petrol ve gaz sektöründeki mega projeler için müşterilere güçlü bir çözüm ortağı alternatifi oluşturacaktır” dedi.

Uzun yıllardır süre gelen tecrübemiz ve global proje referanslarımız; müşterilere güvenilir bir çözüm ortağı olarak, planlamadan teslimata kadar uçtan uca çözümler sunmak için bir araya geldiğimiz “Milaha” ile güçlü yönlerimizi birleştirerek anlaşmamız çerçevesinde yüksek kaliteli lojistik hizmetlerimizi ve faaliyet alanlarımızı büyüterek güçlenmeye devam ediyoruz.

Hareket Hakkında:

Hareket, 1957 yılında Türkiye’de kurulmuştur ve mühendislik ağır kaldırma ve taşımacılık hizmetlerinin önde gelen sağlayıcısıdır. Türkiye, Hazar bölgesi, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da projeler sunma konusunda güçlü bir geçmişe sahiptir. Petrol ve Gaz, İnşaat ve Altyapı, Enerji, Petrokimya, Yenilenebilir Enerji ve Tersane sektörleri için geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır.

Milaha Hakkında:

Şirket, Temmuz 1957’de Katar’da kayıtlı ilk halka açık hissedar şirket olarak kuruldu ve 1 numaralı ticari sicile sahiptir. Milaha’nın mevcut faaliyetleri arasında gaz, petrol ürünleri ve konteynerlerde deniz taşımacılığı; offshore destek hizmetleri; liman yönetimi ve operasyonları; lojistik hizmetleri; tersane; ticaret ajansları; gayrimenkul yatırımları; ve varlık yönetimi yer almaktadır. Qatar Navigation Q.P.S.C. (QNNS) tüzel kişiliği, Katar Borsası’nda halka açık olarak listelenmiştir.

Etiketler

Editor 54