TDP’Lİ CEYLAN’DAN 24 KASIM MESAJI!

TDP’Lİ CEYLAN’DAN 24 KASIM MESAJI!

TDP’Lİ CEYLAN’DAN 24 KASIM MESAJI!

Türkiye Değişim Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Canan Ceylan, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısı ile açıklamalarda bulundu.

Ceylan, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısı ile yaptığı açıklamada tüm öğretmenlerin bu hayatta ki en kutsal görevi yaptığını belirterek öğretmenlerin gününü kutladı.
Mesajında öğretmenlerin yaşadıkları sorunları sıralayan başkan Ceylan şöyle konuştu:
“Öğretmen, insanları eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinen, eğitim kurumlarında çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitim ve öğretimlerine rehberlik eden, geleceğine yön veren ve yaşama hazırlayan kişilerdir. Ancak ne yazık ki onların yaşadıkları problemler göz ardı edilmektedir. Öğretmenlerimiz düşük miktarda aldıkları maaşlar ile geçim sıkıntısı yaşamaktadırlar. Birçok öğretmenimiz ise görev verilmemekte yahut sözleşme olarak görev yapmak zorunda bırakılmaktadır. Özellikle görev verilmeyen öğretmenlerimiz bunalıma girmektedir ve sonuç olarak intihar eden gençlerimiz vardır. Sözleşmeli olarak çalışan öğretmenlerimiz ise çok düşük seviyede aldıkları ücretlerle geçinmek zorunda bırakılmıştır.

Birçok açık kadro olmasına rağmen hali hazır durumda olan öğretmenlerimizin ataması yapılmamakta ve sözleşmeli olarak çalıştırılmaktadır. Bunlar unutulmamalı ve öğretmenlerimizin gelecekleri ile oynanamamalıdır. Onlar bizim geleceğimiz olan çocuklarımızı yetiştirmektedir” dedi.

Başkan Ceylan mesajının son kısmında, “Sevgili Öğretmenlerimiz; ülkemizin her köşesinde; çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlama idealinden hiçbir zaman taviz vermediğinizden ve yetiştirdiğiniz her öğrenciye bu bilinçle yaklaştığınızdan hiç şüphem yok. Tutuşturduğunuz eğitim meşalesi ile dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceksiniz.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, emekli ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.’ dedi.

Etiketler

Fehmi Duman