Bodrum gece hayatı kan ağlıyor…

Bodrum gece  hayatı kan  ağlıyor…

Bodrum gece

hayatı kan

ağlıyor…

 

Necdet Buluz

 

 

Bodrum’daki gece hayatı bu sezon beklenenin çok altında bir performans sergiliyor. Birçok turistin Bodrum gece hayatında beklediğini bulamadığı da söyleniyor. Bodrum gecelerine renk katan konserlerin iptal edilmesi de gece hayatına indirilmiş bir darbe olarak nitelendiriliyor.

Bodrum gece hayatının ana noktası Barlar Sokağı artık alış-veriş dükkanları ile doldu. Eski hareketlilik ve müziklerden de eser kalmadı. Barlar Sokağının sadece adı kaldı.

Bodrum’da fiyatların yüksek oluşu da özellikle yerli turistleri etkiliyor. Buna ulaşımı da kattığımızda gelen turistte azalma oluyor. Gece hayatına renk katan konserlere bile ilgi azalmış durumda.

Turizm cenneti Bodrum, bu yıl diğer sezonlara kıyasla neredeyse bomboş kaldı.

Antik Tiyatro’da düzenlenmesi planlanan konserlerin birçoğu, yetersiz bilet satışları nedeniyle iptal edildi. Bodrum’un pahalılığı ve yüksek fiyatlar turistleri kaçırıyor. B

Bodrum’daodrum Gece Hayatı

Düşük Bilet Satışları ve İptaller:

Geçtiğimiz günlerde 13 bin kişilik Antik Tiyatro’da düzenlenecek konserler için dört pop sanatçısından biri sadece 8, diğeri 12, diğer ikisi ise 10’ar bilet satabildi. Bu düşük satışlar sonucunda bazı konserler iptal edilmek zorunda kaldı.

Gece kulüpleri de zararda:

Bodrum’daki gece kulüpleri de benzer bir durumla karşı karşıya. Örneğin, geçen hafta Bodrum merkezdeki 450 kişilik bir gece kulübü, müşteri azlığı nedeniyle kapılarını erkenden kapattı. 500 kişilik diğer büyük gece kulüpleri de müşteri eksikliğinden dolayı benzer kararlar alıyor.

Personel çıkarımları ve endişeler:

Bazı lüks oteller, işlerin düşük gitmesi nedeniyle personel çıkarmaya başladı. Temmuz ve ağustos aylarından umutlu olan işletmeciler ise, bu tarihlerde de durumun düzelmemesi halinde sezonu zararla kapatacaklarını ifade ediyor. Bir işletmeci, “Haziran ayından umduğumuzu bulamadık. Herkes ilk kez büyük bir zararda,” şeklinde konuştu.

Bu durum, Bodrum’un turizm sektöründe ciddi endişeler yaratmış durumda ve yerel işletmeler zor günler geçiriyor.

Bu arada otellerdeki doluluk oranları da tutturulamadı. Bazı oteller kısıtlı olarak hizmet vermeye başladı.

Bazı otellerin personel çıkarmaya başlaması da endişe veriyor. Sezona iyi bir başlangıç yapamayan otellerin zararına çalıştığına da dikkat çekiliyor.

Bodrum gerekten pahalı mı?

Yıllardır bu sorunun yanıtı aranıyor.

Bodrum’da hemen her bütçeye uygun yatak ve yiyecek var. Lüksü arayanlar bedelini de ödemek durumunda. Denize girmenin de şezlong ve şemsiye kiralamanın da bir bedelinin olduğu unutulmamalı.

“Bodrum pahalı” imajı bu kente büyük zarar veriyor. Pahalı yerleri tercih edenler yok mu? Hiç kuşkusuz var. Ancak bütçesi yetmeyenler de pahalı yerleri tercih etmemeli.

Bodrum’da sezon kısa. Bu nedenle sezonu iyi gelir ile kapatmak isteyenler fiyatları da buna göre düzenliyor. Bodrum gece hayatına damga vura Gümbet’te de birçok gece kulübü kapılarına kilit vurdu. Eski hareketlilikten eser kalmadı.

Etiketler

Fehmi Duman