TÜBİTAK’TAN SAÜ’YE DESTEK

TÜBİTAK’tan SAÜ’ye Bir Destek Daha 

Sakarya Üniversitesinden bir proje daha TÜBİTAK Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Destekleme Programı kapsamında destek almaya hak kazandı.

2022 yılı birinci döneminde, bir sonraki dönemi beklemeden başvuru yapılmasına imkân sağlanan TÜBİTAK – 1001 projelerinin bilimsel değerlendirme sonuçları açıklandı.

Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Hakan Öztürk’ün yürütücülüğünü üstlendiği ‘Güncel Deprem Yönetmelikleri Gereksinimlerini Sağlamayan Betonarme Kolonların Davranışının Deneysel ve Sayısal olarak İncelenmesi’ isimli proje TÜBİTAK 1001 kapsamında bilimsel olarak desteklenmeye hak kazandı.

Sakarya Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Hakan Öztürk’ün yürütücülüğünü yaptığı projede, Ohio Eyalet Üniversitesinden Prof. Dr. Halil Sezen danışman olarak;  SAÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Naci Çağlar, Düzce Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Emin Arslan, Artvin Çoruh Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Erkan Biçici ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Deprem Uygulama ve Araştırma Merkezinden Dr.  Öğr. Üyesi Gökhan Dok araştırmacı olarak yer alıyor.

Etiketler

Fehmi Duman