TOYOTA BOSHOKU TÜRKİYE’den Lise Öğrencilerine Üretim Eğitimi Sertifikası

TOYOTA BOSHOKU TÜRKİYE’den Lise Öğrencilerine Üretim Eğitimi Sertifikası

Dünyada 22 ülkede 90’a yakın tesisi ile faaliyet gösteren Toyota Boshoku’nun Avrupa’daki ilk ve en köklü otomotiv koltuk ve iç döşeme parçaları üreticisi olarak Sakarya’da yer alan Toyota Boshoku Türkiye, yıl boyunca sahada üretim eğitimi verdiği Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Motorlu Araçlar Teknolojisi Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 9’uncu sınıf öğrencileri için sertifika töreni düzenledi. Toyota Boshoku Türkiye Başkanı Hakan Konak ev sahipliğinde düzenlenen sertifika törenine; Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Arifiye Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç ve SATSO Motorlu Araçlar Teknolojisi Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Emrah Önal katıldı.

Otomotiv koltuğu, kapı içi paneli, diğer iç döşeme parçaları ve hava filtresi üretimi ile Sakarya’nın en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan Toyota Boshoku Türkiye, sahada üretim eğitimini tamamlayan lise öğrencilerine Sakarya protokolü eşliğinde sertifikalarını verdi. Yıl boyunca, SATSO Motorlu Araçlar Teknolojisi Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 9’uncu sınıf öğrencilerine sahadaki üretimin temellerini fabrikasında uygulamalı olarak öğreten Toyota Boshoku Türkiye, üretim sahasının temelleri olan iş güvenliği, kalite ve verimlilik konularında eğitimler alan 100 öğrenciyi temsil eden 8 öğrencinin katılımıyla sertifika töreni düzenledi. Sertifika töreninde; Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Arifiye Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, SATSO Motorlu Araçlar Teknolojisi Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Emrah Önal, Toyota Boshoku Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Yoshiyuki Kato ve Toyota Boshoku Türkiye Başkanı Hakan Konak yer aldı.

Sertifika töreninde konuşan Toyota Boshoku Türkiye Başkanı Hakan Konak, “Topluma katkı sunabildiğimiz miktarda varlık amacımızı gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz. Kurumsal yetkinliklerimizi paylaşmaya yeni projelerle devam edeceğiz.” dedi.

Törende Toyota Boshoku Türkiye’nin üretim, ihracat ve istihdama katkısına teşekkür eden Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, “Toyota Boshoku gibi üretim, istihdam ve ihracat üçlü eksenini tamamlayan her firmanın başımızın üstünde yeri var. Saha tecrübesine sahip çocuklarımızı yetiştirmeyi önemsiyoruz. Öte yandan tüm sanayicilerimizden beklentimiz, elektrik ihtiyacını rüzgâr, güneş veya biogazdan sağlamalarıdır” şeklinde konuştu.

Törende SATSO Motorlu Araçlar Teknolojisi Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Emrah Önal ise, “Okul sektör iş birliğini çok önemsiyoruz. Bu eğitimin öğrencilerimizin mesleki gelişimine önemli katkılar sağlayacağını biliyor ve firma yetkililerine okulumuz adına teşekkür ediyorum”” dedi.

Etiketler

Fehmi Duman