Yahya Bakır”Şurası kesinlikle bilinmelidir ki Türkiye’de size asla geçit vermeyecek, dinine ve değerlerine kıyamete kadar sahip çıkacak, müslümanlar var. Bu kitle; Ecdadının merhametinden nasiplendiği kadar, celâlini de nesilden nesile aktarmasını bilir. Vatan, bayrak ve din söz konusu olduğunda hiç şüpheye düşmeden en öne atılmıştır ve atılır. Bu ülkenin inanan insanları Anadolu’nun her şehrinde, her mahallesinde, her köyünde bayrağını ve kutsalını başının üstünde taşımaktadır.” dedi.

Yahya Bakır, “Tüm dünya biliyor ve tekraren bilmelidir ki İslâm barış ve kardeşlik dinidir. İslâm hoşgörü ve merhamet dinidir. Ve Kur’an, alemlerin Rabbi olan Allah’ın kelâmıdır. Son kutsal kitaptır ve kıyamete kadar da Allah’ın güvencesi altındadır.
Kutsal değerlerimize yapılan bu apaçık saldırının sonu apaçık hüsrandır. İnsanları cehaletten aydınlığa çıkaran yüce kitabımıza dönük her saygısızlık, insanlık suçudur ve kutsal kitabımızın yakılmasına izin vermek tek kelimeyle alçaklıktır.
Bu haçlı zihniyeti ile yüzyıllar önce de savaştık şimdi de savaşıyoruz. Kıyamete kadar da savaşacağız. Dün olduğu gibi; bugün ve daima mücadelemizi sürdüreceğiz.” dedi.

Yahya Bakır “Bazı kesimlerin önemli olan Kuran’ı kerimin emir ve yasaklarıdır nüshasının yakılmasının bir önemi yoktur diyenlere de diyoruz ki. Kuran’ı Kerim bizim başımızın tacı ve rehberimizdir. Nüshası da emir ve yasakları da bizim için değerli ve kutsaldır. Biz biliyoruz ve inanıyoruz ki yüce Allah bizimledir. Yüce Kitabımız Kur’an başımızın tacı, yolumuzun rehberi, ümmetin kutsalıdır. Dokunulamaz ve dokundurtmayız. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.” dedi.

Öteyandan Orhan Camii önünde basın açıklamasına katılan bir Kuvayi Millîye Milli Mücahitler Derneği Sakarya Şubesi üyesi baygınlık geçirdi.