Yalova Belediyesi Karla Mücadelesini Başarıyla Tamamladı

Yalova Belediyesi Karla Mücadelesini Başarıyla Tamamladı

Yalova Belediyesi Karla Mücadelesini Başarıyla Tamamladı

Meteorolojiden alınan bilgiler doğrultusunda koordineli bir çalışma gerçekleştiren Yalova Belediyesi ekipleri; ana arterler başta olmak üzere sokak ve kaldırımlarda kar küreme, tuzlama çalışmalarının yanı sıra evinden çıkamayan ihtiyaç sahiplerine ve sağlık problemi nedeniyle hastaneye gitmek isteyen vatandaşlarında yanında oldu. Yapılan bu çalışmaların yanında Yalova Belediyesi ekipleri, sokakta bulunan canlarımızı da unutmayarak sürekli besleme çalışmaları gerçekleştirdi.

Yalova Belediye Başkan Vekili Tutuk, İtfaiye Müdürlüğü binasında ve sahada yapılan çalışmaları yakından takip etti. Yalova Belediyesi olarak karla mücadelede eden tüm ekiplere teşekkür eden Başkan Vekili Tutuk; “İlimizde yaşanan kar yağışı sonrası büyük bir özveri ile gecesini gündüzüne katarak çalışan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Yalova Belediyesi olarak envanterimize katmış olduğumuz yeni araç ve gereçlerle bu karla mücadelemizi başarılı bir şekilde atlattık. Birçok noktada yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde hemşerilerimiz ulaşımlarını kolay bir şekilde gerçekleştirdi. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza ulaşarak onların yanında olduk. Sağlık problemi olan vatandaşlarımızın hastaneye ulaşımlarını sağladık. Hemşehrilerimizin sosyal medya üzerinden de iletmiş oldukları taleplere anında cevap vererek yaşanabilecek tüm olumsuzlukların önüne geçtik. Sokakta bulunan canlarımıza sürekli besleme çalışmaları yaptık. Çevre ilçe, belde ve köylerimize de destek vererek bu mücadeleden alnımızın akıyla çıktık” dedi.

 

Fehmi Duman