SİYASETTE YENİ DÖNEM VE YENİ LİDER

Uluslararası Siyaset, Ekonomi ve Strateji Araştırma Merkezi (USESAM ), Ankara’da “Siyasette Yeni Dönem ve Yeni bir Lider” konulu konferans düzenledi.
Üst düzey katılımcıların yer aldığı konferansa çeşitli Siyasi Parti Başkanları ve yöneticileri, üst düzeyde bürokratlar, araştırmacılar ve stratejistler, avukatlar ve akademisyenler, sanayiciler ve iş adamları, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının başkanları, halk ozanları ve basın mensupları katıldı.
Konferansın açış konuşmasını yapan USESAM Yönetim Kurulu Başkanı Müseyip Erdoğmuş, ülke gündemine dair önemli açıklamalar yaptı.Vatandaşın yüzde 70-yüzde 80 e varan önemli bir kesiminin arayış içinde olduğunu söyledi.


İKTİDARIN VE MUHALEFETİN TOPLAM OY ORANI ÇOK DÜŞÜK

USESAM Başkanı Erdoğmuş, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en saygın ve güvenilir araştırma şirketlerinden biri olmanın haklı gururu ile çalışmalarını ve araştırmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Halkın nabzını iyi tutuyor, hangi Partinin nasıl bir oy kapasitesinde olduğunu yaptığımız anket çalışmalarından görüyoruz. Anket sonuçlarını da bire bir kamuoyuyla paylaşıyoruz. Ekim ayında yaptığımız Anket sonuçlarından yola çıkarak, Türkiye’de ilk defa kararsız seçmen oy oranının Yüzde 55 olduğunu, bundan daha da önemlisinin asla ve kesinlikle hiç bir partiye oy vermeyeceğim diyenlerin oy oranının Yüzde 35 olduğunu, iktidar ve muhalefetin oy oranının Yüzde 50+1’in çok altında kaldığını görüyoruz” dedi.

VATANDAŞA GÜVEN VEREN PARTİ YOK, MİLLET YENİ LİDER ARIYOR

Erdoğmuş sözlerini şöyle sürdürdü; “USESAM Araştırma Şirketinin yaptığı anket sonuçlarından da görüldüğü gibi siyasetin önünün artık tıkandığını Halkın; hiç bir siyasi partiye güveninin kalmadığını ve mevcut siyasi aktörlerin Türkiye’nin sorunlarını çözemeyecekleri algısı çok yüksek. Halk; arkasından gideceği ve oy vereceği yeni lider arıyor. Aradığı kriterler ise şu şekilde; Lider, vatandaşları inançlarından, etnisitelerinden ve siyasi görüşlerinden dolayı ayrıştırmayacak ve ötelemeyecek, aksine birleştirecek. Ortaya koyacağı insan merkezli uygulanabilir projeleri ve çözümleriyle, halkın her kesiminin büyük oranda desteğini alarak, sistemi yeniden dizayn edebilecek ve değiştirebilecek. Türkiye’yi, Ortadoğu’yu, dünyayı ve insanlık tarihini iyi bilen, birikimli, donanımlı, aynı zamanda diplomatik stratejiyi bilen, söylemleriyle iyi bir hatip, kararlı duruşuyla inandırıcı ve halka güven verecek vasıflarda sağlam kişilikli siyasi aktör olmalı.”

ÖN GÖRÜM TÜRKİYE’NİN YENİ LİDERİ YAŞAR AYDIN

Halkın aradığı kriterlerde bir aday olduğuna dikkat çeken Erdoğmuş, “Belirtilen liderlik vasıflarına ve Cumhurbaşkanlığı makamı için en uygun yeni ismin ve adayın,
Onur İttifak Cumhurbaşkanı adayı Sayın Yaşar Aydın. Ben bir stratejist ve yıllarını araştırmacılıkla geçirmiş deneyimli ve birikimli bir araştırmacı olarak, Türkiye’yi içinde bulunduğumuz bu darboğazdan çıkarabilecek halkın her kesiminin desteğini almayı başarabilmiş,izlemiş olduğu doğru stratejisiyle,doğru projeleri ve çözümleriyle önemli bir seçmen gücüne ulaşmayı başarmış,
Onur İttifak Lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Yaşar Aydın’dır” şeklinde konuştu.

Etiketler

Fehmi Duman