Zafer Partisi Sakarya İl Teşkilatı iftarda buluştu

Zafer Partisi Sakarya İl Teşkilatı  iftarda buluştu

Zafer Partisi Sakarya İl Başkanlığı kadın kolları  iftar programı düzenledi.

 “Zafer Partisi olarak, milletimizin parasını çaldırmayacağız, üreteceğiz, ülkemizdeki tüm sığınmacı ve kaçakları ülkelerine geri yollayacağız. Türk milletinden çalınan paraları yurtdışından geri getirip, Türk halkına geri vereceğiz”

Zafer Partisi Sakarya iftarına katılanlar İl Başkanı Hüdaverdi Kervankıran ,il başkan yardımcısı Yıldıray Eraslan Kadın kolları Başkanı Nahide Dursun, Kadın kolları başkan yardımcısı Ferda Kurt, Halkla ilişkiler başkanı Önder Çınar ,STK sorumlusu Başkan yardımcısı Halil İbrahim Özsoy ,Seçim İşleri,Hukuk İşleri , Sosyal medyadan sorumlu Başkan yardımcısı Tuğçe Nisa Akkoç,İl Sekreteri Mahmura Uzunoğlu, Türk dünyası şehit ailelerinden sorumlu İsmet Kalkan Teşkilattan sorumlu Başkan Ali Uzun, Üretim tüketim den sorumlu Serkan Över, Spordan sorumlu Fatih Yolcu, Gençlik kolları Başkanı Hakan Özen ,Mahalli idarelerden sorumlu Murat Şükrü Sincar ,İl Muhasibi İsmail Kurt , Arge’den sorumlu Halil İbrahim Şakar yer aldı

Meşhur Uykulukçu Resul Usta (Bizim Aperatif)’de düzenlenen iftar programı sonrası açıklamalarda bulunan Zafer Partisi Sakarya İl Başkanı Hüdaverdi Kervankıran, ” Ülkemizde yaşayan 5.3 milyon Suriyeli sığınmacının Türkiye için ne kadar ağır bir ekonomik, politik, kültürel ve jeopolitik yük olduğu Türk halkı tarafından biliniyor. Türk halkının kendilerine göstermiş olduğu şefkate karşı olumlu cevap verdiklerini söylememiz ne yazık ki mümkün değil. Bir Türk’ün bence gayet haklı olan sitemine karşı medyada bir muz kampanyası başlatan Suriyeli sığınmacıların, ülkemizi sevmedikleri Türk halkından hiç hoşlanmadıkları, ortaya çıkmış durumda. Zafer Partisi, bütün Türkiye’de bir imza kampanyası başlatıyor. Ve bu imza kampanyasının amacı Suriyelilerin Suriye’ye dönmesi için Türk halkının desteğini almak. Bizi sevmeyenleri biz de sevmiyoruz. Bir an önce ülkelerine dönmeleri için elimizden geleni yapacağımızın sözünü veriyoruz.

*Ve yine Türk Milleti’ne para yok, kusura bakmayın çünkü Suriyelilere harcadık. Türkiye’de yaşayan Türkler de insan, onlar da insani yardımdan istifade etmeli. Bu ülkeye hizmet ettiler, bu ülke için çalıştılar, vergi ödediler ve çıkan yasalara da uyudular. Şimdi haklarını istiyorlar ve bu hakkı devlet vermek durumunda.

*Zafer Partisi olarak, toplumun gündemine 7 aydan beri bütün elimizdeki imkan ve kabiliyetleri kullanarak ve büyük ambargolara rağmen tüm sorunlar için çözüm önerilerimizi getirmeye çalışıyoruz. Zafer Partisi olarak, milletimizin parasını çaldırmayacağız, üreteceğiz, ülkemizdeki tüm sığınmacı ve kaçakları ülkelerine geri yollayacağız.

*Türk milletinden çalınan paraları yurtdışından geri getirip, Türk halkına geri vereceğiz ve Türk halkının hak ettiği refahı tekrar yaşayacağı, adaleti tekrar yaşayacağı, liyakatin tekrar ön plana çıkacağı bir döneme gireceğiz

EYT için yok denilen paralar, ne yazık ki yatırıma dönüşmedi. Dışarıdan da borçlanılarak Suriyelilere harcandı. Yani EYT’lilerin parası, Türk halkının parası buralara harcandı ve harcanmaya devam ediyor. Türkiye’de EYT sorununu çözebilecek tek bir siyasi irade vardır. O da Türk devletini, Türk Milleti’ne geri vereceğiz diyen sayın Genel Başkanımız Prof. Dr. Ümit Özdağ ve onun kurmuş olduğu Zafer Partisi’dir”

Partisinin kuruluş amaçlarını sıralayarak, “Partim ve ekibim adına katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Zafer Partisi’nin diğer partilerden farklılığı var. Bir fikir partisi, bir ideoloji partisi. Ortaya çıkış nedeni ise ülkenin 1919 koşullarında olması. Bu koşulların yarattığı bir durumdan dolayı ortaya çıkmıştır. Yeniden bir mücadele dönemindeyiz. Yeniden bir bağımsızlık savaşı vermek durumundayız. Bugün hangi alanda bakarsanız bakın biz çöküşteyiz. Yeniden var olabilmek için böyle bir partiye ihtiyaç duyuldu. Cumhuriyeti kıskançlıkla korumamızı unuttuk. O yüzden cumhuriyetimiz gitti. Şimdi tarihte hiç olmadığı kadar cumhuriyetin kazanımlarını almak için savaşmak zorundayız. Belki bu kez savaş topla tüfekle olmayacak ama ekonomik, sosyal, kültürel olarak savaşmak zorundayız. Çünkü toplumsal yapımız değişti. Var olma ve yok olma durumundayız. Zafer Partisi Türk milletine çıkış yaratmak için doğdu. Bizlerde bu partinin temsilcileriyiz. Lütfen cumhuriyetin ve Türk milletinin tehlikede olduğunu gözlerden ırak tutmayalım. Siz basın mensupları da bugün bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyoruz. Her zaman özgür basından, özgür kadından yana olduğumuzu belirtiyoruz” dedi.

Dualar eşliğinde oruçlarını açan davetliler, organizasyon için Başkan Hüdaverdi Kervankıran’a teşekkür etti.


Fehmi Duman