Yiğit Zeki Öztürk: Millet İttifakı “Yağmurdan Kaçarken Doluya Tutulacak “Gibi Görünüyor.

Yiğit Zeki Öztürk: Millet İttifakı “Yağmurdan Kaçarken Doluya Tutulacak “Gibi Görünüyor.

Hak ve Adalet Partisi Genel Başkanı Yiğit Zeki Öztürk:
Millet İttifakı
“Yağmurdan Kaçarken Doluya Tutulacak “Gibi Görünüyor.

HAK VE ADALET PARTİSİ GENEL BAŞKANI YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK:
MİLLET İTTİFAKI
“YAĞMURDAN KAÇARKEN DOLUYA TUTULACAK “GİBİ GÖRÜNÜYOR.
Bir türlü açıklanmayan Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sorusu? ,belirsizlik insanlarda bezginlik yaratmaya başladı. Ülkenin, Halkın, ekonominin hali ortada iken, Millet ittifakın oluşturan partilerden özellikle CHP ve İP, Yöneticileri ve Genel Başkanları, hata üstüne hata yapıyorlar.
HDP ninde desteğiyle elde edilen kazanılan İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı ile Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanlıklarının kazanılması, sanki kişilerın kişisel zaferleriymiş, başarılarıymış gibi göstererek halka lanse edilmesi, pof poflanması, cilalanıp parlatılması, balon gibi şişirilmeleri çok büyük bir hatadır, yanılgıdır…
Çünkü Cumhur İttifakının İstanbul’da aldığı toplam oy sayısı, Millet İttifakın aldığı oylar dan kat kat fazladır.
Nedense bu gerçeği Millet İttifakı hep görmez den geliyor.
Ayrıca: 2023 Yılı Seçimleri, bir İli idare edecek, onun sorunlarını çözecek Belediye Başkanını seçme, seçimleri değildir.
Bu nedenle: Millet İttifakı:
” Yağmurdan kaçarken, Doluya tutulmamalı.”
Her zaman seçimlere en az %10-20 oy la önde avantajla başlayan İktidar Partisinin ve Cumhur İttifakın Adayı Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanma şansı her yönüyle her zaman bunlardan, bu adaylar dan daha yüksektir.
Ayrıca Akparti İktidarı,Cumhur Ittifakı en az 2 Milyon Suriyelilere Türk Vatan daşlığı verdiği, seçimlerde Oy kullanma hakkı verdiği söyleniliyor.kesin rakam bilinmiyor.Buda Millet ittifakın çok çok aleyhinedir.
Bu iki gerçeği henüz başta ne CHP nede İP Yöneticileri Bence görmüş anlamış değiller. Kendi içlerinde ” Koltuk ve Post Kavgasındalar,derdindeler”.
Her şeyi ve Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmayı, başta Ülkedeki 84 Milyon Halkın ve her kesimin üzerinde ki Ekonomik sıkıntılara, Dövizin sürekli yükselişine bel bağlamışlar ve henüz vatandaşa umut güven veren bir plân proje sunmuşta değiller.Televiz yonların bazı Grupların, dolduruşuna geliyorlar ve “Akıntılara Kürek Çekiyorlar”
Böyle giderse: Bu Partilerin, Yönetim lerinin, Liderlerin ve kişilerin ” hepside: kazanıla cak Cumhurbaşkanlığı zaferini kaybettiren kişiler ve Liderler diye, Tarihe geçeceklerdir.
Millet ittifakın oluşturan parti Liderlerini bir arada ayakta tutabilecek, kazasız belâsız ittifakı hedefine ulaştıracak,barış çı, birleştirici, ekonomist,Planlamacı, özgül ağırlığı yüksek ,dürüst , efendi,hemde Millet ittifakın ihtiyacı olan Oyu artıracak, örnek Siyaset ve Devlet Adamı ,doğuştan Lider olan ,Milletvekili Sayın İlhan Kesici Beyefendi gibi ortak Tek Cumhurbaşkanı adayı ile Cumhurbaşkanlığını çok rahat kazanma şansı çok yüksektir.
Artık kafa karıştırıcı, oyalayıcı, bu belirsizliğe son verilmelidirler.Halk Cumhurbaşkanı adayını bilmeli, tanımalı, güvenmeli…Bu belirsizlik ‘’Kabak Tadı” ‘vermeye başladı.
Aksi taktirde bu gidişle mevcut Millet İttifakı her zaman bir yol kazasına açık bir ittifak görünümündedir.
Saygılarımla…
Partisini ilk kez seçimlere 7 Haziran Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine seçim oy pusulasının 6.ncı sırasında seçimlere girmiş Rüştünü ispat etmiş bir partinin İktisatçı İşletmeci Akademisyen Teşkilatçı olan..


YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK HAK VE ADALET PARTİSİ
GENEL BAŞKANI

Fehmi Duman