ATP Genel Başkanı Ata Barlas Aşkar, 2028 Cumhurbaşkanı Seçimi’nde Adaylığını Açıkladı

ATP Genel Başkanı Ata Barlas Aşkar, 2028 Cumhurbaşkanı Seçimi’nde Adaylığını Açıkladı

Adil Türkiye Partisi (ATP) Genel Başkanı Ata Barlas Aşkar, “Daha adil bir Türkiye için” ve “Daha yeşil bir Türkiye için” 2028’de yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi’nde aday olacağını açıkladı.

İktidar Yürüyüşümüz Başlamıştır

Ata Barlas Aşkar, açıklamasında zorlukları ve krizleri aşacak birikime, enerjiye ve tecrübeye sahip olduklarını vurguladı. “İktidar yürüyüşümüz başlamıştır” diyen Aşkar, devletin israfına son vereceklerini belirtti. “İhtişama, şatafata son vereceğiz. Türkiye’de vurgunculuğa kesinlikle izin vermeyeceğiz. Fabrika açacağız, tarıma kaynak ayıracağız, milyonlarca işsizimize iş vereceğiz. Halka hizmet eden bir devlet inşa edeceğiz. Adalet sistemimizi ayağa kaldıracağız” ifadelerini kullandı.

Kucaklayıcı Bir Siyaset Anlayışı

Ata Barlas Aşkar, ATP olarak kutuplaştırıcı değil, kucaklayıcı bir siyaset anlayışına sahip olduklarını ifade etti. “Adil bir Türkiye için adalet ve eşitliği savunarak, toplumun her kesimini kucaklayacağız. Türkiye’nin tüm vatandaşlarına hizmet etmeyi amaçlayan bir yönetim anlayışını hayata geçireceğiz” dedi.

Daha Yeşil Bir Türkiye İçin

Aşkar, adaylık açıklamasında çevre duyarlılığına da vurgu yaparak, “Daha yeşil bir Türkiye için çalışacağız. Doğal kaynaklarımızı koruyacak, çevre dostu politikalarla sürdürülebilir bir gelecek inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

Halkımıza Hizmet Etmek İçin Geliyoruz

Aşkar, açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “2028’de yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi’nde adaylığımı ilan ediyorum. Adil Türkiye Partisi olarak halkımızın refahı, adaleti ve huzuru için çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin geleceğini birlikte inşa etmek için tüm vatandaşlarımızı bu yolculukta yanımızda olmaya davet ediyorum.”

Etiketler

Fehmi Duman