WEXHOF İhracat ve sağlık turizmine farklı bir bakış açısı sunmaya çalışacak. 

WEXHOF İhracat ve sağlık turizmine farklı bir bakış açısı sunmaya çalışacak. 

WEXHOF SAĞLIK TURİZMİ VE İHRACATTA TÜRKİYE TURUNA BAŞLIYOR.

Dünya ihracat ve sağlık organizasyonu forumu olan WEXHOF Türkiye de ki çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda ülkemizin en çok ihracat yapan ve ihracat potansiyeli bulunan illerine ülke ekonomisine katkı sunacak projelerini de sunacak olan WEXHOF İhracat ve sağlık turizmine farklı bir bakış açısı sunmaya çalışacak.

Forum Türkiye Başkanı Onur Kurtay ve ekibinin gerçekleştirecek olacağı ziyaretlerle ilgili; Ülkemizde Sağlık Turizmi ile başlatmış olduğumuz çalışmalara hız vermek ve bu alanda yatırımların güçlenmesi adına yöntemler sunacağız. Bu alanda ülke marka değerimizi arttıracak olan projeleri birlikte gerçekleştirmek adına şehirlerimizde bulunan ülke yetkililerimiz özel sektör temsilcileri ve basın ile bir araya geleceğiz. ‘’ Elimizde bulunan imkânlarımızın sınırsızlığını’’ kendileriyle paylaşıp sektör ile ilgili çalışmalarımız hakkında bilgilendireceğiz’’ dedi.

Gündemi yakından takip ettiklerini ifade eden Onur Kurtay Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Nureddin Nebati’nin açıkladığı yeni ekonomik programa göre 60 milyar desteğin büyük bir bölümü döviz kazandırıcı hizmetler yani sağlık Turizmi ve İhracatcıların bu kriz döneminde can simidi olacaktır. Bu ve buna benzer gelişmeleri de sektör paydaşlarına iletmek ve kullanmalarını sağlamak görevimiz olacaktır.’’ dedi.

WEXHOF PLANLARI DÂHİLİNDE ÇALIŞAMALARA BAŞLADI 

WEXHOF’un Türkiye’de sağlık turizmi ve ihracat hacminin gelişmesine yönelik başlattığı proje kapsamında çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında WEXHOF ekibi Onur Kurtay liderliğinde ülke içinde 20 farklı şehre ziyaret gerçekleştirecek. Bu ziyaretlerin teması ülke genelinde sürdürülebilir zirveler ve organizasyonların arttırılması yönünde. Ülke genelinde ayda 1 kere gerçekleştirilmesi planlanan ile sağlık turizmi ve ihracat sektörlerinde uluslararası alanda etkileşim ve trafiğin artış göstermesi planlanıyor.

Ziyaret programı olan şehirleri de bizlerle paylaşan Onur Kurtay İhracat ve ihracat potansiyeli bulunan sırasıyla İzmir, Denizli, Antalya, Mersin, Adana, Gaziantep, Kayseri, Hatay, Çorum, Trabzon, Balıkesir, Sakarya, Samsun, Kocaeli, İstanbul, Tekirdağ, Bursa, Mardin, Eskişehir’e ziyaretler düzenleyeceğini gerek devlet kurumları gerek ise özel kuruluşlarla ortak çalışmalar yürüteceklerini belirtti.

Etiketler

Fehmi Duman