CHP Giresun Belediye Başkan Adayı Fuat KÖSE, Çıtlakkale Mahalle’sinde vatandaşla buluştu

CHP Giresun Belediye Başkan Adayı Fuat KÖSE, Çıtlakkale Mahalle’sinde vatandaşla buluştu

CHP Giresun Belediye Başkan Adayı Fuat KÖSE, Çıtlakkale Mahalle’sinde vatandaşla buluştu.

Büyük coşkular eşliğinde konuşan KÖSE, Çıtlakkale Mahalle’sinin sorunlarını da dinledi. KÖSE yaptığı konuşmada;  Bazen eleştiri konusu da oldu. Bu kadar dürüstlükle bu işler olur mu, diye. Yalan konuşmuyorsun, dediler. Birileri zaten yalan konuşuyor. Size bir yalan konuşmayan adam  lazım. Dürüst bir adam lazım.

Giresun’da bölgede olmayan tüm makinaları ben aldım, bütün makinaları. Şimdilerde on arkadaşımla beraber çalışıyoruz ve maaşları bugüne kadar bir gün olsun gecikmedi.

Giresun Belediye’sini Karadeniz’in söz sahibi yapacağım. Giresun’un adından söz ettireceğim. Geçmişte Ordu’dan Trabzon’dan çocuklar, gençler, kadınlar veya yaşlılar Giresun’a gezmeye gelirlerdi. Şimdi ise durum tam tersi, Giresunlular buralara gidiyorlar. Memleketi berbat ettiler.

Keşap Durağı’nda eskiden yer alan köprüyü yeniden inşa edeceğiz. Eski emniyetin önüne, Aksu Mahalle’sine, Sokakbaşı mevkiine sosyal tesisler yapacağız. Özgürlük Yolu’na seyir terası ve sporcu gençler için tırmanma parkuru yapacağız. Atatürk Kültür Merkezi’ni açacağız. Atatürk’ün adını yaşatmaya devam edeceğiz. Altyapı ve üstyapıdaki sıkıntılar dışında kültürel yozlaşmayı da engellemek istiyoruz. Üniversiteli öğrenciler için bir tesis yapacağız ve ismi de “Annemin Evi, Teyzemin Evi, Halamın Evi” isimlerinden biri olacak. Giresun’a ilk defa gelen öğrenciler ve aileleri için konutlar inşa edeceğiz. Aileler yerleşene kadar buralarda konaklayabilecekler.

Projelerimizi daha sonra büyük bir lansman ile tekrar tanıtacağız.

Çıtlakkale Mahallesi’nin arka kısımlarında büyük sorunlar var. Oradakiler nasıl olsa bizim köylü, nasıl olsa bize oy veriyor, hizmete de gerek yok diyorlar. Neden ayrıştırıyorsun? Bizim için kimsenin kimseden üstünlüğü olmayacak. Hiçbir partiliyi ayırt etmeksizin sadece hizmet için çalışacağız. Ben sadece Giresun’un ve Giresunlunun Belediye Başkan Adayı’yım.

Belediye İller Bankası’ndan günde 6000 kişiye yemek verebilecek bir tır aldı. Peki, Belediye’nin vereceği iftar yemeği için neden ihale açıldı? Bu tır, iftar yemeğini organize edemez mi? Belediye’de pilav pişirmesini, mercimek yapmasını bilen yok mu? Elinde imkânın ve personelin varken böyle yaparsan işçinin maaşını da veremezsin. İlla birilerini zengin mi edeceksin? Sahildeki parke taşlarını söküp yerine beton döktüler, bisiklet yolu yapmak için. Hesaplattık, beton gideri yaklaşık 16-18 milyon TL. Üstüne çekilen boyayla birlikte toplam gider 60 milyon TL’yi buluyor. Böyle yaparsan tabi veremezsin işçinin maaşını. Ben sizlerden bana sahip çıkmanızı istiyorum. Çocuklarınızın haklarını yedirmek istemiyorsanız benim yanımda durmalısınız ve bana sahip çıkmalısınız.

Etiketler

Fehmi Duman