Ayvalık Uluslararası Film Festivali 14 Eylül’de başlıyor

Ayvalık Uluslararası Film Festivali 14 Eylül’de başlıyor

Paribu Cineverse’ün desteğiyle Ayvalık Uluslararası Film Festivali 14 Eylül’de başlıyor

Paribu Cineverse, bu yıl 2’ncisi düzenlenen Ayvalık Uluslararası Film Festivali’nin destekçilerinden biri oldu. Festival, 14-19 Eylül tarihleri arasında Ayvalık’ın tarihi ve mimari dokusunu yansıtan mekânlarda gerçekleşecek. 

Paribu Cineverse, bu yıl 2’ncisi düzenlenecek olan Ayvalık Uluslararası Film Festivali’nin destekçilerinden biri oldu. İlk kez bir festivale destek veren Paribu Cineverse, popüler ve niş sinema kültürünü bir araya getirmeyi amaçlıyor. Direktörlüğünü Azize Tan’ın, program danışmanlığını Fatih Özgüven’in üstlendiği Ayvalık Uluslararası Film Festivali kapsamında dünya sinemasından özel bir seçki, Ayvalık’ın tarihi ve kültürel dokusunu yansıtan mekânlarda sinemaseverlerle buluşacak. Film gösterimlerinin yanı sıra; söyleşiler, paneller ve çocuklara özgü etkinlikler de festival programında yer alıyor. Ayrıca, sektörü yakından tanımalarını sağlamak için ülkenin farklı şehirlerinden gelen sinema öğrencileri de festival kapsamında görev alacak.

Bu yıl da Ayvalık’ta yaşayan bir sanatçının eseri afişte yer aldı

Festivallerin düzenlendiği şehirle bağına dikkat çekmek amacıyla Ayvalık Uluslararası Film Festivali’nde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Ayvalık’ta yaşayan sanatçıların eserleri, festival afişinde yer aldı. Sanatçı Tunca’nın “Bedbahtlıklar ve Yeni Hazlar” adlı kişisel sergisine ait bir eserinden aldığı ilhamla Erdem Yılmaz, festival afişinin görsel tasarımını hazırladı.

Festival biletleri satışta

8 Eylül’den itibaren satışa çıkan Ayvalık Film Festivali’nin biletleri Biletix üzerinden ya da Ayvalık Küçük Han gişesinden satın alınabilir. Festival programını incelemek ve detaylı bilgi almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

CGV Mars Cinema Group Hakkında:

CGV Mars Cinema Group, Türkiye’de sinema sektörü ile ilgili sonsuz potansiyel beklentisiyle 2016 yılında CGV ve Mars’ın bir araya gelerek aile olmasıyla Türkiye’de sinema izleyicisine üstün hizmet kalitesiyle sinema keyfi sunmak için çalışmalarını sürdürmektedir. IMAX, 4DX, Starium, ScreenX gibi ileri düzey film teknolojilerini Türkiye ile ilk buluşturan şirket olan CGV Mars Cinema Group, konforlu, özelleştirilmiş koltuklarının yer aldığı Gold Class ve Tempur salonları ile de farkını ortaya koymaktadır. Paribu Cineverse salonları ile dünya standartlarındaki teknolojiyi; konfor, ergonomi ve üstün hizmet anlayışı ile birleştiren CGV Mars Cinema Group, sunduğu avantajlı kampanyalar ve CGV Cinema Club ile sinema keyfini herkesle buluşturmayı hedeflemektedir. CGV Mars Cinema Group Türkiye genelinde 30 şehirde, 86 sinema işletmesi ve 737 salon sayısı ile sinemaseverlere hizmet sunan, Türkiye’nin en büyük sinema zinciridir

Paribu Hakkında:

2017 yılında kurulan Paribu, alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto para işlem platformu olarak faaliyetlerini sürdürüyor. 7/24 hizmet veren Müşteri Deneyimi İş Birimi ile 6 milyonu aşkın kullanıcısına hızlı, kolay ve güvenli kripto para işlem hizmeti sunuyor. Türkiye’nin ilk bağımsız blokzincir projesini geliştiren Paribu, ekosistemdeki farklı projeleri de finansal ve teknolojik yatırımlarla destekliyor. Blokzincir bilinirliğini artırmak adına çalışmalar yürütürken; kültür sanat, spor ve eğitim alanlarında sorumluluk alarak yarının dünyasına katkı sağlıyor. Doğru bilginin kaynağı ParibuLog’da sektöre dair içerikler yayınlıyor.

Etiketler

Fehmi Duman