Buğdaylı Köyü’nün Adalet Zaferi: Mahkeme kararı köyün lehine sonuçlandı

Buğdaylı Köyü’nün Adalet Zaferi: Mahkeme kararı köyün lehine sonuçlandı

14 Haziran 2023 tarihinde Sakarya 2. İdare Mahkemesi’nde Akyazı Belediyesi aleyhine Buğdaylı Köyü adına açılan dava, 31 Mayıs 2024 tarihinde oy birliği ile köyün lehine sonuçlandı. Bu dava, köyümüzün 7254 sayılı Kırsal Mahalle talebiyle ilgiliydi.

Buğdaylı Köyü adına konuşan Köyüme Dokunma Platformu Başkanı Mecdi Cengiz, kararın ardından şu açıklamayı yaptı: “Genç avukatımız Ali Talip Cankaya, Palmiye Mangiroğlu Hukuk Ofisi’nden bize hukuksal prosedürün tamamlandığını ve önümüzdeki hafta kararın tebliğ edileceğini bildirdi. Öncelikle, sunduğumuz belgeleri titizlikle inceleyerek bizler gibi adalet arayanlara umut ve emsal olacak bu karara oy birliği ile imza atan değerli hâkimlerimize şükranlarımızı arz ederiz.

Dava öncesi ve dava sürecinde başta önceki muhtarımız İhsan Kuruoğlu ve yeni muhtarımız Veysel Pelen olmak üzere tüm köy halkımıza yasal haklarımız için gösterdiği birlik ve dayanışma için teşekkür ediyor, gösterilen kararlı mücadele için köyümle gurur duyuyorum. Davanın başından itibaren köyümüzün yasal haklarını hukuk ekseninde en iyi şekilde savunarak emsal teşkil edecek bu davayı kazanmamızı sağlayan genç avukatımız Ali Talip Cankaya’ya köyümüz ve halkımız adına teşekkür ediyoruz.

Ayrıca, davanın açılmasından itibaren her aşamasında yanımızda olan Köyüme Dokunma Platformu üyelerine de teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki hafta karar avukatımız Ali Talip Cankaya’ya tebliğ edildikten sonra kararı da paylaşacağız. Yaşasın adalet, yaşasın köylerimiz!”

Etiketler

Fehmi Duman