TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamı bile yüzde 50 ulaştı, hayat pahalılığına artık önlem alınmalı

TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamı bile yüzde 50 ulaştı, hayat pahalılığına artık önlem alınmalı

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkan Yardımcısı, Gölge Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Aziz Murat Hatipağaoğlu TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Dr. Hatipağaoğlu, “TÜİK enflasyon rakamlarını açıkladı. Ancak TÜİK’e göre bile %50’lere yaklaşan bir enflasyon var. Uzun bir süredir bu enflasyon rakamının %50’nin üzerinde olduğunu söylüyorduk. Milletin hayat pahalılığı altında inim inim inlediğini defalarca dile getirdik. Yapılan zamlar artık önemini yitirdi. Asgari ücrete yapılan zam bile çoktan eridi. Enflasyon rakamı Avrupa ülkeleri arasında en yüksek seviyeye geldi. Türk halkı kendine vaad edilen zirveleri değil haketmediği bir zirveyi yaşıyor.” dedi.

“AK Parti milletimizin haketmediği zirveleri yaşatıyor”

Dış ticaret açığı ve cari açıkta da zirveye emin adımlarla ilerlendiğini belirten Dr. Hatipağaoğlu, “Bütçe açığı ve kurlarda da durum maalesef aynı. Milletimiz bunu asla haketmiyor. Milletimiz yanlış yönetimi, yanlış yönetimde ısrar edilmesini haketmiyor. Halkımız bu yanlışların maliyetine katlanmak zorunda bırakılıyor. Ama bu maliyetler milletin sırtına yüklenemez. Bu yanlışı yapanlar, ortaya çıkan maliyete de katlanmalı. Bununla da kalınmadı, zenginlerin parasını korumak için milletin sırtından güvenceler verildi.” ifadelerini kullandı.

“Milletten vazgeçtiğinizi söyleyin”

Artık hiç kimse bu yükleri taşıyacak durumda olmadığını söyleyen Dr. Hatipağaoğlu, “Hükümet artık bir tercih yapmalıdır. Ya milletin yanında yer alıp, milletin hakkını hukukunu koruyacak ya da ben milletten tamamen vazgeçtim, vur abalıya diyecek. Bütün bunların değişme zamanı geldi. Türkiye Değişim Partisi olarak tek önceliğimiz var. Milletimizin refahını artırmak, varlık ve bereketi bu topraklara geri getirmek. Milletimizin bize karşı olan teveccühü açıkça ortada. Milletimizin mutluluğunu sağlamak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

“Bizim önceliğimiz vatandaşımızdır”

Kaynakların verimli kullanımının tamamen tercihlerle ilgili olduğunu hatırlatan Dr. Hatipağaoğlu, “Hükümet halkın değil belli bir grubun yanında olduğu için kaynakları halka değil onlara kullandırıyor. Türkiye Değişim Partisi olarak bizim yönümüz tamamen halkın yanında olmaktır. Bizim yapacağımız ilk çalışma hayat pahalılığını ortadan kaldırmak olacak. Enflasyonu biran önce düşürmek için çalışacağız. Bu hayat pahalılığıyla ekonomiyi düzeltmek, canlandırmak, gelişmek, ilerlemek ve refah içinde olmak mümkün değildir. Bizim önceliğimiz Türk Lirası’nın itibarını korumaktır, üretimi artırmaktır. Dünya’da en çok üretim yapan, en çok ihracat yapan ülke olmaktır. Bizim önceliğimiz ülkemizde üretilen teknolojiyi yurt dışına çıkarmaktır. Bizim önceliğimiz esnafımız, emeklimiz, engellimiz, çalışanımız, memurumuz, işçimiz ve tüm vatandaşlarımızdır. Bizim anlayışımızdaki ekonomik milliyetçilik tam olarak budur.” dedi.

Fehmi Duman