SYKD 35. Geleneksel Bayramlaşma programını gerçekleştirdi.

SYKD 35. Geleneksel Bayramlaşma programını gerçekleştirdi.

SYKD 35. Geleneksel Bayramlaşma programını gerçekleştirdi.

Tüm konuklarını kapıda karşılayan Başkan İbrahim Şahin şöyle dedi;

-“Bizi biz yapan değerlerimizle, samimiyetimizle muhabbetimizle, dartılı keşkeğimizle hemşehrilerimizle Otağımızda buluştuk.

Sakaryamızın en büyük sivil toplum örgütü Sakarya Yerel Kültür Derneğimizin çok değerli konukları ve Üyelerimiz ile iki yıldır salgın hastalık nedeniyle yapamadığımız geleneksel bayramlaşma etkinliğimizi bu yıl sevinç ve heyecanla nihayet gerçekleştirdik. Ramazan Bayramımızın manevi ikliminde hasretle özlemle kucaklaşarak bütünleştik.

Bayramlaşma programımıza katılım sağlayarak Bizleri onurlandıran en başta Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Ekrem Yüce’ye Sakarya Milletvekilimiz Sn. Çiğdem Erdoğan Atabek’e Eski Bakan Yardımcımız Sn. Hasan Ali Çelik’e Adapazarı Belediye Başkanımız Sn. Mutlu Işıksu ve Yardımcılarına, Erenler Belediye Başkanımız Sn. Fevzi Kılıç’a ve Yardımcılarına Erenler eski Belediye Başkanımız Sn. Cavit Öztürk’e CHP İl Başkanı Sn. Ecevit Keleş’e BBP İl Başkanı Sn. Ömer Faruk Bürtek, DEVA P İl Başkanı Sn. Mehmet Erdoğan ve Yardımcılarına,  KIZILAY Sakarya Şube Başkanı Sn. Cevdet Koç’a KIZILAY Adapazarı Şube Başkanı Sn. Nur Gülşan’a Büyükşehir Belediyemiz Daire Başkanlarına, SASKİ Genel Müdürü Sn Yiğit Turan’a SYKD Geçmiş Dönem Başkanlarız , Sn. Canip Kaya, Sn. Cüneyt Demir, Sn.Necmettin Kırık’a SYKD Kurucular Kurulu, Yönetim Kurulu ve Üyelerimize Muhtarlarımıza katılım sağlayan tüm hemşehrilerimize tüm konuklarımıza içtenlikle teşekkür ederiz.

SYKD Başkanımız Sn. İbrahim Şahin Bayramlaşma programımızda ‘Sakarya’ şiirini SYKD Genel Sekreteri Hidayet Yiğit ‘in ricası üzerine bizleri kırmayarak okuyan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Ekrem Yüce’ye ayrıca teşekkür ediyorum Yürekten alkışlıyorum dedi.

Tüm konuklara  geleneksel dartılı keşkek ikram edilen Bayramlaşmada Başkan Şahin şöyle devam etti;

“bir başka bayram tadında bayramlarda daha coşkulu daha büyük katılımlarla buluşabilmek dileğiyle hepinize tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz,

Mübarek Ramazan Bayramımız Türk İslam Âlemine Ülkemize kutlu olsun hayırlar kardeşlik ve barış getirmesi dileklerimizle nice bayramlara” diyerek tüm konuklarını yine kapıya kadar uğurladı.

 

Etiketler

Fehmi Duman