Yalova Belediyesi, İstanbul’da 9-12 Şubat tarihleri arasında bu yıl 25’incisi yapılacak olan (EMITT) için çalışmalarını tamamladı.

Yalova Belediyesi, İstanbul’da 9-12 Şubat tarihleri arasında bu yıl 25’incisi yapılacak olan (EMITT) için çalışmalarını tamamladı.

Yalova Belediyesi, İstanbul’da 9-12 Şubat tarihleri arasında bu yıl 25’incisi yapılacak olan Uluslararası Doğu Akdeniz ve Turizm Fuarı (EMITT) için çalışmalarını tamamladı. Fuarda, Yalova’nın markaları Yürüyen Köşk başta olmak üzere İbrahim Müteferrika Kağıt Müzesi’nin tanıtımları yapılacak.

Fuar, 50 ülkeden binlerce kişinin katılımıyla İstanbul Beylikdüzü’nde düzenlenecek. Yalova Belediyesi, Yalova Kağıdını markalaştırma çalışmalarını, dünyanın en büyük 3’üncü fuarı EMITT’te gerçekleştirecek.

Yalova Kağıdını Markalaştırmak ve Yürüyen Köşk’e Turist Çekmek Önceliğimiz

“Şehrimizin tanıtılması için dünyanın en büyük 3’üncü fuarında yerimizi alacağız” diyen Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk; “Bu yıl 25’incisi yapılacak olan EMITT fuarında şehrimizin değerlerimizi tanıtacağız. Yalovamız da Türkiye’nin ilk kağıt müzesi Raif Dinçkök Kültür Merkezi içerisinde yer alıyor. Bununla birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyaya mirası Yürüyen Köşk’ümüz var. Bizim amacımız geçtiğimiz aylarda başlattığımız girişimlerle hem Yalova Kağıdını markalaştırmak hem de Yürüyen Köşk’e turist çekmek. Böyle önemli bir fuarda ben eminim ki çok fazla sayıda vatandaşa Yalova’nın tanıtılmasını sağlayacağız” dedi.

Fehmi Duman