Yeniden Refah Partisi Sakarya İl Başkan Yrd. MustafaKorkmaz: Fırsatı kaçırmayalım!

Yeniden Refah Partisi Sakarya İl Başkan Yrd. MustafaKorkmaz: Fırsatı kaçırmayalım!

Yeniden Refah Partisi Sakarya İl Başkan Yrd.(Siyasi İşler Başkanı) Mustafa Korkmaz yaptığı yazılı açıklamayla ilimizi ilgilendiren çeşitli konularda değerlendirmelerde bulundu.

Korkmaz; “Sakarya’mızda yapılan çalışmaları titizlikle takip ediyoruz eleştiri takdir ve önerilerimizi Yeniden  Refah Partisi Sakarya il Teşkilatı olarak kamuoyu ile paylaşıyoruz.” dedi.

FIRSATI KAÇIRMAYALIM

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş, küresel ısınma ve pandemi gibi gelişmeler dünyada yakın bir gelecekte tarımsal ürünlerin arzında bir sıkıntı olacağını gösteriyor. Yaşanan buğday ve yağ sorunu da bunun en bariz göstergesi oldu.

İktidar arabuluculukla sorunu çözdü ve ilk buğday taşıyan gemi Karasu Limanına geldi. Bu noktada il olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirmeli ve bu süreci ilimiz lehine çevirmeliyiz.

Kaynarca, Karasu ve Kocaali ilçelerimizi de düşünerek bölgemizde tahıl ve diğer gıda ürünlerinin stoku için Lojistik üsler kurulmalıdır. Ürünlerin taşınmasında önemli bir etken olacak Karasu-Adapazarı-Arifiye tren hattı projesi yeniden ele alınmalı ve bölgedeki limanlar tekrar gözden geçirilmeli yada kapasiteleri arttırılmalıdır.

Gelişmeler ışığında ilimizin İstanbul, Bursa, Ankara gibi büyük şehirlere yakın olması, tren deniz ve karayolu gibi ulaşım ağlarına sahip olması bir fırsata dönüştürülmeli ve acilen bu illerimizin nüfusu da dikkate alınarak ilimizde “Tarıma Dayalı İhtisas Sanayi Bölgesi” kurulması için gerekli çalışmalar başlatılmalıdır.

Ferizli ilçemizde kurulması düşünülen OSB’de bu statüde düşünülerek “Tarıma Dayalı İhtisas Sanayi Bölgesi” ne dönüştürülmeli bölge halkımıza üretim yapması için teşvikler verilmeli ve sanayi bölgelerinde önceliğin bölge halkı olması konusunda yeni bir anlayış geliştirilmelidir.

BİTMEK BİLMEYEN ULAŞIM VE ALTYAPI SORUNLARI

Yeniden Refah Partisi Sakarya il Teşkilatı olarak sahada yaptığımız çalışmalarda aldığımız şikâyetlerden biriside yüksek ulaşım fiyatları ve belirli bölgelere Halk otobüsü tahsis edilmeme konusuydu.

Özellikle ARİFİYE ilçemizde bulunan yurtta kalan öğrenciler kampüse ulaşım için birkaç vesait (Arifiye-Terminal-Donatım) değiştirmek zorunda kaldıklarını bunun kendilerine yüksek bir maliyete neden olduğunu Büyükşehir Belediyesinin Arifiyeden Kampüse seferler düzenlemesini talep ettiler. Ayrıca öğrenci ve vatandaşlarımızdan özel halk otobüsü şoförlerinin kendilerine kaba davrandığını yaşlı olup ücret ödemeyen vatandaşlarımıza karşıda yakışıksız bir üslup içinde olduklarını ifade ettiler.

Buradan Büyükşehir Belediyemizi göreve çağırıyor belirli ilçelerimize belediye olarak otobüs tahsis etmesini, ADARAY projesini tekrar gündemine almasını ve kamu otoritesi olarak devreye girmesini talep ediyoruz.

ARİFİYE ilçemizde başlatılan altyapı çalışmalarını takdirle karşılıyor özellikle Büyükşehir Terminali ve Arifiye kalaycı mahallesine çıkışta marketler bölgesinde her yağmur yağışında oluşan gölleşme sorununu acilen çözmesini rica ediyoruz.

BAŞIBOŞ DOLAŞAN HAYVANLAR VE AYDINLATMA SURUNLARI

Sahada aldığımız şikâyetlerden bir diğeri de başıboş dolaşan hayvanların özellikle geç saatlerde işten çıkan evine gitmek zorunda olan vatandaşlarımıza yaşattığı sıkıntılardı. Aydınlatma noktasında Korucuk mahallesinde sıkıntılar olduğu ve TEM otoyolunun bazı bölgelerinde de aydınlatma sorunları olduğu halkımız tarafında dile getirile konular oldu bizde bu noktada gerekli tedbirlerin alınması için yetkilileri göreve davet ediyoruz.

SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ NEZAMAN KAPÜSÜNE KAVUŞACAK

İlimizde kurulu bulunan ve Sakarya Ünv. İle ortak kampüsü kullanan Uygulamalı Bilimler Üniversitesine acilen bir kampüs inşa edilmesi öğrenciler açısından ve idari noktada ortaya çıkan sorunlar açısından elzem gözükmektedir.

Eğitim noktasında özellikle öğrencilerin yurt sorunun olduğu ve artan kira fiyatlarının öğrencileri olumsuz etkilediği göz önüne alındığında ilimizdeki yurt ve konut stoklarının arttırılması için gerekli çalışmaların yapılmasını talep ediyoruz. Selam ve hürmetlerimle …

Etiketler

Fehmi Duman