TKGD Tepeli Kostüm Güvercinleri Festivali

TKGD Tepeli Kostüm Güvercinleri Festivali

TKGD Tepeli Kostüm Güvercinleri Festivali

TKGD Dernek Başkanı  Metin YILMAZER “Tepeli Kostüm Güvercinleri Derneği olarak, artık geleneksel hale gelmiş olan, ilk ikisini Dernek statüsü kazanmadan yaptığımız Festivalimizin bu sene, 28 Kasım 2021 Pazar günü 4.sünü düzenleyeceğiz.

Güvercin sevdalısı dostlarımızla ortak olan Hobimiz; farklı illerde, farklı bölgelerde hatta farklı ülkelerde yaşayan insanları, farklı siyasi görüşe ve dünya görüşüne sahip olan insanları, farklı dilleri konuşan farklı dinlere mensup insanları bir araya getirebilme özelliğine sahip. Bu açıdan bakıldığında güvercinin barışın simgesi olması çok anlamlı. Düzenlediğimiz Festivaller ile birlikte, İnsanlar arasında birleştirici ve bütünleştirici özelliğe sahip olan hobimizi geliştirmek, yaşatmak ve yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz.

Farklı Farklı Irkları besleyen Güvercinseverlerin katılacağı Festivalimiz kapsamında, sadece “Künyeli” Öntepe, Çifttepe ve Arkatepe diye tabir edilen, Tepeli Kostüm Güvercinlerinin 28 ayrı kategoride, kendi ırklarının taşıdıkları özelliklere göre puanlanacağı bir yarışma olacak. Her Kategoride 1,2 ve 3. Seçilen güvercinlere kupa ve sürpriz hediyeler verilecek. Ayrıca Tepeli Kostüm Güvercinlerinin, Musul Kökenli Güvercinlerin ve Paslı Grubu Güvercinlerin, “MASA SALIMI” diye adlandırdığımız Sergileri olacak. Derneğimizin oluşturduğu Künyeleme Sisteminin, 51 farklı İlden, 830 üyesi bulunmaktadır. Çok sayıda güvercinin yarışacağını, en az 1500 kadar da güvercinin sergileneceğini tahmin ettiğimiz Festivalimizde, puanlamaları Türkiye’nin farklı İllerinden gelen, 15 kişilik Hakem Heyeti yapacak. Önceki yıllardaki katılıma bakarak değerlendirdiğimizde, Türkiye’nin çeşitli illerinden olmak üzere, 1000 kişi civarında ziyaretçimiz olacağını tahmin ediyoruz. Son 4 aydır yaptığımız Festival Hazırlık Çalışmalarımıza olan ilgi ve destek çok büyük. Yaptığımız Tüm Çalışmalar, TEPELİ KOSTÜM GÜVERCİNLERİ DERNEĞİ (TKGD) isimli Facebook Grubumuzdan da takip edilebilir.

Festivalimiz, 28 Kasım 2021 Pazar Günü, Ozanlar Mahallesi, Karakamış Caddesi üzerinde bulunan, CAN DÜĞÜN SALONU’nda olacaktır.

Festivalimiz pazar günü, sabah saat 07:30 da başlayacak ve 17:00 da sona erecektir. Düzenleyeceğimiz Organizasyonda, 5199 Sayılı “Hayvanları Koruma Kanunu” uyarınca gerekli tüm önlemler alındığı gibi Pandemi ile ilgilide tüm önlemler de alınmıştır. Festival girişinde HES Kontrolü yapılacaktır.

Hazırlıklarımızın son aşamasına gelmiş bulunmaktayız. Camiamız adına, Sakarya İlimizi her sene buluşma noktası haline getirmek istiyoruz. Şenlik havasında tertiplenen bu tip organizasyonların, yeni arkadaşlıklar kurulmasına, dostlukların pekişmesine, birlik ve beraberliğimizin artmasına, İlimizin tanıtılmasına, hayvan sevgisinin arttırılmasına ve severek beslediğimiz güvercin ırklarının korunup geliştirilmesine katkı sağlayacağının bilincindeyiz. Bu sorumlulukla, tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak çalışmalarımız yürütüyoruz.

Hemşerilerimizi ve tüm Halkımızı Festivalimize davet ediyoruz.

  TKGD Dernek Başkanı  Metin YILMAZER  (0532 437 87 35)

TKGD Dernek Yönetim Kurulu

Metin YILMAZER

Hayrullah AYKOÇ

Mustafa BÜYÜKEMİR

Fatih ERKAN

Muharrem ÜSTÜNER

Bir 3 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Bir ateş ve şunu diyen bir yazı 'TKGD FESTIVALİ 28 KASIM 2021 Kostüm Camiasında yine ilklerin yaşanacağı 'Büyük Buluşma' çın hazırlıklarımız, tüm hızıyla devam etmektedir.. TEPELİ KOSTÜM GÜVERCİNLERİ' görseli olabilir

Bir bir veya daha fazla kişi ve şunu diyen bir yazı 'TEPELİ TEPELİ KOSTÜ GÜVERCİNLERİ DERNEĞİ TKGD 2018' görseli olabilir

Etiketler

Fehmi Duman