Tarihi Kültürel Mirası Koruma Araştırma ve Geliştirme Derneği Deprem Bölgesinde

Tarihi Kültürel Mirası Koruma Araştırma ve Geliştirme Derneği Deprem Bölgesinde

Türkiye’nin Güney ve Güneydoğusunda meydana gelen depremler, Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Gaziantep, Diyarbakır, Malatya, Adana gibi illerde ciddi yıkımlara neden oldu. Kurtarma ve yardım için ülke çapında büyük bir seferberlik başladı.

 Tarihi Kültürel Mirası Koruma Araştırma ve Geliştirme Derneği Başkanı Erkan TİRYAKİ: ACIMIZ ÇOK BÜYÜK
 Tarihi Kültürel Mirası Koruma Araştırma ve Geliştirme Derneği Başkanı Erkan TİRYAKİ, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremlerden dolayı büyük üzüntü duyduklarını ifade ederek yaraları birlikte sarmak için depremzedelere her türlü desteği vereceklerini söyledi.

 Tarihi Kültürel Mirası Koruma Araştırma ve Geliştirme Derneği Başkanı Erkan TİRYAKİ, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki deprem ve Elbistan ilçesinde meydana gelen depremler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Büyük bir afet yaşadıklarını söyleyen Başkan Tiryaki, “Deprem nedeniyle binlerce bina yıkılarak maalesef şu ana kadar 17 bin insanımızı kaybettik. Binlerce insanımız da depremlerde yaralandı. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. İnşallah enkaz altında kalan vatandaşlarımıza arama kurtarma ekiplerimiz sağ salim ulaşır ve can kaybımız daha da artmaz.” dedi.

Tarihi Kültürel Mirası Koruma Araştırma ve Geliştirme Derneği Başkan Yardımcısı Hamdi Serkan YILMAZ,Mustafa Kemal Tiryaki ,Samet Keleş ile Deprem bölgesine haraket eden Başkan Tiryaki”YARALARI HEP BİRLİKTE SARACAĞIZ”
“Sakarya halkı olarak yaşanan deprem gerçeğini en iyi bilenlerdeniz. Daha 1999 depremin acısını yüreğimizde taşırken bu yaşanan deprem acımızı daha da artırdı. Yaşanan bu depremler sonrası şimdi hep birlikte yaralarımızı sarma zamanı. Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın acısını paylaşıyoruz. Her zaman yanlarında olup destek olmaya devam edeceğiz. Yaraları birlikte saracağız. “Bütün Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu zorlu süreçte elimizden geldiğince depremzedelerin yanında olmaya gayret edeceğiz” diyerek Dernek olarak süreci sonuna kadar takip edecekleri bilgisini verdi.

Editor 54