Yalova Belediyesi’nden Görme Engelli İrem’e Karne Hediyesi

Yalova Belediyesi’nden Görme Engelli İrem’e Karne Hediyesi

Yalova Güzel Sanatlar Lisesi’nde okuyan görme engelli ve aynı zamanda otistik tanılı olan İrem Fitoz’un okulda daha rahat hareket edebilmesi için ‘Görme Engelli Takip Sistemi Yolu’ yapıldı.

Her zaman engelli bireylerin yanında olan ve engelli vatandaşlardan gelen talepleri değerlendiren Yalova Belediyesi, Yalova Güzel Sanatlar Lisesi okul idaresi tarafından gelen talep doğrultusunda görme engeli olan 10. sınıf öğrencisi İrem Fitoz’a karne gününde bir sürpriz yaptı. Okulun başarılı öğrencileri arasında bulunan ve aynı zamanda piyano çalmada başarılı olan İrem Fitoz için ‘Görme Engelli Takip Sistemi’ Yalova Belediyesi ekipleri tarafından bir gün içinde yapılarak karne gününe yetiştirildi. Okula her geldiğinde sınıf arkadaşı Nihan Turan tarafından karşılanan ve ihtiyaçlarını sınıf arkadaşı yardımıyla gerçekleştiren İrem Fitoz bundan böyle okula kendi girebilecek ve okul içinde rahat bir şekilde ihtiyaçlarını giderebilecek.

“Başkan Vekilimiz Mustafa Tutuk’a Teşekkür Ederim”

Başkan Vekili Tutuk’a teşekkür eden İrem Fitoz; “Öncelikle Yalova Belediye Başkan Vekilimiz Mustafa Tutuk ağabeyimize ve tüm emeği geçen ekip arkadaşlarına benim için bu yolu yapmış oldukları için çok teşekkür ediyorum” dedi. Ayrıca Yalova Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Haydar Kılıç; “Yalova Güzel Sanatsal Lisesi’nin yapmış olduğu tüm çalışmalarda bize her zaman destek olan bununla birlikte İrem kızımız için hassasiyet önem arz eden yürüme yollarını yapımında emeği olan Başkanvekilimiz Mustafa Tutuk’a ve ekibine teşekkür ederim” diye konuştu.

Fehmi Duman