Zafer Partisi Sakarya  İl Başkanlığına Hüdaverdi Kervankıran atandı.

Zafer Partisi Sakarya  İl Başkanlığına Hüdaverdi Kervankıran atandı.

Zafer Partisi Sakarya  İl Başkanlığına Hüdaverdi Kervankıran atandı.

Başkan Kervankıran, yaptığı açıklamada, “Ayyıldız Hareketi olarak başladığımız ve Mustafa Kemal Atatürk’ün benimsediği Türk Milliyetçiliği çizgisinde hedefimize doğru ilerlediğimiz bir sürece, Zafer Partisi olarak devam ediyoruz. Halkımızın sorunlarını biliyorken, var olan sorunların giderilmesi için tüm enerjimiz ile birlikte çalışmalarımıza başlamış bulunuyoruz” dedi.

İl ve ilçe teşkilatlarını belirleme aşamasında somut adımlarının atılacağı günlerin içerisinde olduklarını kaydeden Başkan Kervankıran, “Çıkmış olduğumuz bu yolda vatandaşlarımızla birlikte bir bütün olarak saygı, sevgi çerçevesinde çalışacağımıza ve ülkemizin içerisinde bulunduğu bu karanlık günlerin hep birlikte aşılacağına inanıyorum” diye konuştu

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ ‘dan atama  yazısını Hüdaverdi Kervankıran aldı

Zafer Partisi,

26 Ağustos 2021 tarihinde Ümit Özdağ liderliğinde kurulan ve Türkiye’de faaliyet gösteren bir siyasi partidir. TBMM’de iki milletvekili ile temsil edilmektedir. Genel başkanı Ümit Özdağ’dır.

Zafer Partisi, Prof. Dr. Ümit Özdağ tarafından kurulan siyasi partidir. Parti, genel başkan Ümit Özdağ’ın 2011 yılında başlayan Suriye İç Savaşı’ndan beri hatalı bulduğu sığınmacı politikalarının Türkiye’ye maddi ve demografik etkisi, İyi Parti içindeki anti-demokratik yaklaşımlar ile FETÖ ve yurtdışı kaynaklı fonlarla bağlantılı kişilerin karar alma mekanizmalarına getirilmesi, Türkçülük fikrini benimseyen, başta kendi ekibi olmak üzere, kesimlerin tasfiyesi iddiaları sebebiyle; dönemin muhalefet partilerinden ayrılan politika, akademi, bürokrasi, güvenlik gibi çevrelerden insanlarla Ayyıldız Hareketi adıyla örgütlenmiş ve 26 Ağustos 2021 tarihinde de İçişleri Bakanlığı’na kuruluş dilekçesini sunarak resmen kurulmuştur.

Zafer Partisi’nin ortaya çıkış sebebi ve başlıca gündemi ise, iktidardaki AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanlış buldukları ve “stratejik göç mühendisliği” adını verdikleri sığınmacı politikaları ve yolsuzluk iddiaları ile mevcut muhalefet partilerinin 2002 Türkiye genel seçimleri’nden bugüne kadar iktidar olamaması ve ülkenin birkaç siyasi partinin tekelinde dar politikalar içinde hapsolmasıdır.

Zafer Partisi lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ bu iddialarını ve partisinin kuruluş sebebini; Afganistan Savaşı ve Suriye İç Savaşı başladığından bu yana kurucusu olduğu 21.YY Türkiye Enstitüsü ve diğer mecralarda yayınladığı sayısız makaleler ile Nisan 2016’da yazdığı “Gelecek 1000 Yılda da Buradayız”, Şubat 2020’de yazdığı “Stratejik Göç Mühendisliği”, Mayıs 2021’de yazdığı “Saray Rejiminin Çöküşü ve Türkiye’nin Yükselişi” kitaplarında ele almış ve “Bilim-Birlik-Barış” parolasını belirleyerek partisinin yola çıkış amacını belirtmiştir

Fehmi Duman